Keukens rU. Zo'n lekker weertje met 1 66 Zo, ben ik mooi drie dagen van die sleutel af. Kan ik lekker carnavallen ALAAFÜM 16 ZEEUWS-VLAANDEREN Toekomst leut- feest loopt al door de straten. Keuken /pi ruime keuze, voor elk budget Ruzie Bredanaars op carnavalsfeest Twee Bredanaars (19 en 21) hebben in de nacht van za terdag op zondag ruzie ge kregen op het het carnavals feest in Vogelwaarde. De 19-jarige sloeg de 21-jarige een bloedneus. Hij is naar de gevangenis in Middel burg gebracht en moest daar een nacht blijven. Ze ken den elkaar al uit Breda. Accijnsmanifestatie in raadzaal belfort In het belfort in Sluis is van daag, maandag, vanaf 15.00 uur een landelijk accijnscon gres. De BOVAG maakt om zetcijfers van pompstations langs de grens bekend sinds de accijnsverhoging op die sel en lpg per 1 januari. Ook wordt een petitie gepresen teerd. Het kabinet stelt tot nu toe eerst in mei de gevol gen te kunnen overzien. Dronken man (24) rijdt auto total loss Met bijna vier keer zoveel al cohol op als toegestaan heeft een automobilist (24) uit de gemeente Hulst zon dag rond 4.00 uur zijn auto total loss gereden. De man reed bij Vogelwaarde te snel over een verkeersdrempel, raakte de macht over het stuur en kwam tot stilstand tegen een boom. Slechtvalken vroeg erbij in watertoren Zeker twee weken eerder dan normaal zijn de slecht valken Alex en Alexia in de watertoren van Axel al aan het broeden. Het eerste ei is woensdag gelegd, het twee de kwam zaterdag. De ver richtingen van de slechtval ken zijn te volgen via inter net, www.slechtvalkenaxel. nl. Het eerste jong wordt rond 3 april verwacht. Pand gekocht voor opknapbeurt Markt De weg is vrij voor een op knapbeurt van de Markt in Oostburg. Het Sluise college van B en W heeft van een meerderheid van de ge meenteraad toestemming ge kregen om daarvoor het hoekpand Markt/Destombe- straat te kopen. Het wordt gesloopt om ruimte te schep pen. De aankoopkosten zijn niet bekend gemaakt. ook uoor uiü totale keukenverbouwing VOGELWAARDE - Massa's mensen staan zaterdagmiddag in de Van Bossestraat in Vogelwaarde. Car navalwagens torenen hoog boven de huizen uit. George de Schep per heeft het eenvoudig gehou den. Hij heeft een soort trapkar uitgerust met een benzinepomp. Zijn kleinzoon Lars de Zeeuw zit achter het stuur. 'Ik tank in Bel gië', verwijst een bord achterop de kar naar de goedkopere brand stof over de grens, aanvullend met 'Opa tankt overal'. „Voor een biertje ga ik echt de grens niet over", grapt George. Het is mooi om te zien, opa met kleinzoon. Jong geleerd is oud ge daan. Zo blijft het carnaval le vend. Loop- en bouwgroep Fucky Duckies uit Vogelwaarde - in Afri kaanse stijl— is ook één en al toe komst: jonge ouders met kinde ren. Gino van Goethem is één van de Afrikaanse strijders. Het vraagt veel van zijn conditie. „Ik ben al kapot van het springen." Volgend jaar iets rustigers doen? Nee, dat kan niet, de Fucky Duckies moe ten dan juist groots uitpakken. Ze bestaan dan 22 jaar, een carnava lesk jubileum. Wie carnaval serieus neemt, doet aan topsport. Het gaat maar door, zelfs al vroeg op de dag. In Sint Jansteen wordt zaterdagochtend even na tien uur het bewijs gele verd. Café Lazarus is het centrale punt. De carnavalsprinsen van Sint Jansteen, Nieuw Namen en Clinge moeten officieel nog de sleutel krijgen van burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst. „Zo", zal Mulder bij de overdracht zeg gen, „ben ik er mooi voor drie da gen vanaf." Hij moet daar wel wat voor doen, evenals 'zijn' vier wet houders. Een wedstrijdje fietsen waarbij het erom gaat een bijna vallend glas bier zo snel mogelijk op te drinken. Prins Pirn I van de Steense Ratten is sportief. Ieder een scoort 1,11 minuut, naar het 'heilige' carnavalsgetal 11. Alleen Mulder zou net drieduizendste se conde sneller zijnWaar ken nen we dat van. Zo'n zestig kilometer naar het westen in Uulegat (Aardenburg) is 'iedereen' ook al paraat voor de sleuteloverdracht, voor het eerst door burgemeester Annemiek let ten. Ze komt van origine uit het Limburgse Belfeld en weet wat carnaval is. Jetten krijgt een grote trom én speelt vrolijk mee met De Blaosuuln. Een indrukwekkende optocht trekt zaterdagmiddag door Aar denburg, in Westdorpe is die be scheidener. jurgen Zohlandt - 'ik jureer al zeker twintig jaar de op tocht' - vertelt dat het aantal deel nemers al jaren stabiel is. Hij is te vreden. „Voor Westdorpe is dit mooi." De bewoners vinden dat kennelijk ook. Nog voordat de stoet goed en wel van start is ge gaan, staan al mensen in een lan ge rij in de hoofdstraat, de Bern- hardstraat. Zo druk is het anders nooit in Westdorpe. „Tot even na de prijsuitreiking, tot acht, negen uur, is het feest", weet jurgen. „Vooral de jeugd trekt daarna naar Sas van Gent. Carnavallen tot in de vroege uurtjes." In Nieuw Namen begint het car naval met een mis in de kerk. De Raad van Elf zit om half elf bin nen, met pakweg nog een vijftig andere bezoekers. „Anders is het drukker", weet keizer Kaijser. De dienst is een gewone mis. Priester Alain Holvoet besteedt wel aan dacht aan het van oudsher katho lieke feest. „We moeten ons niet blindstaren op wereldse dingen." Hij verwijst ook naar de vasten tijd vanaf komende woensdag, as- woensdag, tot Pasen. Om later de vraag te stellen: „Werken wij om te leven of leven wij om te wer ken?" EF VOGELWAARDE SLUIS VOGELWAARDE AXEL OOSTBURG Spoorstraat 18c P j y C 4431 NK's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie u/u;iu.feeukenplus.com Jaren zestig rockers willen ook op Vestrock spelen, in de carnavalsoptocht in Carnaval lijkt wel topsport door Harmen van der Werf Jan Frans Mulder, burgemees ter Hulst Carnavalsmis in de kerk van Nieuw Namen, foto Peter Nicolai I De Fucky Duckies trekken zaterdagmiddag als heftige Afrikaanse strijders door de straten van Vogelwaarde, foto Camile Schelstraet HULST - Carnaval 2014 kan alvast in de boeken worden bijgeschre ven. In jaren hebben we niet zo'n lekker weertje gehad. Zaterdag niet eerder regen dan na de optoch ten en de zondag was een echte zondag, ledereen heeft kunnen ge nieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52