SPECTRUM 15 plichtingen van het Koninkrijk'. Het voorstel lijkt een knieval voor de wal visvaarders. Op basis van deze wet zouden ambtelijk zomaar de Neder landse vlaggen op de Greenpeace- en Sea Shepherdschepen van de achter steven kunnen worden afgerukt wan neer de Nederlandse regering van me ning is dat de internationale rechtsor de door hen is geschonden. Naast het doorgeschoten karakter van deze nieuwe regelgeving zou het mijn gewetensprobleem ook niet oplossen. Het is raar dat een vlaggenstaat als Ne derland wel bescherming kan en wil bieden tegen andere staten, maar geen verantwoordelijkheid kan of wil nemen wanneer een schip dat vaart onder Nederlandse vlag, de rechten en belangen van andere staten schaadt? Mondiale niet-statelijkepar- tijen spelen een belangrijke rol in de wereld tegenwoordig, zo ook in het in ternationale recht. Echter, zolang het ke kwetsende opmerkingen. Is er dan niets dat anders zou moeten in de jeugdzorg? Ia zeker. Bijna de helft van de jeugdigen die in 2010 van jeugdzorg gebruik maakten, deed een beroep op de jeugd-GGZ, terwijl men sen ook vaak heel goed met eenvoudi ger ondersteuning kunnen worden ge holpen. Het is logisch dat je als ouder meer vertrouwen hebt in 'hoger in de boom', maar dat moet wel anders. De Psychiatrische stoornissen zijn niet op te lossen met een potje voetbal psychiatrie moet geen eerste stap zijn. Vorige week heeft de Eerste Kamer in gestemd met de nieuwe Jeugdwet. Door deze wet worden gemeenten ver antwoordelijk voor de jeugdzorg, in clusief de jeugdpsychiatrie. Dat heeft voordelen: je ziet beter het 'hele plaat je' en de jeugdhulp heeft ook andere disciplines. Want ligt het aan een stoornis dat een jongere het moeilijk heeft, of zijn er misschien andere oor zaken aan te wijzen? Maar bij de behandeling van die wet is er wel voor gezorgd, dat ouders als dat nodig is, nog steeds door een huis arts of jeugdarts direct doorverwezen kunnen worden naar een kinderpsy chiater. Ouders die met hun kind al vaak een hele 'moeilijkhedengeschie- denis' hebben doorgemaakt, hoeven dan niet eerst langs het sociale wijk- de staten zijn die de rechten en ver plichtingen formuleren waaraan zij zich moeten houden, dient een staat ook verantwoordelijkheid te nemen voor zaken en partijen die onder diens vlag opereren. Het hoofd zegt dan ook dat Nederland de mogelijk heid moet hebben diegenen die onder de Nederlandse vlag varen, ter verant woording te roepen. Dus Nederland moet actieschepen die regels overtre den, niet de vlag ontnemen, maar het moet de actievoerders op hun gedrag aanspreken en eventueel juridische stappen tegen hen nemen. Door het internationale moratorium op walvisvaart schenden echter ook de Japanse walvisvaarders het zee- en maritieme recht. Het hart zegt in dit geval dat Nederland dan wel ook ande re staten verantwoordelijk moet hou den wanneer die het internationale recht schenden. De strijd tussen hoofd en hart gaat door. teaiji of het gemeentelijk loket. Psy chiatrische stoornissen zijn nu een maal niet op te lossen of te behande len met een sociale vaardigheidstrai ning of een potje voetbal. Het kabinet heeft de mond vol van de participatiesamenleving: een inclusie ve samenleving, waar iedereen erbij hoort, iedereen mag zijn wie hij of zij is en iedereen de begeleiding en zorg krijgt die nodig is. Met de Jeugdwet hopen we dat meer mogelijk te ma ken. Het zou daarbij mooi zijn als in vloedrijke mensen zoals Mark Rutte en Annemarie Jorritsma zouden be ginnen met zich serieus te verdiepen in de materie, en zich zouden onthou den van prietpraat. T" ZATERDAG 1 MAART 2014 ©reageren? nieuwsredactie@depersdienst.nl Mona Keijzer is vice-fractie- voorzitter van het CDA in de Tweede Ka mer. Daar naast is zij woordvoerder voor het CDA op het terrein van de volks gezondheid. Voordat zij Kamerlid werd, was zij wethouder in Purmerend met de portefeuille WMO, welzijnszorg en jeugdzorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71