tzendbure; Swift verlost van degradatiezorgen Meer dan zo maar Harmes is in de vorm van zijn leven De Leeuw krijgt leiding in de schoot geworpen SPORT 31 Tjoba-Avanti 17-20: Heel anders dan destijds in Pijnacker (13-3) leidde overgangsklasser Tjoba hal verwege de dans (10-8). „Toch voelde je de kansen al langzaam keren", zei coach Bram van Gef- fen. Na een gelijkopgaand kwar tier kwam zijn voorgevoel uit. Avanti* liep in vijf minuten tijd van 13-13 uit naar 13-17. Daarmee was het pleit beslecht. Tjoba was vooraf al zeker van een langer ver blijf in de overgangsklasse. Fortis-KCR 21-20: Overconcentra- tie leidde bij Fortis tot een slordi ge eerste helft. Door onnodig bal verlies en individuele verdedi- gingsfouten voerde KCR de bo ventoon. Na rust, bij een achter stand van zes punten, sloeg Fortis alsnog toe. Verdedigend stond het beter en de ballen vielen nu wel binnen. De winnende treffer viel in de slotminuut. Stormvogels-Togo 8-16: Het ver schil in beleving tussen Togo, dat nog speelde voor een tweede pro- motieplek in de derde klasse, en Stormvogels was groot. Toen zelfs opgelegde kansen niet aan de Westkapellaars besteed waren, maakte Togo het karwei af. Seolto-Ondo 9-14: Om nog aan spraak te kunnen maken op de tweede (promotie)plek moest Seolto kampioen Ondo het eerste punt afhandig maken. Hoewel de bezoekers bepaald geen topdag hadden kwamen de Vlissingers, die een gebrek aan creativiteit af wisselden met het missen van op gelegde kansen, geen moment in de buurt. Togo werd zodoende de lachende derde. Blauw Wit-Atlas 20-10: Na tien ongeïnspireerde minuten van At las verviel een scherp begonnen Blauw Wit in nonchalance. Van 7-3 werd het 8-6 bij rust. Daarna troefde de thuisploeg Atlas op alle fronten af. Blauw Wit was vele malen gretiger, hetgeen zich in cij fers vertaalde. de, sloeg Hoek alsnog toe. Invaller Thomas van Renterghem stoom de op links op en werd op de rand van het strafschopgbied uit ba lans gebracht door Jermaine van Pijkeren. Scheidsrechter Duin dam zag er een penalty in, die door Thomas van den Houten werd gemist. Kyle Doesburg schoot in de rebound echter als nog raak: 1-0. „Die jongen stond op het moment dat de penalty werd genomen ar vier meter in het strafschopgebied, maar dat ontging de arbiter", zei Stedo- co-trainer Virgil Breetveld. „Dit is een zure nederlaag. We hadden zeker een punt verdiend. We had den de beste kansen." Hoek haal de de schouders er over op, wees op een eerder penaltygeval (Fabi an Wilson werd in de 56e minuut onderuit geschoffeld) en koester de de punten. „We halen 'm toch weer over de streep", zei Verhoe- ne. „Ook dat is een kwaliteit." En daar viel niets tegenin te brengen. Zaterdag deed Harmes bij de hal ve marathon van Axel ritme op. Hij won in een tijd van één uur, elf minuten en 46 seconden. Dat betekende een verbetering van het parkoersrecord, dat op 1.12.08 stond. De laatste maanden verkeert Er- win Harmes in een uitstekende vorm. Hij won in Watervliet de Leopoldsloop en vorige week schreef Harmes de Massaloop in Oostkapelle op zijn naam. „Het gaat erg lekker de laatste tijd. Ik merk ook dat ik tijdens trainin gen progressie maak. Het lijkt wel of het steeds minder energie kost om de kilometers in de benen te krijgen", vertelde Harmes zater dag na zijn overwinning in Axel. De Middelburger liep tot nu toe slechts zeven marathons. Zijn per soonlijke record staat op 2.40 en in Rotterdam wil hij daar dus vijf tien minuten van afhalen. „Op het parkoers in Rotterdam moet dat gelet op mijn huidige vorm lukken, zeker als de omstandighe den goed zijn." En of dat nog niet genoeg is, heeft hij zich voorgenomen om één week na de Rotterdamse mara thon opnieuw op te gaan voor de klassieke afstand tijdens de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen, die op 19 april wordt gehouden. In Zeeuws-Vlaanderen ga ik niet voor een tijd maar wil ik wel een goede klassering neerzetten. Die twee wedstrijden zijn niet met el kaar te vergelijken, op de afstand na dan." In de polders rond Axel ging Har mes in de Transportbedrijf Jasper- se Halve Marathon spoedig op avontuur. De officiële start was amper gegeven of hij koos het ha zenpad. „Ik voelde dat ik lekker liep en had het idee dat de concur rentie me niet meer kon volgen", zei Harmes. Na zo'n vijf kilometer had hij en kele honderden meters afstand ge nomen van de naaste concurren ten Remy Vasseur, Erwin van den Broeke en de Belg Frank Christiae- ns. In het vervolg van de race bouwde hij zijn voorsprong ver der uit om uiteindelijk met minu ten verschil te winnen. De strijd om de tweede plaats viel in het voordeel uit van Remy Vasseur die op een paar kilometer van de finish versnelde. Die versnelling kon niet meer worden beant woord door Christiaens en Van den Broeke. Bij de vrouwen ging de overwinning naar de Belgische Sofie Claus. Kasse raakte zijn koppositie kwijt door een gelijkspel tegen Martin van Dijk. Nadat Kasse op de 22e zet een Ghestem-doorstoot had geplaatst, stond het bord in vuur en vlam, maar Van Dijk hield het hoofd koel en speelde foutloos. Met een fraaie combinatie wikkel de de zeventiger uit 's-Heer Abts- kerke af naar een puntendeling. Op 22 maart nemen Kasse en De Leeuw het in de slotronde tegen elkaar op. Omdat De Leeuw meer overwinningen heeft gescoord dan Kasse heeft hij aan een gelijk spel genoeg voor titelprolongatie. Omdat Martin van Dijk zijn in- haalpartij tegen Jos de Wild won, is hij nu al zeker van de derde plaats in de eindstand. Arjo Kou semaker vergooide zijn kansen op een hoge klassering door een ver rassende nederlaag tegen Aart Sla ger. In het middenspel plaatste Kousemaker een offer dat door de debutant uit Scherpenisse hard af gestraft werd. Wim Koppejan is met nog één ronde te spelen al zeker van de ti tel in de promotieklasse. In de eer ste klasse zijn de beste papieren voor Jan Flikweert. MAANDAG 3 MAART 2014 door JaapJan Ritsema GOES - Als laatste van de twaalf Zeeuwse korfbalploegen verzeker de eersteklasser Swift zich van handhaving op het huidige niveau. Fortis drong via een nipte winstpar tij door tot de top drie in de eerste klasse. Scores Tjoba: Sander Harinck 5, Dirk-Jan Westmaas 4, Esmee Walra ven en Marcel de Dreu 3, Demi Mon- deel en Anouk Braam 1. Scores Fortis: Rachel Verhage en Rens van den Driest 5, Joyce Schoon- aard en Mark Trimpe 4, Kim Baas, Remy Quist en Remco Crucq 1 Swift-Kinderdijk 21-18: Met winst op Kinderdijk speelde Swift zich definitief veilig in de eerste klasse. Het Middelburgs achttal werkte hard en speelde bij een 20-15-voorsprong de wed strijd geroutineerd uit. De opluchting dat de stoelendans om de tweede degradatieplek aan drie andere ploegen overgelaten kan worden, was na afloop groot. Scores Swift: Lennart Hoogenboom 8, Matthijs Pouwer 7, Mirella Pouwer en Richard Geldof 2, Vera Kuiper en Kris Huisman 1. Scores Stormvogels: Niek Peene 4, Arjen Schoe 3, Bart Peene 1 Scores Togo: Mijke Tahapary 4, An ouk Hazelaar en Jan-Willem Nieuwen- huijze 3, Marten Postema en Niek Meerman 2, Wendy Uitterhoeve en Andre Goossens 1 Scores Seolto: Mayella Kuizinga 4, Chris Mol en Dennis Goedegebuur 2, Lieven Middelhoek 1. Scores Ondo: Annemieke Toerse en Robbie Mesu 3, Ronald Wisse en Tho mas Mesu 2, Kristy Kolmus, Nikie Geervliet, Jeroen Mesu en Mark Wis se 1. Scores Blauw Wit: Romy Abbink 5, Annemarije Holl 4, Bastiaan Rijk 3, Ilse Kloet, Ivo Flipse en Marco de Jonge 2, Edwin Bommelje en Alice Kloet 1 Scores Atlas: Johnny Forrer 6, Rigt van de Woude, Tim Dibala, Ben van Hese en Tommy van der Kuijl 1 Fortis heeft na dertien wedstrijden in de eer ste klasse C inmiddels zestien punten en staat nu derde. I Kyle Doesburg schiet raak uit de rebound van een strafschop en verschalkt Stedoco-doelman Ruud de Groot. foto Peter Nicolai maar toelachen door Wim de Vos AXEL - Erwin Harmes wil zijn per soonlijke record van twee uur en veertig minuten op de marathon flink aanscherpen. Dat moet volgen de maand bij de marathon van Rot terdam gebeuren. De 32-jarige Mid delburgse atleet legt de lat hoog en wil een kwartier van zijn beste tijd afsnoepen. 'S-GRAVENPOLDER - Zonder zelf in actie te komen heeft Johnny de Leeuw in het Zeeuws damkam pioenschap koploper Daaf Kasse achterhaald. Zaterdag had de titel houder het op moeten nemen te gen Kees de Jonge, maar de Am sterdammer gaf de voorkeur aan het bijwonen van een bondsraads vergadering. Omdat hij geen ge bruik had gemaakt van de mogelijk heid vooruit te spelen, kon wed strijdleider Ineke Flikweert niets an ders doen dan de partij voor De Jonge verloren te verklaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31