Keukens Parkeercontroleurs minder actief: minder inkomsten voor Vlissingen aangehouden Vraagtekens bij effect van acties 16 WALCHEREN OAUWENDAELE KeukenJ Albert Vader wethouder PSR Albert Vader is de kandi daat-wethouder voor de Par tij Souburg Ritthem. Vader (50) werkt bij de afde ling handhaving bij de Doua ne. Hij is momenteel com missie- en bestuurslid van de PSR. Lambert Prevoo, de huidige wethouder, had al aangekondigd na de verkie zingen niet terug te keren. Man beledigt politieagenten Een 23-jarige man uit Vlissin- gen is in de nacht van zater dag op zondag aangehouden voor hinderlijk gedrag en be lediging van agenten. De man maakte deel uit van een groepje jongeren dat overlast veroorzaakte bij een club. Volgens de politie had de man te veel gedron ken. Aanhoudingen vanwege drugs De politie verdenkt twee in woners van Zierikzee van verboden wapenbezit en drugshandel. De twee zijn vrijdagmiddag tijdens een actie van een arrestatieteam op het Haringvlietplein in Zierikzee aangehouden. De twee verdachten zijn een 44-jarige vrouw en een 39 ja rige man. Het zijn kennissen van elkaar. Dijkversterking is begonnen De dijkversterking bij de ha ven en langs de weg naar de Schelphoek op Schouwen is begonnen. Vanaf maandag is de Plomtetorenweg weg tus sen de Steursweg en de Schelphoek een halfjaar dicht. De weg wordt ge bruikt voor opslag en werk verkeer. Restaurant 't Olie geultje en de rondvaartboot blijven bereikbaar. Slechtvalken vroeg erbij in watertoren Zeker twee weken eerder dan normaal zijn de slecht valken Alex en Alexia in de watertoren van Axel al aan het broeden. Het eerste ei is woensdag gelegd, het twee de kwam zaterdag. De ver richtingen van de slechtval ken zijn te volgen via inter net, www.slechtvalkenaxel. nl. Het eerste jong wordt rond 3 april verwacht. ruime keuze, voor elk budget ook voor uiu totale keukenuerbouiuing Het aantal parkeerboetes voor mensen die geen kaartje hadden daalde van vierduizend in 2012 naar 3590 in 2013. Voor foutpar- keerders of parkeren zonder ver gunning werden ook minder be keuringen uitgedeeld: 4200 in 2012 en 3727 in 2013. Dat komt deels omdat de parkeer wachten ander werk moesten doen: toezicht houden en handha- ven van de openbare orde. Het aantal uren dat ze met parkeercon- troles bezig waren, is drastisch af genomen. Maar de mensen die hun auto in de stad parkeren hou den zich bovendien beter aan de regels. Het aantal bekeuringen voor au to's zonder vergunning is ge daald. Dat komt volgens de ge- meente Vlissingen omdat men sen inmiddels weten waar ze wel en niet mogen staan en door bete re verwijzing van automobilisten. Vlissingen heeft een prioriteiten lijst gemaakt voor de handha- vingsacties het komende jaar. Overlast, baldadigheid en kamer- verhuur staan bovenaan, net als parkeren, het controleren op wiet- kwekerijen en de naleving van de nieuwe regels voor drankverkoop. De controle op het afsteken van vuurwerk staat erg laag op de lijst, net als de controle op de win kelsluitingswet, de controle op de verontreiniging van rijdieren op de weg en het stoken van vuur. ZIERIKZEE - De politie verdenkt twee inwoners van Zierikzee van verboden wapenbezit en drugs handel. De twee zijn vrijdagmid dag tijdens een actie van een ar restatieteam op het Haringvliet plein in Zierikzee aangehouden. De twee verdachten zijn een 44-jarige vrouw en een 39 jarige man. Het zijn kennissen van el kaar. De politie heeft ook huiszoeking gedaan in een appartement aan het Haringvlietplein. Daar zijn wel drugsresten gevonden, maar een wapen is niet aangetroffen. De twee zijn door de politie ver hoord en zitten nog vast. MIDDELBURG - Zijn al die acties nou wel zo goed voor de beeldvor ming van Dauwendaele, vraagt de Christenunie in Middelburg zich af: de partij heeft opheldering ge vraagd aan het college van burge meester en wethouders. „Dat er één keer zo'n politieactie was, verbaasde me al, maar afgelo pen week was er weer één", zegt Willemien Treurniet. „Terwijl we het er net de week ervoor in de commissie over hadden gehad. Er was ons verteld dat de opbrengst wat tegenviel, dus doen ze het blijkbaar gewoon nog een keer. En wat me dan nog meer verbaas de is dat van tevoren een persbe richt wordt gestuurd om de pers erbij uit te nodigen." Het project is vorig jaar gelan ceerd als wijkinterventieproject met als doel de leefbaarheid te verbeteren, zei de gemeente. In Vlissingen vinden vergelijkbare controles al veel langer plaats: daar zijn het specifiek de bewo ners van het Middengebied die worden gecontroleerd. Bij aanvang van het project is ver meld dat het nadrukkelijk ook de bedoeling is om mensen te wij zen op zaken waar ze recht op hebben, maar waar ze geen ge bruik van maken. Dat kan bijvoor beeld gaan om bijzondere bij stand. Tot nu toe levert dat aspect niet heel erg veel op. Er is de wijk 2700 euro extra uitbetaald. Mensen die bijvoorbeeld een ho ge energierekening hebben of een hele dure auto, terwijl ze een laag inkomen hebben, hebben een be zoekje aan huis gekregen. Dat soort zaken komt bovendrijven als bestanden naast en over elkaar worden gelegd. Dat Dauwendaele er specifiek wordt uitgepikt, vindt Treurniet een slechte zaak. „Denkt men mis schien dat er in de wijken Klaren- beek of de Veerse Poort niets ge beurt? Dauwendaele staat al niet zo goed bekend in Middelburg. Als je daar woont, krijg je vaak al de vraag waarom dat zo is. Als je zoveel nadruk op het negatieve aspect legt door deze aanpak, hoe wil de gemeente dan de leefbaar heid verbeteren?" Treurniet is er niet op tegen dat er bestanden van overheidsinstan ties worden gekoppeld om na te gaan of mensen frauderen. „Maar dat zou je niet moeten koppelen aan een specifieke wijk en al hele maal niet om het woon- en leef klimaat te verbeteren." OOST-SOUBURG VLISSINGEN ZIERIKZEE BURGHSLUIS AXEL Spoorstraat 18c pitje 4431 NK's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie iviuui.feeukenplus.com 7iPfiifypp door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De parkeerwachten in Vlissingen hebben in 2013 minder boetes uitgedeeld dan in het jaar ervoor. Minder uren controle, en de mensen die hun auto in de stad parkeren houden zich beter aan de regels Meneer Klein voor het winkelcentrum in Dauwendaele. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16