PZC kijktip zaterdag 14.10 uur Het wielerseizoen gaat officieel van start 23 KA Th in de kandidaten elkaar ontmoeten. Zo is in de eerste uitzending te zien hoe sociaal werkster Kathy (op zoek naar avontuur, on zeker over haar uiterlijk) en de gesjeesde student Jorrit-Pieter (hockeytype: „ik blink uit in mezelf zijn") elkaar op een verlaten strand tegemoet lopen. Zij had van tevoren gezegd 'niet meteen naar beneden te wil len kijken', hij kijkt er naar uit om later te gen zijn kinderen te kunnen zeggen dat hij 'mama naakt op een onbewoond eiland heeft gevonden'. De kijker ziet de twee elkaar tegemoet tre den in een romantisch decor van palmbo men, zon en zee. De camera's die het kwetsbare tafereel registreren zijn zorgvul dig weggemoffeld: de beelden worden ge schoten vanaf een boot en er hangt een dro ne boven de singles om het magische mo ment vanuit de lucht vast te leggen. Over dat naakt: „Als je bij de eerste ont moeting alles al hebt weggegeven en er over je uiterlijk niets meer te raden valt, geef je jezelf in het eerste gesprek makkelij ker bloot", meent Kluijver. „Er is niets om je achter te verbergen. Dan gaan de gesprek ken niet over de dagelijkse dingen, maar verdiep je je meteen in de inhoud. Eigen lijk vallen alle barrières weg, zo krijg je de liefde in zijn puurste vorm." Kluijver was één van de gezichten van Spui ten en slikken bij BNN, maar verruilde de jongerenomroep begin dit jaar voor RTL. Dit is haar eerste project bij de commer ciële zender. „Ik vind het te gek dat ik met een zo'n nieuw, experimenteel programma op de kaart kan zetten. Is het experiment geslaagd? „Ja, want er zijn leuke stelletjes uit voortgekomen. En waar het niet klikte, leverde het tóch boeiende televisie op." Nog even voor wie het weten wil: de pre sentatrice houdt acht afleveringen haar kle ding aan, maar waagt zichzelf ook héél even aan een bloot moment voor de came ra. „Om gelijkwaardig te zijn met de kandi daten." Als er over uiterlijk niets te raden valt, geef je jezelf in het eerste gesprek makkelijker bloot Hoe is het om je potentiële partner naakt op een tro pisch eiland te ontmoeten? Kijk je dan verder dan het uiterlijk? In het nieuwe RTL 5-programma Adam zkt Eva zoeken de deelne mers pure liefde, zonder materialistische statussymbolen als stoorzender. Tenzij dat bloot juist de afleidende stoorzender is, na tuurlijk. „Dit programma is een waanzinnig experi ment in de liefde", zegt presentatrice Nico lette Kluijver. In iedere aflevering inter viewt ze op een tropisch eiland in de Stille Oceaan twee singles die op zoek zijn naar een relatie. De twee kennen elkaar niet, maar worden op basis van hun voorkeuren aan elkaar gekoppeld. Aanknopingspunten? In de eerste aflevering zegt zij: „Ik hou van een man die een soulmate kan zijn." En hij: „Ik zoek een vrouw die me rustig kan krijgen." Het spannendste moment is het shot^waar- Geen autosleutels, geen mobieltje, geen make up en... geen kleding. In Adam zkt Eva ontmoeten singles die op zoek naar een relatie elkaar. Inderdaad, naakt! ZATERDAG 1 MAART 2014 Adam zkt Eva. Vanaf dinsdag (4 maart) acht we ken lang bij RTL 5, om 20.30 uur. ©reageren? media@depersdienst.nl Nicolette Kluijver Media— >v Singles geven zich bloot door Jan Vriend foto Nick van Ormondt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 79