Gouden springmedaille voor Guitho de Wolff Primeur voor Verweij en Nauta 7 SPORT 33 Forza Gymnastica uit Goes kwam vijf keer op het podium. Dat was het prima eindresultaat voor de Zeeuwse afvaardiging tijdens de tweede voorronde voor het NK dubbel minitrampoline die zater dag in Den Bosch werd gehou den. De Zeeuwse springers toon den hiermee hun kwaliteit die voor een finaleplaats in juni te Rotterdam kan zorgen. Na twee voorrondes doen ze bovenin mee. Guitho de Wolff bleef zijn directe concurrenten ruim drie punten voor. Hij presteerde dit met vier doorgangen met allemaal mini maal dubbele salto's met enkel voudige en dubbele schroeven. Hij landde alle sprongen goed en stabiel. Ook Sem jongman kwam hebben gehandeld. „Het is mie- renneuken, het slaat nergens op", foeterde hij. „Het doet ook af breuk aan het kampioenschap. Ie dereen kwam hier om Sven te zien schaatsen." Organisator Pa trick Wouters van den Oudenwe- ijer: „Als je dit niet aanvoelt, be grijp je er niets van. Het is een enorme domper, zeker als je be denkt dat dit toernooi promotie van de schaatssport zou moeten zijn." De Koning pareerde: „Als het een feestje moest zijn, had er niet het predikaat NK aan gehan gen moeten worden. Met zo'n offi cieel karakter kan ik niet anders handelen. Dat er door de TVM-ploeg geen protest is aange tekend, geeft voor mij aan dat de beslissing op zich juist was." De grootste indruk maakte Verwe ij. Op de Noord-Hollander stond geen maat, nadat het tweegevecht met Sven Kramer met diskwalifi catie was geëindigd. De winnaar van het olympisch zilver op de 1500 meter degradeerde op zijn af stand de overgebleven concurren tie tot figuranten, door op het wa terige buitenijs als enige deelne mer onder de één minuut en vijf tig seconden (1.49,92) te duiken. Met die uithaal bezegelde Verweij het kampioenschap, waardoor hij op de afsluitende tien kilometer niet in zijn reserves hoefde te tas ten en met tact zijn onoverbrug bare voorsprong zelfs nog wist uit te bouwen op de latere nummers twee en drie, Renz Rotteveel en Wouter Olde Heuvel. Dat tweetal zal hem en de door ziekte bij het NK absente Jan Blokhuijsen ver moedelijk naar het WK gaan ver gezellen. „Ik heb een hoog niveau laten zien", vond Verweij. „Sven had vermoedelijk op de tien kilo meter een hoop tijd moeten goed maken", meende Verweij. „Hij zou het dan ook knap lastig heb ben gehad, denk ik." Ondanks haar machtsgreep wen telt Nauta, die zich revancheerde voor haar fletse optreden op de zijn vier doorgangen goed door, waarvan de laatste met een dubbe le salto, samen goed voor de der- de plaats. Voor Forza Gymnastica waren er vijf podiumplaatsen. Giselle van Riel werd derde bij de jeugd meis jes. Claudia Zwolle mocht ook een bronzen medaille in ont vangst nemen bij de junior meis jes. Bij de pupil jongens werd Nard Tieleman eerste met een rui me score mede dankzij een aantal mooie doorgangen waaronder een serie met een dubbele salto. Clubgenoot Frederice Speleman behaalde in dezelfde categorie brons. Bij de categorie dames senior werd Sophie Padmos derde. Op 22 maart volgt de laatste kwali ficatiewedstrijd. 5000 meter bij de Spelen, zich in de underdogpositie voor het WK. Daar schuift immers Ireen Wüst weer aan, de titelverdedigster die haar bij het EK als winnares van het zilver nog het nakijken gaf. En dat is een concurrente van een heel ander kaliber dan de uit het sportieve dal gekropen Diane Val kenburg, die ze gisteren op de val reep van de koppositie verdrong. In hun kielzog stuntte Irene Schouten. De provinciegenote van Verweij werkte zich op de 5000 meter op van plek zes naar de derde plaats, reeds ingeleid door podiumklasseringen op de 3000 en 1500 meter. Ze maakte in het sluitstuk meer dan vijf secon den goed op Jorien Voorhuis, die uiteindelijk op driehonderdsten het kind van de rekening werd. Ik heb zelden zulke fanatieke supporters meege maakt. Ze gooiden van alles op het veld. Er vlo gen zelfs houten stokken door de lucht." Hockeyinternational Jaap Stockmann in de Volkskrant over zijn periode in India. „Eigenlijk was ik eenzelfde soort ijshockeyer als voetballer. Eentje die het van zijn techniek moet hebben." De Zweed Johan Martensson, speler van FC Urecht, in het AD. „Ik ben een week of twee geleden gebeld door Van Geel, maar ik heb meteen afgezegd." Bondscoach Louis van Gaal in de Volkskrant over het afzeggen van Feyenoord. „Ik voetbal zo lang ik het kan belopen, want die jonge gasten lijken steeds sneller te worden." Heracles-speler Simon Cziommer in het AD. „Ik heb niet staan te trappelen om dit te doen, want je moet er zo langzamerhand ook een punt achter zetten, maar ik vind het wel leuk." Leo Beenhakker gaat aan de slag met de technische zaken bij Sparta in het AD. „Voor Sparta kwam, was mijn enige afspraak bij de kapper." Leo Beenhakker in het AD. „Ik ben niet iemand die zegt dat ik al mijn pijlen richt op de monumenten. Dat slaat nergens op. Kijk eenshoevee renners dat roepen en aan het einde met lege han- den staan." Wielrenner Niki Terpstra in de Telegraaf. „Mensen hebben de afgelopen jaren te lief tegen me gedaan omdat ze me zielig vonden. Ik heb het ook nodig dat ze eerlijk tegen me zijn." Wielrenner Kai Reus in het Noord-Hollands Dagblad. „Het is voor mij de uitdaging om al die lachende gezichten van de winnaars van olympische medail les het lachen te laten vergaan." Hein Otterspeer in De Telegraaf. MAANDAG 3 MAART 2014 sluier over NK tfflP *Éüi - m. t 1 I Na zijn diskwalificatie op de 5000 meter moest Sven Kramer het verdere NK allround vanaf de zijlijn volgen. foto Leo Vogelzang/VI Images door Janny Vermeule DEN BOSCH - De Zeeuwse clubs scoorden zaterdag goed bij de voor ronde dubbele minitrampoline in Den Bosch. Guitho de Wolff haalde goud op de dubbele minitrampoli ne en Sem Jongman pakte het brons bij de jeugd/junioren. Beiden komen uit voor Turn'87 uit Oost burg. door Marco Knippen AMSTERDAM - Met de Nederlandse allroundtitel tekenden Koen Verwe ij en Yvonne Nauta gisteren voor een primeur. De ambiance kleurde de triomftocht in. De nieuwe kam pioenen voelden zich gedragen door het uitzinnige publiek. De Zeeuwse afvaardi ging bij de voorronde voor het NK dubbele minitrampoline pakte zeven podiumplaatsen. I Guitho de Wolff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59