SGP-vrouwen blijven maar landelijke media naar Vlissingen trekken Burgemeester: uitzoeken of mensen tussen wal en schip vallen -1 #"231 I g WALCHEREN 17 Meeste mensen in Dauwendaele staan achter de grootscheepse controles in de wijk. a pm* 2- MIDDELBURG - )a, dat was lachen donderdag die politiecontrole, zegt een mevrouw die nét het winkelcentrum Dauwendaele in loopt. „Ik ben zelf ook gecontro leerd. En mijn zoon 's avonds óók nog een keer." „Die heeft ook een dikke Seat on der zijn kont, en dat is natuurlijk ook best gek voor een gastje van 2i. Maar hij is automonteur, dus vandaar. Nee, ze hebben niets ge vonden. Bij ons niet en bij onze zoon ook niet." Het was geen toeval dat juist deze dame en haar zoon aan de kant worden gezet: ze woont in Dau wendaele en die wijk ligt sinds vo rig jaar onder het vergrootglas: ge meente, politie, belastingdienst, woningbouwvereniging, zorgin stellingen, UWV en sociale dienst hebben alle bestanden aan elkaar gekoppeld en vergeleken om na te gaan of mensen in de wijk fraude ren. Het project loopt nog tot mei van dit jaar. „Dat zou eigenlijk over heel Mid delburg moeten gebeuren, en niet alleen in Dauwendaele", zegt buurtbewoner Peter Sponselee. „Ik vraag me ook af of het wel zin heeft. Er is al zoveel bekend bij de belastingdienst. Zelfben ik niet gecontroleerd denk ik. Hoewel.... Dat is natuurlijk ongemerkt ge beurd. Dus het zal ook wel." „Ik vind het goed dat ze controle ren", zegt een man die net twee lege kratten bier in zijn bood- schappenkar zet. „Ik betaal ten slotte ook belasting. De wijk op zich is mooi, ik woon hier met plezier, al twintig jaar, maar er ko men wel steeds meer buitenlan- Een goede zaak. Als je moet betalen, dan moet je ook betalen ders. En dat is toch waar de pro blemen zitten. Dat weet ik, want ik werk bij Woongoed." Nee, zijn naam wil hij niet zeggen. „Daar heb ik geen behoefte aan." Het kan bij mensen misschien wel een beetje verkeerd overko- men dat er alleen in Dauwendae le wordt gecontroleerd, zegt me neer Klein. „Er gebeurt natuurlijk overal wel wat, echt niet alleen in Dauwendaele. In Middelburg -Zuid ook, in die hoves bijvoor beeld. Maar ik heb er op zich niks op tegen. Haal ze maar naar de kant, ik sta daar wel achter." Sonja van 't Hul zag de politie staan donderdag. „Mijn man zei later dat de belastingdienst er ook bij stond. Ik vind het een goede zaak. Als je moet betalen, moet je betalen. Als je niks te verbergen hebt, is het ook niet erg." Nou ja, zegt die mevrouw die don derdag ook is gecontroleerd. „Het is natuurlijk belachelijk dat Dau wendaele eruit gepikt wordt. Waarom zijn wij ineens minder? En Reijershove of de Erasmus- wijk of de Mortiere niet? Wan neer zijn die aan de beurt? Zijn wij soms crimineler dan de rest?" DE OPBRENGST VALT EEN BEETJE TEGEN „Voor Vlissingen is dat denk ik po sitief', zegt Janse vlak voor de uit zending. „Elke politieke partij kan wel wat aandacht gebruiken. Dat ik de eerste vrouw ben bij de SGP is historisch hè, zeggen ze." Janse wordt al maanden gevolgd door een cameraploeg van Omroep Zeeland, de EO zit haar voortdu rend op de hielen en toen de ver kiezingscampagne begon, viel ze ten prooi aan PowNews. Dat kijkers kromme tenen kregen van de uitzending waarin presen tator Rutger van PowNews haar met de blik naar de grond vragen liet beantwoorden, begrijpt ze wel. „Ik denk niet dat dat journa listiek is, maar ik had me voorge nomen om niet boos te worden. Ik heb maar gewoon alles gedaan wat hij vroeg. En hij had mooie schoenen aan. Het vervelende is natuurlijk wel dat ze de grappen die ik heb gemaakt eruit hebben geknipt." In het Algemeen Dagblad stond zaterdag een paginabreed inter view met Janse ('de eerste SGP-er met een rokje boven de knie, kop te de Rotterdams krant wat we reldvreemd). Janse vindt het alle maal prima. „Het is heel bijzonder", zegt pre sentator Kees Boonman. „Want u bent nummer één van een partij die tot voor kort vrouwen het lief ste thuis zag." „Het is inderdaad nieuw", antwoordt Janse. „En ik ben de eerste." Op de vraag waarom ze een kran tenwijk heeft, 'zit u misschien krap bij kas?' antwoordt ze. „Ik wilde graag wat meer bewegen. En door een krantenwijk word je gedwongen om de deur uit te gaan." Janse neemt tijdens de uitzen ding een beetje afstand van haar partij, ook al pleit ze wel gewoon voor gesloten winkels op zondag en snijden in cultuur. „Mensen moeten over de partij heen kij ken. In ons programma staan heel veel lokale items. En ook al kan ik in Den Haag terecht voor advies, ik ga mijn eigen gang." De SGP heeft nu geen zetels in de raad, deelname aan het college lijkt dus heel ver weg. Maar toch. „Ik zeg niet bij voorbaat nee tegen het wethouderschap." Tros Kamerbreed maakte za terdag een verkiezingsuit zending vanuit Vlissingen. Vanwege Lilian Janse Ze zei dat zaterdag naar aanlei ding van de man die zichzelf vrij dag in brand stak in de Aagje De kenstraat. „We hebben in Vlissin gen allerlei instanties, ook particu liere, die zich met mensen "in nood bezig houden. Maar toch is er blijkbaar iemand geweest die geen uitweg zag. Ik vind dat we moeten onderzoeken of wij nog meer kunnen doen. Elk mensenle ven is er één, en dit gun je in ie der geval niemand." Demmers heeft vrijdagavond ge sproken met mensen die de man eerste hulp hebben verleend. „Ze waren ontzettend aangedaan. Heel veel mensen hebben het ge zien en zijn met die beelden naar huis gegaan. Dat is de reden dat we dinsdag een bijeenkomst orga niseren." Demmers heeft bewondering voor de omstanders die meteen hebben ingegrepen. „Er zijn ook hele jonge mensen met water gaan sjouwen voor de politie, jon ge mensen die bij de supermarkt werken. Ze hebben geweldig ge reageerd." Inmiddels gaan er allemaal verha len rond, weet Demmers. „Wij gaan er vooralsnog van uit dat het een poging tot zelfdoding was. Mensen kunnen zich soms moei lijk voorstellen dat iemand zich zelf dat aandoet, daarom ontstaan er andere verhalen. Maar voor zo ver wij weten, kloppen die verha len niet." De man hoorde niet bij de men sen die voor overlast zorgde in de Aagje Dekenstraat, zegt Dem mers. „Hij had geen vaste woon-of verblijfplaats, dat weten rW*rfgii^' Is fietsen een hele kluif, met een elo zo rap als een duif! Bike* MAANDAG 3 MAART 2014 Wanneer is De Mortiere aan de beurt? door Nadia Berkelder Sonja van 't Hul De uitzending van Tros Kamerbreed met Lilian Janse (SCP) en Sem Stroosnijder (SP), foto Lex de Meester door Nadia Berkelder Tot vorige week is een bedrag van 289.600 euro boven water geko men, maakte de gemeente be kend. Er zijn 137 huisbezoeken afgelegd in de wijk. Afgezet tegen vergelijkbare projec ten in het land, valt het bedrag dat in Dauwendaele is geïncasseerd mee. Of tegen. Afgelopen donderdag zijn 8600 voertuigen gescand. Er werden 47 bekeuringen uitge deeld. De belastingdienst incasseerde 10.600 euro, een groot deel werd direct afgerekend. Op 24 voertuigen is beslag gelegd, negen voertuigen werden wegge sleept. VLISSINGEN - En weer staat de Vlis- singse politiek in de belangstelling bij landelijke media. Het radiopro gramma Tros Kamerbreed kwam zaterdag niet speciaal vanwege de schulden van het Scheldeterrein, of de bonnetjesaffaire, maar vanwege Lilian Janse, de vrouwelijke lijsttrek ker van de SCP. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Burgemeester Letty Demmers wil weten of er in Vlissin gen dak- en thuislozen zijn die niet de hulp krijgen die ze eigenlijk no dig hebben. ■»t«É Ml Dorpsplein 14 4363 AC AAGTEKERKE fel: 01 18-581306 www.leojoossetweewielers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17