44 ZEELAND 37 ten. De bezwarencommissie concludeerde twee weken geleden dat de subsidierelatie niet zomaar mag worden beëindigd. Dat biedt hoop, erkent Boonman. Feit blijft dat de ondersteuning door de gemeente al maar minder wordt. Podium Reimerswaal gaat zijn voorstellingen daarom noodgedwon gen concentreren in Rilland. „Dat gaat me wel aan het hart, maar ik kan het gewoon niet meer rondkrijgen. Ze maken het je gewoon onmogelijk op deze manier." Hij heeft, eerlijk gezegd, wel eens aanbiedin gen gekregen om elders aan de slag te gaan. „Dan moest ik verkassen, maar ik had nie mand die het hier overnam. Met dat probleem zit ik nog steeds. Er is best iemand te vinden die hier de programmering wil doen. Je kunt je adressenbestand wel overdragen, maar niet je persoonlijke contacten met de artiesten. Daar moet je in investeren. Bovendien, ik woon hartstikke leuk en ben nu 69. Om dan alles nog te verkassen, daar heb ik niet zoveel zin in. Dus ik blijf lekker hier, al vind ik het wel heel erg dat ik in de meest conservatieve gemeente van Nederland woon. Mensen zeg gen vaak tegen me: laat ze toch stikken. Maar dan zouden ze er te gemakkelijk van afko men." Aan stoppen denkt hij geen moment. „Men sen lachen er wel eens om, maar ik zie dit niet 'mm als werk. Ik geniet er nog steeds van als ik in het land naar voorstellingen ga kijken. Dat vind ik een verrijking van mijn leven en nog steeds heel ontspannend. Je bent even in een totaal andere wereld. Na twee uur kom je als herboren naar buiten. Dat zouden veel meer mensen moeten doen. Dan zouden er minder depressieve mensen zijn." /boos few Iwri iBfeb Ik blijf lekker in Rilland, al vind ik het wel heel erg dat ik in de meest conservatieve gemeente van Nederland woon Theaterprogrammeur Jacques Boonman: „Ik ben echt een men senmens. Van thuis uit meegekre gen. Ik leg makkelijk contacten en dat is een voordeel in dit vak." foto Mechteld Jansen Podium Reimerswaal houdt vanavond in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland een Ludieke Avond te gen de bezuiniging door de gemeente, met korte optredens van o.a. Ellen Dikker, Dorine Wiersma, Jo- han Hoogeboom, Ernest Beuving, Ruud Hermans en Jan J. Pieterse. Aanvang: 20.00 uur. Toegang gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37