Vrouw ontvoerd om telefoonabonnementen Anton Baaij ens uit Groot Abeele ontving zaterdag de Gouden Vlinder. Adam zkt Eva Gekaapt Deze week LANDELIJKE ONDERSCHEIDING 14 ZEEUWS-VLAANDEREN Clip Bolus-lied De Zeeuwse Zetel naandag dat wij zaterdag in de krant hadden, gaat het bij Adam zkt Eva - een televisieprogramma dat morgenavond op RTL 5 be gint - niet om het uiterlijk. Ter wijl singles elkaar daarin nota- bene naakt ontmoeten op een tropisch eiland. „Als over je ui terlijk niets meer te raden valt, geef je jezelf in het eerste ge sprek makkelijker bloot", kakelt presentatrice Nicolette Kluij- ver. „Dan verdiep je je meteen in de inhoud." Dan was Daten in het donker een beter concept, maar dat was kennelijk te saai voor tv. Adam zkt Eva is gewoon 'Boer zoekt vrouw zonder kleren', een over treffende trap van Utopia, een pulpprogramma bedoeld om het voyeurisme van de televi siekijker te bevredigen. Als het echt klopt wat Kluijver zegt, zou ik nu hét format heb ben voor een spectaculaire nieuwe show: naakte verkie zingsdebatten. 'In een date met de kiezer geven lijsttrekkers zich bloot en gaat het meteen over de inhoud.' Brrrr. Doe dan maar liever alle debat ten in het donker. Gewoon op de radio dus. Net als vroeger. Ik was een verlegen puber. De eerste keer dat ik uit was op een date, durfde ik het meisje uit een lagere klas niet aan te spreken. Met balpen kalkte ik 'I love Martine' op de schoolbank waarin ze la ter die dag zou zitten. Ik gaf me bloot, maar bleef anoniem. Tegenwoordig had ik haar mis schien benaderd via Tinder, de app waarmee singles foto's van elkaar beoordelen. Daaronder staan een kruis en een hartje. Met een klik op het kruis ga je door naar de volgende foto, een klik op het hartje betekent een like. Krijg je een like terug, dan kun je met elkaar chatten. Mijn balpenboodschap was een like. Toen ik al mijn moed bij elkaar had geraapt en Martine tijdens een schoolfeest aansprak, kreeg ik van haar een kruisje. Mobiel internet mag het daten makkelijker hebben gemaakt, uiteindelijk gaat het om dat mo ment van de waarheid. Op Tin der telt de eerste indruk. Alles draait om het uiterlijk. Bij een date houden mensen de schijn liefst zo lang mogelijk op, bang dat de ander afknapt. Als ik het verhaal moet geloven Dit is een wekelijkse rubriek over wat voor en achter de schermen speelt in politiek Den Haag. Mogen wij uw aandacht? Hele maal uit Den Haag naar hier geko men... Jacks, flyers, ballonnen, ver kiezingsprogramma's en lokale kopstukken lijken in deze tijd niet voldoende meer. De verkiezingen voor de gemeenteraad zijn erger lijk gekaapt door Haagse politici. Ze bestormen de regio om stem men te trekken (met landelijke dis cussies). Er gaat geen week voorbij of er is wel een Kamerlid, minis ter of staatssecretaris op werkbe zoek in Zeeland. Je zou bijna verge ten dat het om lokale onderwer pen gaat. Over de aanleg van nieu we woonwijken of bedrijventerrei nen bijvoorbeeld. Crises of niet, plannen daarvoor zijn er nog al tijd. Of over hoe de leegstand in de binnensteden van bijvoorbeeld Goes of Vlissingen aan te pakken. Door internetwinkelen heeft de detailhandel het moeilijker. Mis schien moeten centra wel compac ter worden gemaakt... Natuurlijk worden veel onderwer pen gedomineerd door Haagse be sluiten. Neem bijvoorbeeld de ve le soorten zorg waarvoor straks uw gemeente verantwoordelijk is en niet meer Den Haag. Juist nu is het van belang dat u weet waar lo kale partijen voor staan. Hoewel gemeenten voor steeds meer za ken verantwoordelijkheid dragen, krijgen ze er ook minder geld voor. Den Haag bezuinigt en de ge meenten moeten het oplossen. Dat kan zomaar tot gevolg hebben dat u straks meer zelf moet gaan regelen. Alle partijen zullen zeg gen dat er een vangnet moet zijn voor iedereen die echt zorg nodig heeft. Klinkt logisch. Maar wat als u iets minder dringend zorg nodig heeft? Moet u dan van uw gemeen te een beroep gaan doen op uw bu ren? Of zoals politici het graag uit drukken: uw netwerk? En wat als u dat niet heeft, of als uw buren, vrienden, kennissen geen tijd heb ben of niet willen? Moet u het dan maar zelf uitzoeken? Voorheen was het Haags gedoe over een Haags onderwerp. Nu worden het lokale keuzes over on derwerpen dicht bij huis. Uw stem telt dus. Ook al zijn onderlin ge verschillen vaak klein, partijen kunnen accenten zetten. Ga dus stemmen. Pas dan mag u klagen als u het oneens bent. In plaats van de leus 'willen we naar de Dam, dan gaan we naar de Dam', kunt u dan schreeuwen: 'willen we naar de Grote Markt, dan gaan we naar de Grote Markt'. Staatsbosbeheer staat woensdag op de agenda van de Tweede Ka mer. Kamerlid André Bosman ver dedigt dezelfde dag zijn wetsvoor stel dat voorwaarden stelt aan de vestiging in Nederland van men sen uit Curasao, Sint Maarten en Aruba. Premier Mark Rutte be zoekt die dag het WD-campagne- centrum in Middelburg. Meer op: pzc.nl/zeeuwsezetel Twitter: @jkutterink Zaterdagochtend 22 februari om 8.30 uur begint het bizarre voor val. De vrouw wordt onder bedrei ging met een mes gesommeerd in haar auto naar de Terneuzense wijk Zeldenrust bij het zieken huis te rijden. Ze moet daar overstappen in een GROOT ABEELE - Dé vlinderkenner van Nederland woont in Zeeland. De Vlinderstichting heeft zater dag in Wageningen de Gouden Vlinder toegekend aan Anton Baaijens uit Groot Abeele. Het is een landelijke onderscheiding voor mensen die zich op een uit zonderlijke manier hebben inge zet voor vlinders. Op Baaijens' eettafel prijken zon dagmiddag de oorkonde en het gouden speldje. Hij is apetrots op de onderscheiding, 'compleet ver rast', maar ook bescheiden. „Henk Wagenaar, de voorzitter van de Vlinder- en Libellenwerkgroep Zeeland, heeft me aangemeld, maar hij had de prijs even goed verdiend." Al twintig jaar verzamelt Baaijens informatie over vlinders in Zee land. „Ik was destijds gewoon groenteboer bij de Albert Heijn, en ben uit interesse informatie over vlinders gaan opzoeken. Dan leer je soorten kennen en wil je steeds meer weten. Ik heb mezelf alles aangeleerd door vaklitera tuur en boeken te lezen." Inmiddels is hij een wandelende encyclopedie, die alles kan vertel len over argusvlinders, grote vos sen, parelmoervlinders, of wilde bijen. Hij werkt nog maar twee da gen per week als groenteboer en wordt de rest van de week als on donkere BMW. Ze gaan samen naar Breda. De vrouw moet in di verse telefoonwinkels abonne menten met een gratis iPhone op haar naam afsluiten. De mannen hielden haar in de winkels goed in de gaten. Nadat de vrouw de iPhones aan haar be lagers gaf, is ze in Breda vrijgela ten. De politie (0900-8844) is op zoek naar getuigen. De mannen zijn tussen de 23 en 26 jaar. Eén heeft een Pakistaans uiterlijk en is onge veer 1,75 meter lang, de ander is Noord-Afrikaans en iets kleiner. Ze droegen ieder een donkere jas met capuchon. derzoeker en adviseur ingescha keld door natuurorganisaties en overheden. „Ik ben gewoon heel fanatiek en wil andere mensen en thousiast krijgen. Nieuwe soorten vifld ik het interessantst. Ik zou me ook wel willen verdiepen in kokerjuffers of mieren." Baaijens was één van de oprich ters van de Vlinderwerkgroep Midden-Zeeland, nu de Vlinder en Libellenwerkgroep. Hij zette sa men met anderen een database op waarin waarnemingen van vlinders worden verzameld. Zonder zijn inspanningen zou den we nu bijvoorbeeld niet we ten dat er in Zeeland bijna 650 soorten nachtvlinders leven. Baai jens ontwikkelde een nachtvlin- cjerval om deze dieren te tellen. In deze kist worden met een trechter en UV-lamp nachtvlin ders opgevangen. „Er zitten eier- dozen in, zodat de vlinders niet Met groot enthousiasme zorgde hij dat nachtvlinders zijn geïnventariseerd De Zeeuwse klassieker 'n Bolus bie de koffie van Engel Reinhoudt is vastgelegd in een videoclip. Het initiatief komt van NetZeeuws.nl en is op dit online platform te zien. Het nummer is van 1992. Er is nooit een officiële clip gemaakt. Executieverkoop Ernst Jan Rozendaal Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Jeffrey Kutterink Liefde voor vlinders beloond Grote Vos foto Jan Goedbloed Koninginnepage foto Hans Eckhardt Oranjetip foto Jan Goedbloed I Kleine parelmoer foto Anton Baaijens Kleine Vos foto Hannie Joziasse TERNEUZEN - Een Terneuzense vrouw (20) is vorige week zaterdag door twee getinte mannen gedwon gen zes telefoonabonnementen op haar naam af te sluiten. Omdat de mannen dreigden de vrouw of haar familie iets aan te doen, heeft zij pas vrijdag besloten aangifte te doen. door Cornelleke Blok Vlinderstichting over Baaijens Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 14