Mark Boot maakt indruk bij clubcross 4_ Basketballers BC Vlissingen verliezen van Urkse Orca's 30 SPORT HOOFDKLASSE B ZATERDACVOETBAL Marianne de Kok verbetert record uit 1994 Zeven spelers van Kloetinge tekenen bij' Zeeuws-Vlaamse koploper wint in pover duel van Stedoco en ziet titelkansen verder toenemen. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen moesten gisteren op Urk hun meerdere erkennen in Orca's, waardoor de ploeg op de twaalfde plaats in de promotie divisie blijft staan. Mannen. Orca's-BC Vlissingen 94-78: BC Vlissingen begon ge handicapt aan deze wedstrijd, doordat Dennis de Paauw (knie blessure) en Stefan Schrier (gebro ken teen) ontbraken. In het eerste kwart schoten beide teams met scherp en nam Orca's een kleine 25-19-voorsprong. Daarna kreeg de Vlissingse verde diging meer grip op de wedstrijd, maar doordat de aanval stilviel liep de ploeg uit Urk uit naar 41-31 halverwege. Na de rust druk te de thuisploeg door. Door een serie driepunters wist BC Vlissin gen de schade te beperken tot 94-78. ALPHEN AAN DEN RIJN - Marianne de Kok uit Lewedorp heeft zon dagmiddag het twintig jaar oude Zeeuwse record op de twintig ki lometer bij de Vrouwen 40 uit de boeken gelopen. Jopie Daane liep in 1994 1.20.39, De Kok was ruim schoots sneller in de 20 van Al phen en noteerde 1.18.57. Ze werd daarmee eerste master en vierde vrouw overall. Ondanks de wind tegen op sommige stukken kon de atlete uit Lewedorp op de lan ge rechte stukken flink doortrek ken. KLOETINGE - Bij Kloetinge hebben zeven spelers bijgetekend. Ruben Hollemans, Timo Jansen, Jaap Es- ser, Aart Veldhof, Remco van Tig- gele, Daan Esser en Jason Tjien Fooh zijn ook volgend voetbalsei zoen- actief bij de Bevelandse hoofdklasser. Doelman Jaco van der Schee heeft aangegeven er ook nog een jaar aan vast te willen plakken, maar hij heeft zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis nog niet gezet. Eerder werd al bekend dat Bert den Hamer Kloetinge aan het eind van het seizoen verruilt voor Zelzate. De technische staf bij Kloetinge wordt aangevuld met Jordan van Langevelde. Hij volgt assis tent-trainer Johan de Goederen op. Van Langevelde is momenteel aan zijn tweede seizoen bezig als hoofdtrainer van Kloetinge 2. Het was even afwachten hoe het stond met de conditie van Boot. De Schouwenaar kende een belab berde voorbereiding. Eerst brak hij een middenhandsbeetje tij dens de eerste wedstrijd van de wintercross-serie in Nunspeet en daarna viel hij tijdens snoeiwerk- zaamheden met de ladder en brak een pols. Uiteindelijk bleek hij za terdag geen hinder meer te onder vinden van al dat ongemak. Hij was de sterkste op het vernieuw de Scheldecircuit. De meeste tegenstand bij de se nioren kwam van Kevin Spruijt uit Meliskerke. De Husqvarnacou- reur werd tweede en greep zo de dagwinst in de categorie MX 2. Wilco de Booij uit Walsoorden greep de overwinning bij de MX 1 junioren. Bart Martens uit Steen bergen was een een klasse apart bij de MX 2 junioren. Tom Cort- vriendt uit Terneuzen was met een tweede plaats de sterkste Zeeuw. Bij de veteranen stond geen maat op het rijden van Erik van der Wekken (47 jaar) uit Zierikzee. Hij won beide manches met over macht. Joost Serrarens uit Lams- waarde werd telkens tweede. Verder waren er nog overwinnin gen voor Danny van de Bosse uit Ovezande (65CC kleine wielen) en Jonah Pijnen uit Middelburg (85 cc kleine wielen). HOEK - Het ontbreekt nog altijd aan de kampioensvorm, maar de slingers kunnen bij koploper Hoek zo langzamerhand van zol der worden gehaald. Met nog acht wedstrijden te gaan in de hoofd klasse B van het zaterdagvoetbal, bedraagt het verschil met de be langrijkste achtervolgers - RWH en ASWH - inmiddels zes en ze ven punten. De titel komt met de week dichterbij. Als het leven Hoek zoals de laat ste weken blijft toelachen, kan de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser weinig meer gebeuren. Vorige week schoot Giovanni Siereveld zijn ploeg na een matig optreden in de 88e minuut naar de over- winnning (1-0) tegen Xerxes/DZB, zaterdag tegen Stedo co was het spel op een hobbelige ondergrond andermaal stroperig, maar ook nu werden twee minu ten voor het einde drie punten KARAKTERISTIEK aan het totaal toegevoegd. Doel man Ruud de Groot van Stedoco keerde in eerste instantie een slecht ingeschoten strafschop van Thomas van den Houten, maar was vervolgens kansloos op de re bound van Kyle Doesburg: 1-0. Dat in een hectische slotfase een kopbal van Stedoco-speler Chris Boom nog op de paal belandde, zei veel over het geluk van de kop loper. De gelukzaligheid bereikte nadien helemaal een hoogtepunt, toen bleek dat ASWH, tot zater dag de belangrijkste concurrent in de titelrace, bij Deltasport on deruit was gegleden. „We hebben nu een voorsprong van zes en ze ven punten op RWH en AS WH", rekende trainer Kenny Ver- hoene voor. „Dat betekent dat die ploegen om ons voorbij te steken drie keer moeten winnen en dat wij zelf niks mogen halen." De Belgische oefenmeester zal voor hoogmoed waken, weet dat er nog verraderlijke duels (Smits- hoek, Deltasport en ASWH) ko men, maar eigenlijk kan hij zich niet voorstellen dat zijn ploeg een dergelijke marge nog te grabbel gooit. „We zitten met de techni sche staf al weken rustig achter over op de bank, omdat we achter in bijna niks weggeven." Stedoco kreeg zaterdag tegen Hoek drie mogelijkheden van een defensie die bij balverlies uit vijf krachten (Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld en Thomas van den Houten) bestond. Spits Wil lem Looijen leek in de twaalfde minuut te profiteren van een com municatiestoornis in het hart van de verdediging, maar Hoek-doel- man Jordi de Jonghe kon erger voorkomen. In de 39e minuut was Roel de Kruyk dicht bij de openingstreffer, maar zijn inzet ging naast. Na de pauze schoot aanvoerder Erik de Kruijk van Ste doco uit een corner nog rakelings over. Het was op een moment dat de thuisploeg aanstalten maakte om de tactiek aan te passen. Bij balbe zit had Hoek tot dan toe de backs Wilson en Van den Houten veel vuldig doorgeschoven, maar om dat Stedoco zich zo ver op eigen helft liet terugzakken, werd dat een heilloze missie. Het vroeg om een andere offensieve benade ring. Die kwam er en niet veel la ter kreeg Hoek de eerste serieuze kans van de wedstrijd. Doesburg werd vanaf rechts bediend, kopte prima in, maar vond Stedoco-doel- man Ruud de Groot op zijn weg. Net toen er puntenverlies dreig- Scores: Abdul Zombra 17, Benjamin Steenbeek 15, Raylin Jimenez 11, Dylan Hofmann 11Emilio Jangbaha- doer 8, Sjors van de Poel 6, Amar van Sluijs 6 en Dorde Karadzic 4. door Herman Heuvink RlLLAND-BATH - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft de eerste clubcross van de motor club Rilland op zijn naam geschre ven. De KTM-rijder was de sterkste in de samengevoegde klasse senio ren en MX 1 junioren. door Jan Dagevos Hoek-Stedoco 1 -0 (0-0). 88. Kyle Doesburg 1-0. Scheidsrechter: R. Duindam (Nieuw Vennep). Gele kaart: De Witte (Hoek), Van Pijke- ren, Van der Waal (Stedoco). Aan tal toeschouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson (66. Thomas van Renterg- hem), Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Giovanni Siereveld, Tho mas van den Houten; Birgen Mar tens (75. Aaron de Witte), Reguil- lo Vandepitte, Ibrahim Eryürük (59. Gilles Pottie), Kyle Doesburg en Nick de Groote. De halve marathon in Axel bracht veel atleten op de been. Tweede van rechts Erwin Harmes (rood shirt), de latere winnaar, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30