ZEEUWS-VLAANDEREN Man steekt jongen (19) dood in Middelburg Juniorraad Wel een beetje wankel die prinsenwagen Bekende Emergis almanak 25 18 en 19 Terneuzen eist van aanvragers schuld hulpverlening dat ze hun manier van leven aanpassen. Ajax op koers voor nieuwe landstitel Avondje stampij voor podium Reimerswaal JONGSTE VAN ALLEMAAL terneuzen - Wie bij de gemeente Terneuzen aanklopt voor schuld hulpverlening, wacht een strenge aanpak. Hij zal zijn manier van le ven vaak sterk moeten aanpassen om hulp te kunnen krijgen. Wethouder Co van Schaik legde het onlangs in een raadscommis sie met weinig omhaal van woor den uit. „Komt iemand bij ons met een verzoek voor schuldhulp verlening, dan gaan wij eerst met hem na hoe zijn schulden zijn ontstaan. Zijn er hoge uitgaven, dan zal daarin gesneden moeten worden. Anders heeft het geen zin iemand te helpen zijn schul den te saneren." Als voorbeeld noemde Van Schaik 'iemand' die diep in de schulden zit en vier Deense doggen of een internet-abonnement heeft van 150 euro in de maand. „Hij zal een aantal honden weg moeten doen en een ander internet-abonne ment moeten nemen." Wil de aanvrager zijn uitgavenpa troon niet drastisch wijzigen, dan hoeft hij niet op ondersteuning van de gemeente Terneuzen te re kenen. De achterliggende gedach te is dat het anders toch niet lukt om de vaak hoge schulden bin nen de vastgestelde termijn van drie jaar weg te werken. De gemeente Terneuzen heeft 1 september vorig jaar de schuld hulpverlening in eigen beheer ge nomen. De service was eerder on dergebracht bij de stichting Maat schappelijk Werk. Dat werkte vol gens Van Schaik niet goed. Er was sprake van een wachtlijst en 'de harde aanpak van schulden en de zachte aanpak van schuldmakers' (via maatschappelijk werk) liepen door elkaar heen. De 'harde aanpak' is in Terneuzen bij de gemeente geparkeerd, de 'zachte aanpak' bij welzijnsorgani satie Aan Z. Wie besluit niet mee te werken aan de 'strenge' schuld hulpverlening, kan nog wel reke nen op ondersteuning van Aan Z, bij bijvoorbeeld gezins- of ge dragsproblemen. Bij schuldhulp verlening worden schulden overi gens niet kwijtgescholden, maar wordt planmatig gewerkt aan het saneren van schulden. Mensen met schulden die de ei sen van Terneuzen te stevig vin den, zoeken hun heil bij privé schuldsaneringbureaus. Ze moe ten daarvoor betalen. Van Schaik noemde dit 'een eigen keuze'. Hulst heeft de schuldhulpverle ning ook in eigen hand genomen. Sluis heeft de service bij stichting Welzijn ondergebracht. Terneu zen heeft ongeveer 400 mensen in de schuldhulpverlening, Sluis en Hulst elk 130. MIDDELBURG - Op de Thrfkaai in Middelburg is zaterdagavond een 19-jarige jongen uit Middelburg neergestoken. Hij is later aan zijn verwondingen overleden. De ver moedelijke dader (51) is opgepakt in een nabijgelegen café. Hulpverleners troffen het slachtof fer rond half elf zwaargewond aan. Zij vervoerden hem meteen naar het ziekenhuis in Goes. Hulp mocht niet meer baten. De verdachte is verhoord in de Middelburgse gevangenis. Uit het onderzoek is naar voren gekomen dat de jonge Middelburger met en kele vrienden de 51-jarige verdach te op straat tegenkwam. Om onbe kende reden ontstond ruzie die eindigde in de steekpartij. De ver dachte en het slachtoffer waren geen bekenden van elkaar, aldus de politie. De verdachte zelfheeft echter voor zijn arrestatie in het café gezegd dat hij 'het gepest van die jongens beu was'. VLISSINGEN - De man die zich vrij dagavond in brand stak voor de AH in de Vlissingse binnenstad, was bekend bij Emergis. De instel ling had net contact met hem, wat eerder niet lukte. De man, 'een zwerver', mijdde zorg. De ge meente Vlissingen houdt vandaag een bijeenkomst voor omstanders die hem ook te hulp schoten. De man is overgebracht naar Rotter dam. Hij was ernstig gewond. Te Wissenkerke werd de vergader zaal van de gemeenteraad onlangs bezet door aanzienlijk jongere volks vertegenwoordigers dan te doen ge bruikelijk daar. Leerlingen van groep acht van de Noord-heveland- se scholen stortten zich onder voor zitterschap van burgemeester Hen- ny van Kooten op een dagje gemeen tebesturen. Bij de echte gemeenteraad, onlangs in vergadering bijeen, galmde het enthousiasme over de kinderraad nog na. Of Noord-Beveland daar geen goede gewoonte van kon ma ken, zo'n juniorraad?, bracht raads lid joop de Nooijer in. Bij de burge meester gaf dat enige aarzeling. „Er is hier op zeker moment 84 decibel gemeten..." MAANDAG 3 maart 2014 Schuldhulp strenger door Harmen van der Werf door Nadia Berkelder Tip? redactie@pzc.nl LAMSWAARDE - Als acht-, negenjarige speelde Denny Colpaart al in de boe- renkapel van de Lamsoren. En nu, 22 jaar jong, is hij prins carnaval. De jongste ooit van Lamswaarde en van wellicht heel Zeeuws-Vlaanderen. Hij klinkt zon dag bij het begin van de optocht schor. „Nog van een verkoudheidje." De wa gen gaat rijden. Denny (midden op de foto) beweegt en zwaait, met naast zich zijn hofdames Daphne Naessens en Karien Verlinde (op de foto rechts) en voor zich jeugdprins Tijn de Schipper. Aan twee woorden heeft Denny genoeg om te beschrijven hoe hij zijn eerste carnaval als prins vindt. „Geweldig, su per." Vorig jaar moesten drie oud-prinsen inspringen in Lamswaarde, omdat er geen nieuwe te vinden was. Met Denny kunnen de Lamsoren voorlopig voor uit. Alleen die prinsenwagen, die voelt eerst nogal wankel aan. Denny is bus chauffeur bij Veolia. Hij is anders gewend. „Maar", merkt hij gevat op, „nu laat ik me rijden." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49