B Gepassioneerd en intens pianorecital Veilig en comfortabel onderweg? ZEELAND 19 Voorpremière 'Suzanne' Cinema brengt 'Modern Times' Boekje Brokken in Slib-reeks Dubbelconcert in gemeentehuis tüv rc 0 Ja stuur mij de gratis uitgebreide brochure Bezoek een winkel bij u in de buurt ■v terneuzen - Film by the Sea door het Jaar vertoont vandaag in Cine- city Terneuzen om 20.00 uur en morgen in Cinecity Vlissingen om 14.00 uur en 19.30 uur de voor première van de film 'Suzanne' van regisseur Katell Quillévére. Het verhaal gaat over de levens van Suzanne en Maria, die niet al leen zussen zijn maar ook de bes te vriendinnen. MIDDELBURG - Cinema Middel burg presenteert zondag 9 maart een eenmalige vertoning van de klassieker Modern Times (1936) van Charlie Chaplin. De film is uitgegroeid tot boegbeeld van kri tiek op de geïndustrialiseerde sa menleving waarin de kleine man aan de lopende band in de fabriek vermorzeld dreigt te raken. De voorstelling begint om 15.00 uur. MIDDELBURG - Jan Brokken schreef voor de Slib-reeks het boekje De stad van Morandi over de stad Bo logna en de Italiaanse schilder Giorgio Morandi. Het boekje wordt donderdagavond 6 maart gepresenteerd in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. PZC-jou'rnalist Jan van Dam me zal Brokken kort interviewen. De avond begint om 20.00 uur. kapelle - In de hal van het ge meentehuis in Kapelle wordt woensdagavond 5 maart een dub belconcert gegeven door Trombo- nata, een kwartet met vier Zeeuw se trombonisten en door het Wil- lebrord Ensemble uit Zoutelande. Dat is een gemengd vocaal ensem ble dat momenteel uit 19 zangers bestaat. Het optreden begint om 20.00 uur. Er zijn recitals die tot de laatste minuut fascine ren, waarin je geniet van de knappe interpre tatie. Stephanie Proot boeit haar publiek. Zij speelde drie grote pianosonates, ieder met een eigen karakter en een specifie ke sfeer. Proot staat boven de tech niek en musiceert enorm intens. Zij respecteert alle nuances, heeft een soepele doch stevige toucher en een perfect pedaalgebruik. De 16de sonate in a van Schubert (D784) speelde zij ontroerend mooi, met aandacht voor de mo dulaties en de speciale stiltemo menten. Het is de laatste sonate die Schubert in drie delen schreef en, hoewel rapsodisch gecompo neerd, bleef de spanningsboog, mede door de pakkende interpre tatie, aanwezig. De 2de sonate in d van Prokofiev is een jeugdwerk met vinnige ritmes en lyrische passages. Frappant waren de ro buuste staccato's in het speelse Al legro moderato, dat aan Poulenc deed denken. Het mysterieuze An dante werd verhalend gebracht en leek op de stijl van de Groupe des Six. De afwisseling tussen de dra matische frasen en de lyrische werd goed onderstreept. Het Viva ce met de supersnelle passages klonk speels en kristalhelder. De sonate nr. 23 in f opus 57 (ap- passionata) van Beethoven werd v door de componist als een van zijn 'grootste sonates' gezien. Het hartstochtelijke van dit werk werd door Romain Rolland ver taald als: een storm van vurigheid in een granieten bed. Proot speel de dynamisch, soms aanstekelijk onstuimig en altijd genuanceerd. Gewoon top. Haar toegift (Wid- mung van Schumann in de bewer king van Liszt) was ontroerend. Bekijk de video op www.moleriaarscootmobielen.nl/video U moet nog gaan stemmen en zorg dan dat Jacques zijn subsidie houdt Doen hoor! Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor een gratis uitgebreide brochure! Geloven is geen kunst Het is een rijkdom die ik niet wil delen met het mes op mijn keel Scootmobielen v.a. MAANDAG 3 MAART 2014 4 www.mofenaaf.nl Tel 0800-27 40 400 info@mQlenaar.nl Scootmobielen Naam Bedden Trapliften Sta-op stoelen Dhr Mevr Adres Postcode Plaats Alkmaar Rijnstraat 117 Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Beneden-Leeuwen (outlet) I leen Capelle a/d IJssei Hoofdweg 4 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk Lageweg 35e ('t Heen) GRATIS Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Zwolle Stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion) GRATIS Open di t/m vrij van 10-18 uur. Za van 10-17 uur. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Bekijk de website www.molenaar.nl voor de actuele collectie per showroom RECENSIE door Jeanette Vergouwen Cityconcerten. Schubert, Prokofiev en Beethoven. Door Stephanie Proot (pia- no). Gehoord zondag 2 maart in 't Speelhuus Ter Reede in Vlissingen. Opvouwbare scootmobielen V Past in iedere kofferbak v Altijd en overal mobiel Vaste scootmobielen Biedt u onafhankelijkheid Zorgeloos en veilig op pad Comfortbedden Uitrijdbaar mogelijkheden Meerdere comfortzones Trapliften Onafhankelijk advies v Alle topmerken Sta-op stoelen v Elektrische bediening Voorkomt pijnlijke spieren Genoemde prijzen zijn exclusief 89,- bezorgkosten. Niet geldig i.c.m. andere actie?. Telefoon Onbeperkt op pad, er gewoon lekker op uit kunnen wanneer dat wil. Behoud uw zelfstandigheid en ga gewoon met de kleinkinderen de eendjes voeren, zelf een boodschapje halen of even er op uit in de natuur. Dat is wat Molenaar wil bieden. Onbezorgd op pad, dat kan met Molenaar scootmobielen. Zo bent u altijd en overal mobiel. Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor meer informatie of een gratis vrijblijvend thuisadvies Katinka Polderman, cabaretière Ellen Dikker op zoek naar een fij ne man. foto Johan van der Heijden E-mail wkio_Mi_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Ruud Hermans, zanger 399,- Zeer stabiel dankzij luchtgeveerd onderstel Makkelijk te bedienen stuurkolom Verstelmogelijkheden ten behoeve van vergroten of verkleinen van de beenruimte Krachtige accu voor bereik tot wel 50 km Voldoende bodemvrijheid o Minimale draaicirkel MOOUCTHimCS V» V, Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19