Flinke daling aantal dopingovertredingen 'Klus met Koeman mooi afsluiten' Heerenveen stevig zesde na zege SPORT 47 Omloop met vijftien Nederlanders START TO RUN warn Absoluut! Voor de supporters zijn de klassiekers niet meer wat ze geweest zijn. De sfeer die er altijd was, is weg. De rivaliteit tijdens de wedstrijden proefje niet meer in het stadion. Dat is jammer. Ik vind dat dat erbij hoort en dat moet ook kunnen. Als je ziet hoeveel politie er tegenwoor dig bij wedstrijden aanwezig is, dan kunnen supporters haast niet meer bij elkaar komen. Ik vind van wel. Bij dit soort wedstrijden is het toch het mooiste wanneer je twee supportersgroepen hebt die elkaar een beetje uitdagen met tifosiacties en spandoeken en dergelijke? Ik vind dat dat erbij hoort. Maar dan wel op een normale manier, met een ludieke ondertoon. Het moet binnen de normen blijven en niet kwetsend worden. Mijn mooiste moment moet nog komen, denk ik. Dat is wanneer er weer uitsupporters aanwezig mogen zijn. Ik ben nog vrij jong en toen er nog uitsupporters welkom waren was ik nog jonger. Toen maakte dat waarschijnlijk een andere indruk op me als dat het nu zou doen. Daarom wil ik dat graag nog een keer meemaken. Oneens. Ik vind dat het een beetje wordt opgeblazen door de media. In andere landen gaat de haat tussen rivalise rende supportersgroepen nog veel verder. Hier blijft het vaak bij uitdagen via internet, elkaar plagen. Dat hoort erbij. Maar acties als die in de bekerwedstrijd laatst keur ik af. Er hing toen een vervelend spandoek in de Arena over een overleden Feyenoord-supporter. Ik kan er niet bij met mijn hoofd dat mensen zoiets doen. Ik vrees dat het lastig gaat worden. Feyenoord speelt, zeker in De Kuip, best goed. Maar toch ga ik als Ajax- supporter zijnde voor een 1-2-overwinning. Daar hoop ik in ieder geval op. Dat was het tijdperk Van Gaal. Met name de periode van 1994 tot 1996. Ajax was toen heer en meester in Nederland en ook in De Kuip. Wedstrijden tegen Feyenoord waren bijna zekerheden, je wist vooraf eigenlijk zo goed als zeker dat ze drie punten opleverden. Oneens. Het is niet de rivaliteit tussen de clubs, maar tussen een deel van de supporters die ongezond is. Een klein groepje gaat te ver en verpest het daarmee voorde rest. Neem bijvoorbeeld de bekerwedstrijd tegen AZ waarin een supporter het veld betrad. Deze mensen moet je eruit proberen te filteren en dat kan, zolang de regels die gemaakt zijn worden nageleefd. En dat gebeurt in mijn ogen niet altijd. Ajax gaat denk ik met 1-2 winnen, maar het wordt niet makkelijk. Feyenoord speelt de laatste tijd vrij sterk en komt denk ik op voorsprong. Ajax wordt daardoor wakker geschud en gaat het dan uiteinde lijk winnen, omdat ze in mijn ogen over betere voetballers beschikken. „Ik wist hoe de trainer erin stond. Dinsdagochtendkwam hij samen met technisch mana ger Janus van Gelder de kleed kamer binnen. Dan weet je ge noeg", zegt Duits, die vindt dat het vertrek van de trainer geen invloed op het restant van de competitie. „De groep en de staf willen er nu alles aan doen om recht streeks in de eredivisie te blij ven. Dat zal de komende weken niet anders zijn." Duits is bij RKC ook lid van de spelers- raad. Die is nog niet gevraagd om mee te denken over de op volger van Koeman. „Bij de aanstelling van Koeman zijn we ook niet geraadpleegd", zegt Duits. „Ik heb daar per soonlijk niet zo'n moeite mee. RKC heeft in het verleden al een paar keerbewezen de juiste keuzes te kunnen maken." De thuisploeg kwam halverwege de eerste helft dik verdiend op voorsprong dankzij een fraaie vrije trap van Oussama Tannane. Tien minuten later stond het uit eerste kans voor Heerenveen ge lijk. Marten de Roon kopte bin nen: 1-1. Vlak na rust bepaalde Alfred Fin- nbogason met zijn 22e treffer van het seizoen de eindstand op 2-1. Hij tikte een rebound bin nen. Halve marathon als koppel bij Bike2Run Na een try-out vorig jaar wordt op 30 mei 2014 in Vlis- singen de eerste officiële Bi- ke2Run hardloopwedstrijd gehouden. De wedstrijd is een initia tief van triatleet Remy Vas- seur en kenmerkt zich door dat deelnemers niet afzon derlijk meedoen, maar in koppels. Bij Bike2Run vol breng je als koppel een hal ve marathon, door afwisse lend te rennen en te fietsen. Hierbij mag onbeperkt wor den gewisseld van positie. De wedstrijd is toegankelijk voor lopers van alle leeftij den en op elk niveau. In schrijven kan via de website www.bike2run.nl. Nog één punt speling voor de Blues De poolbiljarters van Road- house Blues hebben in de re gionale eerste klasse royaal gewonnen van PooLjDum- mies uit Breda; 5-1. Toch voelde die ene partijne derlaag van Chris van Rens- woude in het 8-ball als een verliespunt. De virtuele voorsprong op Heat uit Til burg bedraagt nu nog slechts één partijpunt. Van Renswoude won wel in het 9-ball, net als Patrick Gil de. Martien Neumann pakte nipt het 10-ball en Jeroen Damman won royaal het straight pool. Milaan-Sanremo weer sprinterskoers De wielerklassieker Mil aan-Sanremo wordt toch weer een wedstrijd voor de sprinters. De organisatie van de rit over bijna 300 kilome ter maakte vrijdag bekend dat de Pompeiana-beklim- ming uit de slotfase van het parcours wordt geschrapt. Het slechte weer van de afge lopen periode heeft ervoor gezorgd dat de wegen te slecht zijn voor het wielere- venement dat op 23 maart plaatsvindt De geschrapte klim was juist voor dit jaar in het parcours opgenomen om het de sprin ters lastiger te maken. Vol gens de organisatie lijkt de route nu op de editie van 2007 die door Oscar Freire, destijds in dienst van de Ra- bobankploeg, werd gewon nen. Bij de positieve analyses werden vooral afbraakproducten van ver boden stimulerende (acht maal) en spierversterkpnde middelen (zes) gevonden. Cannabis (twee) en plaspillen (één) werden min der populair. Narcoticagebruik werd ook een keer vastgesteld. De krachtsport was 'hofleveran cier' met zeven gevallen voor de tuchtcommissie. Wielrennen ging terug van vier naar één, minder zelfs dan ijshockey (twee) en evenveel als rugby en cricket. In 2013 heeft de Dopingautoriteit 2490 controles, twee procent minder dan het jaar ervoor, uitge voerd. Daarvan werden er 371 door de opdrachtgever (meestal een internationale bond) afge handeld. .nstexaH nev mviü ri9 CENT - Er staan vandaag in Gent vijf tien Nederlandse wielrenners aan de start van de Omloop Het Nieuws blad. Bij de Nederlandse WorldTour-ploeg Belkin zijn dat Lars Boom, Tom Leezer, Bram Tankink, Maarten Tjal- lingii en Jos van Emden. Voor Giant-Shimano rijden Roy Curvers, Koen de Kort, Ramon Sinkeldam, Tom Stamsnijder en Albert Timmer. Pim Ligthart (Lotto-Belisol), Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick- Step) en Wesley Kreder (Wanty) rij den in Belgische dienst, terwijl Sebas tian Langeveld en Raymond Kreder voor het Amerikaanse Garmin-Sharp vertrekken Koole Sport ,^L ***- ZATERDAG 1 MAART 2014 de Klassieker Iris van Boven, Kapelle John Lobbezoo, Waarde Iris van Boven een dag voor het duel in Salzburg met Ajax-doelman Jasper Cillessen. John Lobbezoo werd door zijn medesupporters in Amster dam jarenlang 'De Zeeuw' genoemd, omdat hij uit Zeeland komt. Toen Demy de Zeeuw voor de club kwam spelen, moest dus duidelijk zijn dat er maar één echte 'De Zeeuw' rondliep in de Arena. Vanaf toen was John 'Dé De Zeeuw'. door Wilber Hack waalwijk - „Een motivatie om het samen mooi af te sluiten." Zo kijkt Sander Duits, aanvoerder van RKC Waalwijk, tegen het vertrek van Er- win Koeman aan het einde van het seizoen aan. Als een verrassing kwam de mededeling niet. ALMELO - Sc Heerenveen heeft zich na een uitoverwinning op Heracles Almelo steviger op de zesde plaats in de eredivisie genesteld. De Frie zen wonnen gisteren in Almelo met 2-1 en naderen PSV tot op een punt. De voorsprong op nummer 7 AZ bedraagt nu 6 punten. VLISSINGEN MIDDELBURG MILAAN CAPELLE AAN DEN IJSSEL - De Neder landse Dopingautoriteit heeft vorig jaar in slechts veertien gevallen aangifte gedaan van overtreding van het dopingreglement, bijna een halvering in vergelijking met 2012 (26). Bovendien is één zaak aangebracht van (poging tot) mani pulatie van de procedure van een dopingcontrole, tegen vijf vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarverslag over 2013 dat vrijdag is gepresen teerd. nsiuon neb rt6v ZGmonT Start to Run is een serie van 7 trainingen voor beginners gegeven door ervaren trainers. Cursus start 8 maart op 2 locaties: Atletiekbaan Vrijburg Cafe de Boschhoek in Oostkapelle. (bos, strand, duinen) Sport Gonzalez Podologie Voorkomen en behan van gerelateerde voetklachten (voet, knie, onderbeen, heup) www.gonzalezpodologie.nl Meld je aan op: www.starttorun.nl '«^Gonzélez Middelburg Brakstraat 24, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47