Hofland kan leven met Jasmien de Koeyer grijpt dressuurtitel Jeffrey Herlings verontschuldigt zich, maar wint wel eerste GP i i 28 SPORT OMLOOP HET NIEUWSBLAD Sky: koersen en niet trainen Britse wielrenner troeft in de eindsprint de sneller geachte Greg van Avermaet af in traditionele openingsklassieker. Hofland baalde, maar kon uitein delijk leven met zijn nederlaag. „Het is geen schande om Van Boo nen te verliezen", zei Hofland na dat hij de eerste teleurstelling had verwerkt. Boonen speelde zater dag geen rol van betekenis in de Omloop. Hij werd bevangen door de kou, maar zette dat in Kuur- ne-Brussel-Kuurne recht. Nadat een vroege vlucht, met Michael Vingerling, was teruggehaald, kwam Boonen samen met Hof land in een kopgroep van tien man terecht. Er zaten maar liefst acht Belgen bij. Bovendien be stond de groep uit vijf renners van Omega Pharma-Quick-Step en drie van Belkin. In de laatste kilometers deed Van- marcke, ploeggenoot van Hof land, nog een poging bij de vluch ters weg te rijden. Maar hij werd teruggepakt. Hofland probeerde steeds in het wiel van Boonen te blijven. Toen de Belg de sprint aanging, deed Hofland nog wel een poging langszij te komen, maar dat lukte net niet. „Ik zat eigenlijk wat ingesloten in de sprint. Het slingerde van rechts naar links en toen kwam ik er niet uit. Ik zat even 'gevangen'. Net op dat moment ging Boonen vol aan. Hij was te sterk om nog bij te halen. Dat was wel jammer. Ik heb vorige week een rit gewon nen en de kans was er weer. We hebben er voor gereden, maar het is net niet gelukt." Boonen won de wedstrijd in Kuurne voor de derde keer. Eer der was hij succesvol in 2007 en 2009. Hij was na afloop vooral op gelucht. „Ik zat met vier ploegge noten in de kopgroep, dus we kon den alleen maar verliezen", zei Boonen. „De druk was groot. Ik ben blij dat ik het gehaald heb, want anders was het een schande geweest." Zaterdag leek het eremetaal nog ver weg. In de klassieke proef kwam Jasmien de Koeyer met de TC Take It Easy (67,81 procent) niet verder dan de vierde plaats, terwijl Stephanie de Frel met Carstenwaard op de vijfde stek (67,24 procent) bleef steken. Gisteren sloeg het duo tijdens kür op muziek alsnog zijn slag De Frel had de ondankbare taak om het 'muziekfestival' te openen. Het deerde de Koewachtse amazo ne weinig. In een kür met een ho ge moeilijkheidsgraad danste ze in het zadel van de Don Schrufro-zoon naar een score van 72,21 procent. Een resultaat dat, naar later bleek, goed was voor de overwinning bij de kür, maar het was net niet voldoende voor de ti tel. Die ging naar streekgenote Jas mien de Koeyer. In een vlekloze proef liep de amazone uit Sint Jan- steen met de in de series uitblin kende Floristan I-zoon naar de tweede plaats (72,09 procent) in de kür. In het algemeen klasse ment bleef De Koeyer met klein verschil (dertienhonderdste pro cent) Jasmien de Koeyer nipt voor. „Toen ik vanmorgen op stond, dacht ik dat brons het hoogst haalbare was. Easy liep su per. Hij was scherp en bleef er aan trekken." Een vierde plaats (70,75 procent) in de klassieke proef van de lichte Tour gaf Jeanine Nieuwenhuis met Hexagon's Baldacci nog zicht op een plaatsje op het erepodium. Het pakte voor de amazone uit Serooskerke echter anders uit. Na een score van 71,73 procent in de kür zakte de combinatie naar de vijfde plaats in het eindklasse ment. Dat was een plek vóór Din- ja van Liere die met de Rubi- quil-dochter Adoni zaterdag na de klassieke proef met 69,61 pro cent de achtste plaats innam. CENT - Met hun in de Arabische, Australische of Zuid-Amerikaan se zon gebruinde hoofden stapten ze zaterdagmorgen op het Sint-Pietersplein in Gent ver wachtingsvol uit de teambussen. Vijf uur later trokken ze als ver kleumde, rillende hoopjes ellende de deur naar hun warme onderko men weer open. De kou en de re gen wierpen veel renners zater dag in de Omloop Het Nieuws blad pijnlijk hard terug in de reali teit van wat hen de komende maand te wachten staat in de Vlaamse en Noord-Franse klassie kers. Alleen de Brit lan Stannard kon op het einde voluit lachen. De 26-jarige kopman van Team Sky was ijskoud de beste in de tradi tionele openingsklassieker. In de eindspurt troefde hij zelfs zijn veel sneller geachte medevluchter Greg van Avermaet simpel af. Klappertandend gaf deze Vlaam se kopman van BMC toe dat hij op het Sint-Pietersplein een unie ke kans had laten liggen om einde lijk zijn eerste grote koers te win nen. Stannard had eerder in onder meer Kuurne-Brussel-Kuurne en Milaan-Sanremo laten zien onder barre omstandigheden een bikkel te zijn. „Maar dat wil niet zeggen dat ik er ook van geniet om in dit weer te rijden", nuanceerde hij dat beeld met een vleugje onder koelde Britse humor. „Feit is wel dat de een er beter tegen kan dan de ander." Dat laatste kon Niki Terpstra alleen maar beamen. Hij was eerder goed in de warme woestijn, maar de kou van Vlaan deren verteerde hij net zo goed. Dat kon niet iedereen binnen zijn ploeg zeggen. Terpstra constateer de dat het tactisch plan van zijn ploeg vooral door het weer om zeep was geholpen. „Ik kan het de andere jongens toch niet kwalijk nemen dat ze het te koud had den." Terpstra mocht volgens het tac tisch plan alleen voluit meerijden in een aanval als de kans van sla- CENT - Het was volgens ploeglei der Servais Knaven vorig jaar ze ker geen mislukt experiment ge weest, maar de klassieker-kern van Team Sky gaat de komende weken weer gewoon koersen in plaats van trainen. Vorig jaar koos Sky ervoor om zich na de Omloop drie weken te rug te trekken op een trainings kamp op Tenerife. Kort voor Mil aan-Sanremo pas keerde de ploeg terug van het Spaanse eiland. Sky reed vervolgens een matig klassie- kerseizoen. De wens van de ren ners om te blijven koersen was het doorslaggevende argument om dit seizoen niet terug te keren naar Tenerife. gen honderd procent was. „An ders moest ik wachten op de snel lere mannen van ons." En dus pas te de Noord-Hollander toen hij na de laatste helling (Molenberg) met Lars Boom en Edvald Boas- son Hagen voorop kwam. Vooral de Noor van Sky zou hem norma liter te snel af zijn. En dus wacht te Terpstra liever op zijn kopman Tom Boonen. Niet wetende dat de Belg onderkoeld naar achteren was geslagen. Want: „We mogen niet met oortjes rijden en de we gen waren te smal voor de ploeg leiderswagen om me dat te ko men vertellen." Ondertussen was duidelijk dat de twee kopmannen van Belkin, Boom en Sep Vanmarcke, juist wel een goede dag hadden. Van marcke smeet alleen te veel met zijn krachten, gaf hij later toe. Boom reed vooraan lek op het mo ment dat de slag gevallen leek. Met diens lekke tube verdween ook alle lucht uit de aanval waar in hij zat. Boasson Hagen en Terpstra werden ingelopen en niet veel later gingen Stannard en Van Avermaet er vandoor. Hoe zeer de achtervolgers Terpstra en Vanmarcke met bewaker Boasson Hagen in hun wiel bleven jagen, de twee kregen ze niet te pakken. Sky-ploegleider Servais Knaven gaf na afloop toe dat het af en toe lastig was om Stannard niet via de radio te kunnen toespreken. Wachten op erkend afmaker Boas son Hagen was immers een logi sche tactische optie. „Maar het was me ook duidelijk dat lan ver trouwde op zijn sprint. Ik zeg het die jongens ook elke keer: sprin ten onder dit soort omstandighe den is toch anders." Zoals het he le door de Arabische warmte ver wende peloton er zaterdag achter kwam hoe anders het is om op de koude Vlaamse wegen te koersen. Eind vorig seizoen beschadigde Herlings een zenuw in zijn schou der. Hij reed - en won - nog wel de GP van Lierop, maar mocht daarna weken geen motor rijden. In die periode met alternatieve trainingen ontstond een stress fractuur in zijn scheenbeen, waar door hij nog verder achter op sche ma raakte. „Als torenhoog favo riet voor weer een wereldtitel, schiet je dan wel in de stress. De rest traint volle bak, terwijl het bij jou niet gaat zoals het moet. Ik wist dat ik nog niet top zou zijn." Het ging in Qatar dan ook be paald niet van een leien dakje. Niet Herlings maar de Brit Max Anstie maakte op het circuit van Losail de beste indruk, maar diens Yamaha sloeg in beide man ches af. Herlings startte tweemaal slecht. Bij de eerste manche maak te hij een fout bij het timen wan neer het starthek valt en ook bij de tweede omloop werd hem al voor de eerste bocht de pas afge sneden. Vanuit het midden van het veld knokte hij zich twee keer knap terug naar de kop van de wedstrijd. De Fransman Dylan Ferrandis sloeg in de eerste man che de aanvallen van Herlings af, in de tweede zegevierde hij wel. Opgeteld was het genoeg voor de dagzege, al verontschuldigde Her lings zich direct voor zijn 'slechte' optreden. Een dag later, alweer terug op Ne derlandse bodem, nuanceerde hij dat. „Ik ben pas drie weken effec tief in training en kom nog snel heid tekort. Ik zit nu op zo'n ze ventig procent en heb nog mini maal een maand nodig om mijn oude niveau te halen. Het is eerst overleven om daarna weer te gaan domineren. Dan is zeven punten uitlopen toch niet zo slecht." rp n twecde plek ln Kuurne lan Stannard is ijskoud de beste door Cilya van der Kooy KUURNE - Hij was er dichtbij, maar 'veteraan' Tom Boonen was More no Hofland gisteren net te snel af in de laatste meters van Kuur- ne-Brussel-Kuurne. De Nederland se renner van Belkin moest in de Belgische semiklassieker genoegen nemen met de tweede plaats. S Tom Boonen (links) duwt zijn wiel net iets eerder over de meet dan More no Hofland, foto Wouter Roosenboom/VI Images door Lucien Roelandt ERMELO - Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen en Stephanie de Frel uit Koewacht eisten bij de nationa le kampioenschappen dressuur een hoofdrol op. De Koeyer werd giste ren in Ermelo kampioen in de klas se ZZ-Zwaar en het zilver ging naar De Frel. door Ad Pertijs door Linda Derksen DOHA - Motorcrosser Jeffrey Her lings (19) had wel even in de rats gezeten. Was hij op tijd fit én com petitief voor de eerste Grand Prix MX2 van het seizoen? Die vraag kon zaterdagavond met een ja be antwoord worden. De tweevoudig wereldkampioen uit Elsendorp won de openings-GP in Qatar. Jeffrey Herlings schrijft in Losail de Grote Prijs van Qa tar 2014 in de MX2-klasse op zijn lange erelijst bij. pagina 34: Nancy van de Ven pres teert goed in warm Qatar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28