Echtpaar De Vrieze pakt schaatstitels Mariska de Vrieze met Espèrance klasse apart Bert en Ernie zijn een mooi stel bij mennen 10 SPORT ZEEUWS KAMPIOENSCHAP SCHAATSEN Van de Ven presteert goed in warm Qatar SSC De Poel hield zaterdag de Zeeuwse kampioenschappen. Er deden opvallend veel jongeren mee. Mare de Vrieze was na twee af standen Rico van Damme en Niels Steenbakker te snel af. De Vrieze reed op de 500 meter naar een eindtijd van 41,04 seconden en schaatste de 1500 meter in 2.03,83. Daarmee verbrak hij op beide afstanden zijn persoonlijk record. „Toen ik de inschrijvingen be keek, zag ik wel dat ik een grote kans had om te winnen. Jongens als Rico van Damme en Niels Steenbakker rijden hun wedstrij den in de marathonselectie. Ik pak mijn baanwedstrijden in Bre da mee", reageerde een tevreden De Vrieze, die de titel vorig jaar ook al binnensleepte. Net als bij de mannen ging de wisselbeker ook bij de vrouwen mee naar Brouwershaven. Corina de Vrieze, de echtgenote van Marc, won zelfs voor het derde jaar op rij. Ook zij scherpte op alle- twee de afstanden haar persoon lijk beste tijd aan. Op de 500 me ter kwam zij tot 46,57 en over de 1500 meter deed zij 2.25,77. De schaatsster bleef in het klasse ment Iris Slabbekoorn en Nicky de Looze voor. „Voor mij is het de enige wedstrijd in het seizoen, en dan is het leuk dat je wint", zei De Vrieze. Mariska de Vrieze is gek van de eventingsport. „Dressuur, sprin gen en cross. Drie disciplines in één wedstrijd. Een mooiere uitda ging kan je toch niet wensen", zegt de amazone uit Kapelle. Espèrance werd een aantal maan den geleden door De Vrieze dan ook gekocht als eventingpaard voor de toekomst. De merrie blijkt echter alles - drie uitsteken- QATAR - De Vlissingse Nancy van de Ven heeft zaterdag haar eerste WK-punten behaald in de WMX-klasse. In de hitte van Qa tar werd zij derde in de eerste manche en zevende in de twee de. Van de Ven startte zaterdag matig in de eerste manche. Vanaf de vijf tiende positie werkte zij zich ech ter op naar de derde plaats. De tweede manche begon ook ma tig. Vanaf de zeventiende positie baande zij zich een weg naar vo ren. Uiteindelijk finishte Van de Ven als zevende. Van de Ven staat nu op een vijfde plaats in het WK-klassement, met evenveel punten als de num mer vier en met twee punten minder dan de nummer twee. De volgende wedstrijd voor de mondiale titelstrijd is over zes we ken in Italië. de basisgangen, veel souplesse en werkwil - in zich te hebben om een dressuurtopper te wor den. In de warmloopronde liep Maris ka de Vrieze met de krachtig ga lopperende Eurocommerce Singa- pore-dochter met 69,33 procent naar een afgetekende overwin ning. In de herkansing eiste de combi natie met de in de zijgangen acht ten scorende merrie met 70,33 procent de zege voor zich op. „Wow, geweldig zo hoog heb ik nog nooit gescoord", was de eer ste reactie van de Bevelandse. De Paardebloem-combinatie sloeg daarmee in beide manches een gat van zes procent met de Vlis singse Amy de Nayere met de Ra- vel-afstammeling Condor. De kenners denken dat Mariska de Vrieze met Espèrance zich be ter uitsluitend op de dressuur kan richten. Zelf denkt ze daar to taal anders over. BREDA - Op en naast de ijsbaan wemelt het zaterdagavond van de jonge schaatsers. Sommigen nog maar net de kleuterschoenen ont groeid, staan ze nu op de smalle ij zers. Het valt op dat er dit keer op vallend veel jeugd meedoet aan het Zeeuws kampioenschap lange baanschaatsen in Breda. „Toen ik twee jaar terug bij SSC De Poel kwam, hadden we welge teld één jongetje. Nu rijden hier bijna dertig pupillen en junio ren", vertelt Annemarie Mol van de jeugdcommissie van de Goese vereniging. Een verklaring voor het plotselin ge enthousiasme bij de jeugd kan zij niet zo makkelijk geven. Van een Sotsji-effect is er volgens haar geen sprake. „Dat komt misschien nog, maar deze lichting hadden we al ruim voor de Spelen." Gevraagd aan de deelnemers waarom zij zijn gaan schaatsen, antwoordt Jack Krijger: „Mijn va der ging altijd schaatsen en toen ben ik mee gaan doen." Inmiddels neemt de tienjarige Yersekenaar zijn sport zeer se- Van 't Westeinde stelde zijn fel meelevende aanhang niet teleur. De hoefsmid gaf met zijn twee span, de Hackneys Bert en Ernie, alles. Het werd een foutloze rit in 104,44 seconden en daarmee was de aanspanning uit Ovezande de snelste. Peter Maranus (Aagteker- ke) eindigde met de Haflingers Roelina en Lizzy met 118,72 secon den op de tweede stek. Van 't Westeinde was na afloop blij en verrast. „Dit tweespan heb rieus en traint hij drie keer per week. Jack is zich er goed van be wust dat hij op de 500 én de 300 meter een nieuw persoonlijk re cord heeft gereden. Neef Walter Krijger, ook tien jaar, zet eveneens twee keer een per soonlijk record op de borden, al had die op de 500 meter nog wat scherper gekund. „Ik stopte te vroeg, anders was ik nog sneller geweest", is zijn uitleg. „Maar toch hoop ik ooit kampioen te worden." De neven eindigen gebroederlijk samen op het podium als num mers één en twee. Net als bij de meisjes Thirza van Damme en Ma ren Boender. Beide negenjarigen rijden persoonlijke records op de 100 en 300 meter. „Ik schaats nu een jaar en train één keer per week, maar ik zou best vaker wil len", zegt Van Damme. De eveneens uit Yerseke afkomsti ge schaatsster heeft als voorbeeld de marathonschaatsster Mariska Huisman. Terwijl bij de neven Krijger, naast voor de hand liggen de namen als Sven Kramer en Mi chel Mulder, ook de Belg Bart Swings genoemd wordt. Maren Boender uit Vlissingen valt op de 300 meter en moet daarom genoegen nemen met de tweede plaats op het podium. Toch is zij tevreden. De Vlissing se was in november vorig jaar am bassadrice van de tijdelijke ijs baan in haar stad. „Ik heb daar les gehad van Barbara de Loor en heb ook nog een les van Sven Kramer tegoed. Dat zal waarschijnlijk in Amsterdam in het Olympisch Sta dion zijn, de Coolste baan van Ne derland." Want in Zeeland is nog steeds geen vaste ijsbaan. In het verle- ik pas één week geleden gekocht. Een investering voor de toekomst van mijn kinderen. Ik dacht: laat ik ze maar even uitproberen. Ze overtroffen mijn stoutste ver wachtingen." Doordat een aanspanning zich te rugtrok, plaatste favoriet Dyanne van Keulen zich op het nippertje voor de finale enkelspan pony's. In de eindstrijd maakte de koet sier uit Oud Sabbinge haar favorie- tenrol met Luuk voor de wagen alsnog waar. Als eerste starter stuurde ze de tienjarige Welsh Cop in 118,55 seconden foutloos rond. Naar later bleek gooide de aanspanning hiermee de deur voor haar achtervolgers in het slot. Laatste starter Ciska lansen - met de New Forrest Vrijburgs Jack in de voorronde overtuigend de beste - haalde nog wel alles uit de kast, maar ze redde het niet. door Willem Adriaansens BREDA - Mare en Corina de Vrieze hebben de Zeeuwse titels gewon nen tijdens het Zeeuws kampioen schap langebaanschaatsen. Het echtpaar uit Brouwershaven was zaterdagavond op de ijsbaan van Breda te snel voor de concurren tie. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Mariska de Vrieze toonde zich zaterdag in de dressuurwedstrijd van de ruiter- club Oranjezon in Vrouwenpolder met Espèrance in L1 een klasse apart. Sonja de Feiter met Averel- le en Iris Schunselaar met Dalila Imani eisten de oranje erelinten in M1 voor zich op. In M1 wisselden Simone Janse met de hengst Be- special en Jolanda Verton met de schimmel Arendnest's Wamora stuivertje. Op zoek naar de toekomst door Willem Adriaansens door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Jacco van 't Westeinde sleepte zaterdag bij de menmarathon na een bloed stollende rit de overwinning twee span pony's in de wacht. Dyanne van Keulen schreef in Nieuw- en Sint Joosland verrassend de finale enkelspan pony's op haar naam. Mare de Vrieze tijdens zijn 500 me ter. foto ErwinSpek/VI Images I De koplopers van links naar rechts: Tommy Staal, Erwin Adan, Robert Wil- lemse, Luuk Balkenende en Tim van den Broeke. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34