SPORT 30 en 31 32 en 33 Topscorer en aanvoerder van Feyenoord moet vrezen voor een stevige schorsing na elleboog in gezicht van Veltman. Koploper Hoek kan de slingers van zolder halen 'fcickfinish' legt sluier over NK schaatsen ROTTERDAM - Voor de derde keer dit seizoen kwam Feyenoord op voorsprong tegen Ajax. En voor de derde keer trok de Rotterdam se ploeg uiteindelijk ook weer aan het kortste eind. De nederlaag in de eigen Kuip (1-2) was een pijnlij ke en zette definitief een streep door de titelaspiraties van Feye noord. Het verlies zorgde er ook voor dat het bloed van Graziano Pellè opnieuw het kookpunt be reikte. De Italiaanse topscorer liet zich van zijn slechte kant zien en moet vrezen voor een schorsing. Een week geleden ging Pellè na het gelijkspel bij FC Twente als een dolle tekeer in de catacomben van het Enschedese stadion. Ook na de zwakke Klassieker was de aanvalsleider van Feyenoord weer een vat vol buskruit. De lont werd aangestoken door FOX-ver- slaggever Jan-Joost van Gangelen, die direct na afloop met de aan voerder in gesprek ging. De koken de Italiaan beet Van Gangelen toe dat hij aan zijn gezicht kon zien dat hij voor Ajax is. Drie kwartier na de wedstrijd wilde de journa list bij de kleedkamers uitleg van Pellè, maar die weigerde het ge sprek aan te gaan. Het was een bijzonder zwak mo ment van de spits, die ook tijdens de wedstrijd een slechte beurt maakte. Zijn openingstreffer was na een half uur spelen fraai, maar na afloop ging het vooral over de elleboogstoot die hij twintig mi nuten voor tijd uitdeelde aan Joël Veltman. De Ajacied had zijn ploeg kort daarvoor op voor sprong gezet en provoceerde het Rotterdamse publiek tijdens het juichen. Toeval of niet: nog geen twee minuten later plantte Pellè in het voorbijgaan zijn elleboog op het jukbeen van Veltman. „Ik herinner me het moment niet", hield de spits zich na afloop van de domme. „Ik kan me niet voorstellen dat ik zoiets expres heb gedaan. Waarschijnlijk pro beerde ik weg te lopen bij hem en zat hij met zijn hoofd ter hoogte van mijn arm. Of ik vrees voor een schorsing? In Nederland weet je het nooit. Nogmaals, ik heb het niet expres gedaan. Zulke duels horen erbij tijdens wedstrijden als Feyenoord-Ajax." De kans is groot dat de tuchtcommissie het anders ziet. Omdat scheidsrechter Kuipers het incident niet heeft waargenomen, kan Pellè op basis van de tv-beelden alsnog ge schorst worden. Feyenoord moet er rekening mee houden dat het de topscorer drie of vier duels moet missen. Pellè accepteerde afgelopen week een boete van 5000 euro en een voor waardelijke schorsing van één duel, na zijn woede-uitbarsting in Enschede. Daarnaast heeft hij nóg een voorwaardelijke straf van één duel openstaan, vanwege de kop stoot die hij eind oktober aan Mi ke te Wierik van Heracles uitdeel de. Pellè werd destijds voor drie duels geschorst. Zo'n straf lijkt hij nu weer tegemoet te kunnen zien. Ronald Koeman maakte dui delijk dat Pellè ook een straf van zijn club kan verwachten. Koeman moet het in een cruciale fase van het seizoen dus vrijwel zeker geruime tijd zonder één van zijn beste spelers stellen. Het wisselvallige Feyenoord voelt de hete adem van PSV in de nek. De Eindhovenaren hebben dankzij vijf overwinningen op rij nog maar één punt minder dan num mer vier Feyenoord. De vierde plek betekent rechtstreekse plaat sing voor de voorronde van de Eu ropa League. Feyenoord hoopte dit seizoen mee te kunnen doen om de titel, maar bleek niet sta biel genoeg. De ploeg had gisteren best kun nen winnen van Ajax, dat ook geen sterke indruk achterliet, maar twee zwakke momenten de den Feyenoord de das om. Tot frustratie van de heetgebakerde Pellè. „We moeten niet tien of twintig minuten gefocust zijn, maar de hele wedstrijd", zei de Italiaan, die daarmee ook op de ge lijkmaker op slag van rust doelde. „Waar we ons nu op moeten rich ten? Op het winnen van zo veel mogelijk wedstrijden." Deze week zal duidelijk worden in hoe veel van die wedstrijden de Itali aan zelf nog een rol kan spelen. kr ÜO MAANDAG 3 Bloed van Pellè kookt opnieuw door Barry van der Hooft Graziano Pellè vocht verbeten duels uit met Ajacied Joël Veltman, die uiteindelijk als matchwinnaar het veld kon verlaten, foto Maurice van Steen/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25