Rusland cruises I Strijd om Krim leidt tot schade economie Westen dreigt Poetin met sancties om de Krim De wereld is Kras 1599 1199 KRAS d~ De Russische Federatieraad (Eer ste Kamer) gaf Poetin zaterdag toestemming voor een militaire interventie in Oekraïne. Het Kremlin liet weten dat Poetin nog niet heeft besloten over militair ingrijpen. Het schiereiland is sinds zaterdag feitelijk afgeschei den van Oekraïne. Er zouden al 15.000 Russische militairen zijn. De Oekraïense marine op de Krim is uitgevaren om uit han den van de Russen te blijven. De regering in Kiev riep het leger op gevechtsklaar te zijn. Gisteren werden ook reservisten opgeroe pen. Russische troepen hebben op verschillende plaatsen kleine buitenposten van het Oekraïense leger omsingeld. De Russen vroe gen de Oekraïeners hun wapens neer te leggen. Sommige buiten posten weigerden dat. Schoten zijn niet gelost. VN-ambassadeur Sergejev liet weten dat Oekraïne andere landen om hulp zal vra gen als Rusland zijn militaire ac ties uitbreidt. De Amerikaanse president Barack Obama liet we ten dat een Russische invasie Mos kou duur te staan zou komen. Eurocommissaris De Gucht zei gisteren dat de EU de leiders van Oekraïne in toom moet houden en ervoor moet zorgen dat ze niet militair reageren op Russische provocaties. FRANKFURT/DEN HAAG - Een Strijd tussen Rusland en Oekraïne om het schiereiland de Krim zou een ongekende economische schade aanrichten. Dat stelden gerenom meerde Duitse economen giste ren in zakenblad Handelsblatt. „De geopolitieke spanningen bij de eigen voordeur en een poten tieel politiek conflict met Rus land brengen voor de Europese Unie een hoop onzekerheden met zich mee", aldus hoofdeconoom Ulrich Kater van Dekabank. „Afge zien van het effect op gasleverin gen vanuit Rusland via Oekraïne, is niet in te schatten hoe Oost-Eu ropa zal worden geraakt door een mogelijk militair conflict." Kater hoopt, evenals directeur Gustav Horn van het Instituut voor Macro-economisch Onder zoek (IMK), dat het conflict in de kiem gesmoord kan worden. „In een oorlogssituatie kan het IMF of de Europese Unie. weinig doen en zal een bankroet van Oekraïne onvermijdelijk zijn. Dat zal leiden tot wereldwijde onrust." Het is zo onrustig op de Krim dat het ministerie van Buitenlandse Zaken mensen afraadt om naar het schiereiland te reizen. „Er is sprake van blokkades op de we gen naar de Krim. De' vliegvelden van Simferopol en Sebastopol functioneren niet naar behoren. De situatie is vanwege de aanwe zigheid van militairen onvoorspel baar", aldus het ministerie. Reizigers moeten volgens Buiten landse Zaken in heel Oekraïne waakzaam zijn en uit de buurt van samenscholingen blijven. Be halve de Krim noemt het ministe rie ook specifiek Charkov en Do netsk als plaatsen waar het gevaar lijk kan zijn. Bij de ambassade zijn vijf Nederlanders bekend die op de Krim verblijven. 15 dagen v.a. 11 dagen v.a. Van Moskou naar St. Petersburg O.a. Moskou, Uglich, Yaroslavl, Coritsy, Kizhi, Mandrogi en St. Petersburg. Excursies in Moskou en St. Petersburg o.l.v. Nederlandssprekende gids Vertrek: mei t/m september Zie: Kras.nl/91057 m MAANDAG 3 MAART 2014 IN HET NIEUWS 3 Het is zo onrustig op de Krim dat het ministerie van Buitenlandse Zaken mensen afraadt daarheen te reizen Onze populaire riviercruises Rusland zijn altijd als eerste volgeboekt. Bij de 11-daagse cruise heeft u maar liefst 3 dagen in Moskou en St. Petersburg! Wilt u nog meer van Rusland zien? Boek dan de cruise naar Zuid-Rusland. Alle cruises zijn inclusief vlucht, transfers en excursies. Van Moskou naar Zuid-Rusland O.a. Moskou, Kostroma, Kazan, Uljanovsk, Samara, Saratov, Wolgograd en Rostov. Bezoek aan UNESCO-stad Nizhny Novgorod Vertrek: 6 oktober Kras.nl/91096 Militairen zonder insignes nemen posities in op de Krim. Inmiddels zijn ze geïdentificeerd als Russische mariniers, foto Stanislav Krasilnikov/HH KIEV/MOSKOU/NEW YORK - Wester se leiders uitten dit weekeinde drei gende taal tegen de Russische pre sident Vladimir Poetin. Ze riepen hem op de provocerende militaire activiteiten in Oekraïne onmiddel lijk te stoppen. De VS eisten dat er een VN-vredesmacht naar Oekraï ne wordt gestuurd en dreigden met zware sancties tegen Rusland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3