ZEELAND Juniorraad Carnaval Bevelanden almanak Inbraak bij restaurant station Vlissingen 18 en 19 Emergis probeerde contact te krijgen met man die zichzelf vrijdag in brand stak in Vlissingen. Avondje stampij voor podium Reimerswaal VLISSINGEN - De man die zichzelf vrijdagavond voor de Albert Heijn in de Vlissingse Aagje De kenstraat in brand stak, was be kend bij Emergis. „Hij was bij ons in beeld", zegt een woordvoerster van de instel ling voor geestelijke gezondheid. „We waren eigenlijk net contact met hem aan het opbouwen, hij was een zogenaamde zorgmij- der." De man had vrijdagmiddag nog een boterham gegeten bij het FACT-team in de Badhuisstraat in Vlissingen. Dat team houdt zich bezig met zogenaamde 'be- moeizorg', hulpverlening waar mensen zelf niet om vragen. „Dit kwam voor ons als een volslagen verrassing, we zagen dit helemaal niet aankomen." De man zat vaker bij Albert Heijn op het bankje bij de bushalte, meldden getuigen. Hij wordt om schreven als een vriendelijke man, die geen overlast veroorzaak te. Vijdagavond heeft hij zichzelf overgoten met benzine en zich zelf in brand gestoken. Omstan ders en personeel van de super markt hebben geholpen met blus sen. De mensen die hem hebben geholpen vertelden dat hij er slecht aan toe was. De man is met de traumahelikopter naar het zie kenhuis in Rotterdam gebracht. Berichten dat de man zou zijn overleden, konden zondag niet worden bevestigd. De gemeente Vlissingen houdt een besloten bijeenkomst voor mensen die getuige zijn geweest. De bijeenkomst wordt gehouden omdat de aanblik van de branden de man grote indruk heeft achter gelaten bij omstanders en buurt bewoners. De samenkomst is dinsdagavond 4 maart vanaf 19.00 uur in het gemeentehuis. Op het stadhuis zijn ook mede werkers van de GGD en slachtof ferhulp aanwezig. Ouders van kin deren die getuige waren van het incident, kunnen vanaf maandag morgen 09.00 uur bellen met een speciale hulplijn van de GGD: 06 20437876. ALCOHOLBELEID vlissingen - In het stationsrestau rant in Vlissingen is in de nacht van zaterdag op zondag ingebro ken. De inbrekers hebben geld meege nomen. De politie was gealar meerd door het inbraakalarm yan het restaurant, maar toen de poli tie arriveerde, waren de daders al weg.. Een getuige zag twee of drie ge maskerde mannen aan de achter kant van het restaurant. Toen hij alarm wilde slaan, hoorde hij een auto hard wegrijden. De bedrijfsleider heeft aangifte ge daan. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. Te Wissenkerke werd de vergader zaal van de gemeenteraad onlangs bezet door aanzienlijk jongere volks vertegenwoordigers dan te doen ge bruikelijk daar. Leerlingen van groep acht van de Noord-Beveland- se scholen stortten zich onder voor zitterschap van burgemeester Hen- ny van Kooten op een dagje gemeen tebesturen. Bij de echte gemeente raad, onlangs in vergadering bijeen, galmde het enthousiasme over de kinderraad nog na. Of Noord-Beve land daar geen goede gewoonte van kon maken, zo'n juniorraad?, bracht raadslid joop de Nooijer in. Bij de burgemeester gaf dat enige aarze ling. „Er is hier op zeker moment 84 decibel gemeten..." PZC MAANDAG 3 maart 2014 kunnen verhaal doen Getuigen door Nadia Berkelder 'S-HEERENHOEK - In de optochten in Lewedorp, Kwaden- damme en 's-Heerenhoek werd zaterdag en zondag op carnavaleske manier de draak gestoken met het aange scherpte alcoholbeleid. De 'Biertunnetjes' deelden in Kwa- dendamme polsbandjes uit en in 's-Heerenhoek vond brouwerij De Puut'n het hele alcoholbeleid maar 'nix'. Maar of dat altijd zuivere koffie was... De drie optochten werden door duizenden mensen bezocht. Volgens de Bor- sele burgemeester Jaap Gelok was er praktisch geen wan klank over de polsbandjes, foto Johan van der Heijden Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13