Tim Veldt gedijt bij nieuw trainingsregime SPORT 29 Laurens van Lieren wint met Nederland Laurens van Lieren heeft met het Nederlandse team de eerste wedstrijd in de FEI Nations Cup voor dres suurruiters gewonnen. De nationale equipe haalde in het Franse Vidauban een to taal van 209,820 en bleef Bel gië en Zweden voor. Van Lie ren was met Ulysses la Haya (Gribaldi x Ulft) goed voor een score van 70,060 pro cent. Daarmee werd de rui ter uit Schore in het indivi duele klassement derde. Nadal met Sampras in Tennis League Rafael Nadal gaat een team vormen met Pete Sampras bij de International Premier Tennis League. Deze tennis- competitie wordt aan het einde van het jaar voor het eerst gehouden in vier ste den. Nadal en Sampras ko men in actie in Mumbai. Vier teams werken een vrou wen- en mannenenkel, een mannen- en gemengddub- bel en een enkelspel voor sterren uit het verleden af. Vettel erkent dat er een probleem is Sebastian Vettel moet tot zijn grote frustratie erken nen dat Red Buil voor het nieuwe seizoen in de Formu le 1 een bolide heeft ontwik keld die snelheid tekort komt. „We komen niet aan de rondetijden die de ande re topteams halen. Het is in middels geen geheim meer dat we grote problemen heb ben", zei de viervoudig we reldkampioen gisteren na zijn 77 ronden op de laatste officiële testdag in Bahrein. Tiende Nederlandse titel voor Li Jiao Li Jiao is gisteren in Zwolle opnieuw nationaal kampioe ne tafeltennis geworden, voor de tiende keer in haar carrière. De 41-jarige speel ster, geboren in China en sinds 2004 in het bezit van een Nederlands paspoort, versloeg in de finale Li Jie in vier games. Bij de mannen zegevierde Ewoud Oostwou- der. Hij bedwong in de eind strijd de als tweede geplaats te Barry Wijers. Marco Minnaard houdt zich staande Marco Minnaard is gisteren 22e geworden in de Dröme Classic. De wielrenner uit Wemeldinge hield zich tij dens de lastige finale, met twee beklimmingen, knap staande. Johnny Hoogerland (Langeweegje) werd 65e, ter wijl Nick van der Lijke (Mid delburg) de finish niet haal de. Zaterdag speelden Hoo gerland en Van der Lijke geen rol van betekenis in Les Boucles du Sud Ardèche. Veldt (30) voelde zich, na een lan ge winter 'superblij'. „Maar totaal gesloopt." Niet alleen de inspan ningen in Colombia - de omnium renners werkten de zes onderde len binnen twee (warme) dagen af, hetgeen veel fysieke én vooral ook mentale veerkracht kost - wa ren zwaar. Het vele gereis maakte het seizoen ook pittig. Veldt reed niet alleen de wereldbeker in Man chester, maar ook, omdat dat voor plaatsing cruciaal was, de man ches in Aguascalientes en Guada lajara. Binnen drie maanden twee keer naar Mexico en ook nog eens naar het WK in Colombia, dat kan niet goed zijn voor het lichaam. Veldt, voormalig sprinter, steekt echter in de beste vorm sinds ja ren. Na de nodige strubbelingen - Veldt werd regelmatig ziek door bovenmatige inspanning - heeft hij nu het juiste trainingsregime gevonden. Ónder impuls van in spanningsfysioloog Jos Geijsel, die zijn schema's maakt, werkt Veldt vooral intervaltrainingen af. Het duurwerk heeft hij goeddeels afgezworen. „Je kunt nu zo langzamerhand wel stellen dat dit werkt bij mij. Ik wilde op drie momenten pie ken, bij het EK, de wereldbeker in Manchester en op het WK." Het resultaat: drie tweede plaatsen. En telkens achter een andere win naar. „Constanter kan je het je niet wensen. Dat lukt niet veel renners die het omnium rijden. Terwijl het daar natuurlijk juist bijna moeilijk om te blijven rus ten, want ik had iedere keer het idee dat ik nog wel wat harder kon trainen." Na vier onderdelen van het olympische omnium - de vliegende ronde, puntenkoers, af- valwedstrijd en achtervolging - stond Veldt vierde. De scratchra- ce, een rit in lijn, zou de beslis sing brengen. „Het werd een hele tactische en nerveuze wedstrijd. De top vijf keek enorm naar el kaar. Ik wilde graag een sprint. De Fransman Thomas Boudat had daarvoor het juiste wiel gekozen, dat van Edward Clancy." Boudat stelde met de tweede plek het goud zo goed als zeker. „Maar ik zette met mijn derde plek vooral die Rus (Viktor Manakov, de uit eindelijk nummer drie) en Aaron Gate op achterstand." Op de af sluitende kilometer, vroeger Veldts hoofdnummer, consoli deerde hij het zilver met een tweede plaats. „Ik had gelukkig nog voldoende over." om draait", complimenteerde Veldt zichzelf. Veldt had op voorhand al ingezet op een medaille. „Dat vond ik ge zien het verloop van het seizoen een realistisch doel. De voorberei ding was zelfs beter gegaan dan gedacht. Ik bleef maar fit. Het was ■Tim Veldt VIDAUBAN MUMBAI BAHREIN ZWOLLE VALENCE MAANDAG 3 MAART 2014 Greg van Avermaet (links) en lan Stannard scheiden zich af van het resterende peloton in de slotfase van de Omloop Het Nieuwsblad. Stannard vertrouw de bij de finish met succes op zijn sprint, foto Mario Stiehl/VI Images door Edward Swier CALl - De afgelopen jaren werd Tim Veldt altijd wel een paar keer op ongelukkige momenten ziek. Deze winter bleef hem dat bespaard, me de dankzij een nieuw trainingsregi me. Het resultaat mocht er zijn. De baanwielrenner werd dit weekein de op het WK in Cali tweede in het omnium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29