Met gekromde rug en de kont naar achteren Zorgcentra zoeken NL Doet-tuiniers Verbouwingsuitverkoop Met kortingen van 40 tot 80% Badkameruitverkoon.nl WALCHEREN 35 Deejays willen de wereld veroveren met hun funky muziek. Een platencontract brengt die droom nu dichterbij. Over de top MIDDELBURG - 't Gasthuis in Mid delburg, zorglocatie Ter Poorte- weg in Koudekerke en de stads tuin bij het Ontmoetingscentrum bij Het Palet in Middelburg zoe ken vrijwillige tuiniers die vrij dag 21 en zaterdag 22 maart willen klussen in het kader van de actie NL Doet. Er dient een voorjaars schoonmaak te gebeuren in diver se binnen- en stadstuinen en in de kas en groentetuin aan de Ter Poorteweg. SVRZ zorgt ter plekke voor de inwendige vrijwilliger. Brutalen hebben de halve wereld, wordt wel eens gezegd. In het ge val van het DJ-duo Pep and Rash gaat dat ook op. Rachid: „We tre den al langer op in discotheken in Zeeland, maar we wilden verder groeien en ook bekend worden buiten de provincie. Daarom zijn we met onze demo's op zak naar de Dancefair in Utrecht gegaan om onze muziek aan Spinnin' Re cords voor te leggen." Jesse: „Toen we daar aankwamen, stonden er tientallen mensen in de rij met dezelfde gedachte. Maar wij had den geen zin om te wachten en de kans te lopen dat we te laat zouden zijn. Daarom zijn we naar iemand anders gestapt. Die ver wees ons in eerste instantie terug naar de rij, maar uiteindelijk heeft Rachid hem gewoon een koptelefoon opgezet. Rachid: „'Eén nummer' zei hij eerst, maar toen hij eenmaal aan het luisteren was, werd hij razend enthousiast. Hij gaf ons zijn kaartje en vorige week hebben we een contract voor drie jaar getekend." Rachid stond vanaf zijn twaalfde al achter de draaitafels in het buurtcentrum en Jesse komt uit een muzikale familie. Zijn vader Leo van de Ketterij is de gitarist van Shocking Blue en zijn zussen zijn zangeressen. Hij begon op jonge leeftijd in de hip-hop, maar toen hij daar naar eigen zeggen de top bereikt had, stapte hij over naar de dancewereld. Hij ging sa menwerken met Rachid en inmid dels hebben de twee een eigen sound ontwikkeld binnen de hou semuziek. Rachid beschrijft die als melodieus, Jesse als funky, groovy en sexy. Jesse: „We heb ben onze eigen stijl gevonden en die wordt inmiddels ook al her kend. Je moet anderen niet willen kopiëren, maar een eigen sound ontwikkelen. Daarom zijn wij denk ik ook de enigen van al die mensen die in de rij stonden die een platencontract binnen heb ben gehaald." De twee deejays hebben een con tract getekend voor drie jaar. In het eerste jaar moeten ze aan de bak om muziek te maken op het label van Spinnin' Records. De lat ligt hoog, want in potentie moe ten alle nummers die ze maken op nummer 1 in de hitlijsten te recht kunnen komen. Rachid: „We kunnen niet meer aanko men met werk dat we binnen twee dagen hebben gemaakt. Het moet echt goed zijn en daarin worden we nu ook begeleid door het label. Maar ik heb er alle ver trouwen in dat we het gaan ma ken. Het kan zomaar zijn dat we volgend jaar de hele wereld over vliegen om op te treden. Maar dan moet die hit er wel komen en daar werken we nu aan." Dat werk doen ze nu nog op een computer op het zolderkamertje in de woning van Jesse in Middel burg. Ze laten zich vooralsnog niet gek maken door de roem en rijkdom die ze in de toekomst voor ogen zien. „We blijven ook gewoon nuchtere Zeeuwen." Necaens goedkoper! Ha die Sheila, Had jij vroeger een hekel aan hard loopwedstrijdjes op school? Ik wel. Duurlopen, zoals de befaam de kreekloop op het Zeldenrust- college, gingen mij wel redelijk af, maar van sprintjes gruwelde ik. Ik had geen explosiviteit in mijn benen en bovendien werkte mijn natuurlijke 'hardloophouding' ook al niet mee. Gekromde rug, kont naar achterenEnfin, kom maar eens op zaterdag naar het voetbalveld. Je zult zien dat het nog niet veel is veranderd. Het verbaasde mij dan ook niets dat uit een wandeltest, die ik vori ge week tijdens de wekelijkse groepstraining bij Bodyline afleg de, bleek dat ik eigenlijk iets snel ler zou moeten lopen. Ik wandel de 660 meter in zes minuten. Een 35-jarige man van 1,97 meter moet in die tijd 720 meter kunnen afleg gen. Ik moet daarom wat meer op de crosstrainer en loopband gaan trainen. Vooral die band heb ik tot nu toe gemeden, alleen al om dat het mij gruwelijk saai lijkt. Nou moet ik bekennen dat ik de wandeltest ook niet echt uitda gend vond. Steeds twintig meter heen en weer wandelen over een vlakke vloer in een kille sport hal... Gelukkig had ik mijn 'team genoot' Jos als 'tegenstander'. Jos, nog net iets langer en zwaarder dan ik, liep in gelijke pas. Hij deed soms een paar huppeltjes als hij mijn hielen in zicht kreeg. En andersom net zo. Enfin, op die manier hebben we de test maar wat leuker gemaakt. Meteen na het wandelen heb ik ook nog een fietstest gedaan om de maximale inspanningscapaci teit van mijn beenspieren te me ten. Om de tien seconden werd de weerstand met 25 watt opge voerd, wat betekende dat ik na een minuutje of vier aardig stuk zat. Ik trapte zo'n 400 watt weg. Dat zei mij niet zoveel, maar vol gens mijn coach Arjen zit er aar dig wat kracht in mijn benen. Maandag doe ik de fietstest op nieuw, maar dan met hartslagap- paratuur en preciezere metingen. Vandaag haak ik ook eens aan bij een fietsgroep van Koesterchallen- ge voor een tocht door Zeeuws- Vlaanderen. Eens kijken of het lekker gaat. Want Sheila, ik sluit niet uit dat ik straks twee keer die berg op ga. Eerst te voet. Gaat dat goed, dan ga ik een dag later nog eens. Maar dan op de fiets. Succes en houd vol! Raymond Kortingen tot Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe. Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura. Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. ZATERDAG 1 MAART 2014 Jesse yan de Ketterij (links) en Rachid El Uarichi vormen het DJ-duo Pep and Rash, foto Robqn Qreel Pep and Rash gaan voor de hits door Wendy de Jong MIDDELBURG - De lat ligt hoog nu DJ-duo Pep and Rash, bestaande uit Middelburger Jesse van de Ket terij (25) en Rachid El Uarichi (32) uit Goes een platencontract binnen sleepten bij Spinnin' Records, een platenlabel in de dancewereld dat al eerder grote namen als Afrojack en Sander van Doorn een contract aanbood. Onze stijl zou ik willen omschrijven als groovy, funky en sexy Jesse van de Ketterij https://soundcloud.com/pepandrash Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Kom eens kijken in onze showroom (7 dagen per week van 11.00 - 18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35