More than Welcome REIZEN 19 EEN GRATIS FOTOBOEK leesbril van Lee Towers-formaat. De man draagt hem al jaren. Des te wonderlijker dat de stickers waarop de sterkte staat vermeld, nog op beide glazen zijn geplakt. Plus tweeënhalf. Als ik hem erop wijs, kijkt hij me aan alsof ik een zonderling ben. Misschien vindt hij het gewoon mooi. Valeri is onze chauffeur. Volbloed Oekraïner. Lichtblonde manne tjesputter. Valeri geeft commen taar op alles wat we tegenkomen. Hij ziet onze verwondering op het platteland, maar ook de verba zing in de grote stad. Zijn analyse is een eenvoudige. Oekraïne heeft een kleine, door en door corrupte bovenlaag, die in het be zit is van alle geld en luxe. De rest, het gewone volk, wordt uit geknepen, belazerd en arm gehou den. Dat is nooit anders geweest en het zal ook altijd zo blijven, legt Valeri uit. De laatste avond in de hoofdstad stelt hij voor naar een populaire discotheek te gaan. Een gelegen heid van naam en faam, waar je niet zomaar binnenkomt. Valeri heeft daar nog iets te doen. Die avond staan we een eindje buiten het centrum voor een dramatisch zwart geschilderde gevel. Op de parkeerplaats uitsluitend auto's met een nieuwprijs boven de Bal kenendenorm. De toegang wordt gereguleerd door kale kleerkas ten, waarvoor ik op grote afstand al bang ben. Eenmaal binnen, in de buurt van de dansvloer, heb ik het vrij snel gezien. Dit is voor mij iets te hoog gegrepen. Dat heb je soms. Wanneer alles om je heen de uitstraling heeft van goud en diamanten, terwijl je er zelf een beetje bijloopt als opge poetst blik. Aan de bar verkoopt men uitsluitend cocktails. Ze kos ten een godsvermogen. Valeri is inmiddels met zijn werk bezig. Een aangename job, denk ik, want hij doet niet anders dan praten met vrouwen. Niet zo maar vrouwen, overigens. Stuk voor stuk jonge, meterslange, Oekraïense schoonheden. Onze De rest wordt uitgeknepen, belazerd en arm gehouden. Dat is nooit anders geweest charmante chauffeur noteert met regelmaat adressen en telefoon nummers, zo lijkt het. Wanneer hij het na een uurtje voor gezien houdt, vertrekken we naar een bar in het centrum waar het prijs niveau acceptabeler is. Elke week gaat Valeri twee of drie keer naar de luxe gelegenheden van de stad. Op zoek naar meisjes, dat klopt. Maar niet voor zichzelf. Hij doet het voor anderen. Op dit moment heeft hij twee op drachtgevers. Eén in Zwitserland en één in Monaco. Beide heren zijn op zoek naar een blonde Oek raïense om mee te trouwen. Vale ri is hun tussenpersoon. De man nen in kwestie zijn schatrijk en hebben het te druk voor liefdes perikelen. Van Valeri verwachten zij vier kandidaten voor het hu welijksbootje. Die zullen elk een week op proef komen. Wanneer een van zijn dames wordt geko zen, heeft Valeri 5.000 euro ver diend. Ik weet niet goed wat ik er van moet denken, maar onze chauffeur verzekert me dat tot dusverre alle partijen blij zijn met de gesloten verbintenissen. En dan de afgelopen weken die rampzalige toestanden op dat plein. Oekraïne kwam in alle toonaarden voorbij. Van zakken- vullende oplichters tot aardap pels schillende omaatjes. Mannen die dramatisch betoogden het plein te bezoeken om te sterven. Vrouwen die klaagden dat zij de barricades niet op mochten. Daar na de doden en gewonden. Ik dacht aan Valeri en zijn han del. Ineens kon ik de blonde da mes en hun lange benen heel goed begrijpen. WAAR EN WAT www.hampshlr© hotoi 75 Dinerarrangement Hampshire Dagdeals Boek en ontvang Wellness overnachting t.w.v. 27,50 ZATERDAG 1 MAART 2014 Nicaragua ligt op zo'n 9.000 kilo meter van Nederland. Vliegen van Amsterdam naar Managua, de hoofdstad van Nicaragua, kan meerdere dagen per week met United (wel tussenstops). Zie www.united.com Vliegen op San José (Costa Rica), en dan de bus naar Granada nemen, is ook een optie. Meer info: www.kilroyworld.nl De Nederlander Polle van Poppel organiseert reizen van Costa Rica naar Nicaragua met busjes en bo ten, evenals meerdaagse trips naar de Solentiname-archipel en vulkaneneiland Ometepe. Zie www.aguatrails.com Volcano boarden: boek bij een gerenommeerde touroperator die alleen met een kleine groep gaat. Prijs: circa 20 euro, inclusief uit rusting. Zie www.volcano- board.com of www.vapues.com Altijd €75 p.p.: 2 x overnachting, 2 x uitgebreid ontbijt, 1 x 2-gangendiner. Zie alle deelnemende hotels op onze website www.hampshire-hotels.com/arrangementen A Elke week nieuwe acties! Gegarandeerd de allerlaagste wf,. prijs. Geen reserveringskosten. i www.hampshire-hotels.com/dagdeals Vanaf €69 p.p.: 1 x overnachting, 1 x uitgebreid ontbijtbuffet, gratis toegang tot wellness, 1 x massage of gezichtsbehandeling. www.hampshire-hotels.com/wellness Fotoalbum.nl HONDURAS Leon Granada STILLE OCEAAN W COSTARICA Boarden van de Cerro Negro in Nicaragua gaat snel. Het geeft de liefhebbers een ultieme adrenalinekick. foto Tom van der Leij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75