Lintje voor de keurmeester Straö SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Whitfield schittert op Regioruis Ttaee inwoners Zierikzee aangehouden O O O Joris zette de teleurstelling om in daden en ging met enkele muzika le vrienden uit Zierikzee en zan geres Dasha Derzhavets aan de slag onder de naam Whitfield. Met inspiratie uit de muziek van acts als Volbeat, Paramore en The Foo Fighters werkte ze aan een eerste eigen repertoire. Daarmee stond Whitfield in de tweede voorronde en verbaasde niet al leen zichzelf, maar ook een stamp vol Brogum en de Regioruis-jury. De teleurstelling was verleden tijd en een finaleplek op het Anywave-festival op zaterdag 7 juni een feit. Het Zuid-Beveland- se Square Four dingt nog mee voor een plek in de Willdcard ron de, net als het Schouwse punk-metal trio Ragpunt. Sin ger-songwriter Oscar Redwood moest het doen met de vermel ding 'een bijzondere en veelbelo vende uitzondering te zijn op het genre'. De volgende voorronde is op vrijdag 14 maart in Brogum. Ouderenzorg krijgt plek in wmo-beleid Preventie bij ouderenzorg krijgt in het toekomstige wmo-beleid extra aandacht. Op initiatief van de Christen- Unie is dat vastgelegd. Om dat Schouwen-Duiveland sterk vergrijst is aandacht voor het voorkomen van zorgvragen bij ouderen van belang. Daardoor kunnen mensen langer zelfstandig blijven wonen. Man beledigt politieagenten Een 23-jarige man uit Vlissin- gen is in de nacht van zater dag op zondag door de poli tie aangehouden voor hin derlijk gedrag en belediging van agenten. De man maakte deel uit van een groepje jongeren dat overlast veroorzaakte bij een club. Volgens de politie had de man teveel gedron ken. Nova Melodica naar Nieuwerkerk Jongerenkoor en combo No va Melodica uit Kapelle-Bie- zelinge werkt komende zon dag mee aan de kerkdienst van de Protestantse gemeen te in Nieuwerkerk. Het 40-koppen tellende koor staat onder leiding van Mo- ritz Benschop. De dienst be gint om 10.00 uur in de Jo- hanneskerk aan de Kerk- ring. Oosterschelde WERKZAAMHEDEN ZIERIKZEE - De politie verdenkt twee inwoners van Zierikzee van verboden wapenbezit en drugs handel. De twee zijn vrijdagmid dag tijdens een actie van een ar restatieteam op het Haringvliet- plein in Zierikzee aangehouden. De twee verdachten zijn een 44-jarige vrouw en een 39 jarige man. Het zijn kennissen van el kaar. De politie heeft ook huiszoeking gedaan in een appartement aan het Haringvlietplein. Daar zijn wel drugsresten gevonden, maar een wapen is niet aangetroffen. De twee zijn door de politie ver hoord en zitten nog vast. ELLEMEET - Daan Bezuijen uit Elle- meet kreeg zaterdagmiddag een lintje. Hij is benoemd tot Lid van Oranje Nassau. Hij kreeg zijn on derscheiding voor de 40 jaar trou we dienst voor de keuringscom missie van de Straö. Daarnaast is hij actief bij de tennisvereniging en voor de dorpsraad. „En u doet veel vrijwilligerswerk Voor men sen die het moeilijk hebben. Jij verdient een compliment", aldus burgemeester Gerard Rabelink en hij speldde de Koninklijke onder scheiding op. Dat gebeurde tij dens de prijsuitreiking van de Straö. „Heel hartelijk dank", rea geerde Bezuijen. „En als u koning Willem-Alexander spreekt, doe hem dan de hartelijke groeten van mij." foto Dirk-Jan Gjeltema BURGHSLUIS BURCHSLUIS MAANDAG 3 MAART 2014 zierikzee - Gitarist Joris Spitholt uit Nieuwerkerk keek er al maan den naar uit om met zijn bandje Phased Curve op te treden bij Re gioruis in de Zierikzeese popzaal Brogum. Het optreden stond op de rol voor de tweede voorronde afge lopen vrijdag. De droom vervloog toen de band enkele weken voor dat optreden uiteenviel. ZIERIKZEE VLISSINGEN NIEUWERKERK Het werk aan de dijk tussen Burgh- sluis en de Schelphoek wordt op geleverd in fases. Het gebied bij de haven van Burgh- sluis moet eind mei klaar zijn. Het werk in het westelijke deel van de haven tot aan de ligplaats van ms. Onrust is volgens plan ning al op 16 mei klaar. Het werk aan het oostelijke deel van de haven duurt tot 30 mei. De jachthaven is begin juni weer be reikbaar voor toeristen. Het hele project is eind augustus klaar. De gebouwen in de haven zijn be reikbaar. Voor de recreantenstei ger en de rondvaartboot wordt een veilige route aangelegd. Het dorp Burghsluis en het strand je zijn tijdens de hele werkperiode bereikbaar via de gebruikelijke rou tes: Steursweg, Meeldijk of West- boutweg. Tussen de Steursweg en de Schelp- hoek is de weg een halfjaar dicht Omrijden kan via de N57 of via de Brabersweg en Stolpweg. Ook wandelaars moeten een paar kilometer om. De Plompetoren is bereikbaar via de Koudekerkseweg. Gelijktijdig met de dijkversterking worden enkele extra voorzienin gen aangelegd. Bij de rondvaartboot Onrust wordt een plateau aangelegd zo dat het in- en uitstappen gemakke lijker zal worden. Vanuit de haven naar de Plompeto ren wordt een onderhoudspad aan gelegd. Dit pad wordt geasfalteerd en kan na afloop van het werk wor den gebruikt door (brom-) fiet sers. Langs het hele traject worden op vier plekken visplateau's aange legd voor recreatievissers. Bij duikstek 44 Plompetoren komt een duiktrap. Het grasland naast het huidige par keerterrein wordt gedeeltelijk ver hard. Daarmee wordt het aantal verharde parkeerplaatsen uitge breid. Hoe het terrein er exact uit gaat zien is nog niet bekend. Bij De Punt wordt ook gewerkt tussen maart en mei. Daar wordt het duinpad afgesloten. Havenplateau De zeedijk tussen Burghsluis en de Schelphoek wordt het komende halfjaar versterkt. Bijkomend voordeeltje is dat de weg die hiervoor buitendijks aangelegd wordt, na afloop open blijft voor voetgangers en (brom)fietsers. Plompetoren Muraltmuur Muraltmuur Traject van de dijkversterking Plompetorenweg tijdelijk afgesloten Planning: 1 maart -16 mei 1 maart - 30 mei 1 maart-1 november

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43