I J2 PZC Krim heet Russen welkom Twee doden bij aanrijding met trein De verdachte (51) zegt dat hij al jaren onenigheid metjongeren' heeft en dat het nu afgelopen is. MAANDAG 3 maart 2014 acht wol venjap weg naar Oekraïne Bloed van Pellè kookt opnieuw MIDDELBURG - Terwijl Dennis he vig bloedend op de Thrfkaai in Middelburg lag, liep er een man Eetcafé de Koning binnen. Hij zwiepte de deur open, ging aan de bar zitten en bestelde een glas rode port. Een vriend van Dennis probeerde met zijn jas het bloeden te stel- DE STELLING UW MENING 447 reacties Ik vier dit weekeinde carnaval pen. De man aan de bar vertelde dat hij jarenlang door jongeren ge pest werd, maar dat het nu afgelo pen was. Ambulance en politie ar riveerden snel, Dennis werd mee genomen naar het ziekenhuis. Daar stierf hij zaterdagavond, ne gentien jaar oud. De man aan de bar werd door de politie in een busje geladen en meegenomen naar de gevangenis. De verdachte en het slachtoffer ROTTERDAM - Bij station Rotter dam-Zuid zijn gisteren aan het be gin van de avond twee mensen onder een trein gekomen en over leden. Dat heeft de politie bekend gemaakt. Door het ongeval lag het treinver keer tussen Rotterdam Centraal en Dordrecht plat De trein die be kenden elkaar waarschijnlijk niet, zegt Esther Boot van de politie. „Het lijkt op een toevallige ont moeting." Het groepje van vier jongens is de man waarschijnlijk op de Uirfkaai tegengekomen. De man is met zijn grote bos grijs haar een bekende verschijning in de stad, maar hij is geen vaste klant van het café. Bij de politie is hij onbekend; hij heeft in ieder ge val geen strafblad. De volgende dag is het rustig op de Uirfkaai, een geschrobd zand spoor getuigt van de laatste stap pen die Dennis zette. Benjamin en Anne, vrienden van de jongen, leggen een roos neer met een briefje eraan geprikt. 'Heaven nee ded another angel'. Ze steken een trokken was bij het ongeval stond stil op het spoor. De gestrande passagiers werden met een ande re trein verder vervoerd. De politie meldde in eerste instan tie dat de aanrijding bij het voet balstadion De Kuip had plaatsge vonden. Het voetbalstadion ligt een station verder. kaarsje aan. Er komen nog twee vrienden en twee vriendinnen. Ze lopen ongelovig rond, wijzen waar hij lag en troosten elkaar. Ze willen liever niets zeggen. Dennis is geboren in Vlissingen, hij woonde in Middelburg, waar hij naar de Korczakschool ging. Hij voetbalde bij FC Dauwendae- le in de jeugd en de senioren. Be gin vorige maand was hij negen tien jaar oud geworden. Een aangeslagen buurman schrikt als hij hoort dat de jongen is over leden. „Het is hier geen rustig pro vinciestadje meer." De politie heeft de avond ervoor al sporen onderzoek gedaan, de verdachte en de getuigen worden nog ge hoord. Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren a 8 71 6! 5! 55 50 Voor een bank in de Gogolstraat, voor het stadhuis. „Goed dat jul lie zijn gekomen, we houden van jullie!", roept een vrouw in het pu bliek dat nieuwsgierig toekijkt. De chaotische situatie in Oekraï ne lijkt te escaleren. Er dreigt oor log, maar in Simferopol is daar niets van te merken. Er heerst zelfs een opgetogen sfeer. „Bang voor oorlog? Welnee", zegt een Russische dame. Maar er doet zich nu toch een po tentieel gevaarlijke situatie voor. Eentje die flink uit de hand kan lopen, zeker als Kiev de sluipende overname van de Krim door Rus land niet over zijn kant laat gaat. „En dan?", schampert de vrouw. „Oekraïne heeft niet eens meer een leger!" Ze krijgt applaus van de omstanders. Aan de rand van het plein werden gisteren de vlaggen van Oekraïne vervangen door die van de Krim. Vanzelfsprekend onder luid ge juich van de omstanders. „Rus land, Rusland!", scanderen ze. Na- dezjda (rond de zestig) vindt het zelfs een feestdag, en daar lijkt het ook op. Iedereen heeft het ge voel dat de Russen zijn gekomen om de Krimbewoners in de ar men te sluiten. „Ja, Het voelt als een bevrijding, we weten nu dat we worden beschermd tegen die bende in Kiev", zegt Nadezjda. Er zijn andere geluiden. Aan de rand van het plein staat Igor (40). Hij is Oekraïner. „Ik vind dit vre selijk bedreigend", laat hij weten, terwijl hij het vlagvertoon pein zend gadeslaat. „U weet dat na- zi-Duitsland Tsjechoslowakije binnentrok in 1938 om de Sude- ten-Duitsers te beschermen? Rus land doet nu precies hetzelfde. Dit wordt oorlog", zegt Igor, en hij sloft moedeloos weg. Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 52 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Een bloem en een kaarsje, neergelegd door vrienden van Dennis. foto Lex de Meester Jongen (19) doodgestoken door Nadia Berkelder Navo moet alles doen om te voor komen dat Poetin de Krim inpikt Reageer op pzc.nl EENS |10% ONEENS 90% r 1 i door onze correspondent Joost Bosman SIMFEROPOL - Ineens zijn ze overal. De geheimzinnige militairen die vrijdag al luchthavens op de Krim innamen, staan zaterdagochtend verspreid over het centrum van de hoofdstad Simferopol. pagina 2 en 3: Hoe Rusland crisis Oekraïne aanpakt pagina 6 en 7: 'Nachtwolven' op weg naar Oekraïne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1