150 huishoudens kregen foute belastingaanslag De kortste weg kost een tientje per 67 meter WALCHEREN 33 Handboogschutters in Ritthemse Bos Boogschutters uit alle delen van het land met allerlei soorten handbogen door kruisen zondag vanaf 10.00 uur het Ritthemse Bos in een wedstrijd 3D-schieten van de Vlissingse Handboog vereniging. De pijlen wor den gericht op levensgrote, kunststoffen dieren die ver spreid staan in het bos. Stiltewandeling in bos, duin en strand Marjan Schot houdt zondag een Stiltewandeling in Vlis- singen: door bos, duin en over het strand. Het begint om ïo.oo uur op de parkeer plaats van de KanoVijver, Van Woelderenlaan, Vlissin- gen. Er wordt een uur in stil te in rustig tempo gewan deld, met koffie nadien. Mee doen kost vijf euro. Rommelmarkt bij de tennisclub Tennisclub TTC Middelburg heeft vandaag haar traditio nele grote rommelmarkt. De overdekte rommelmarkt biedt boeken, huishoudelij ke artikelen, kleinmeubelen, kleding, schoenen, elektroni ca, speelgoed, lp's, cd's en dvd's en meer. Vanaf 9.00 uur tot 14.00 uur in de Zand kuil bij de ingang van sport park De Sprong. Schrijfster vertelt over visserstruien Stella Ruhe, schrijfster van het boek Visserstruien, ver telt vandaag in het café van het Zeeuwse Museum in Middelburg over vissers- truien en haar zoektocht naar dit bijna verdwenen erf goed. Na de lezing is er gelegen heid tot signeren. Aanvang 11.30 en 14.00 uur, entree 2,50 euro. Stinzenwandeling met Terra Maris Terra Maris houdt zondag een stinzenwandeling tus sen de voorjaarsbloemen rondom het natuurmu seum. De wandeling begint om 14.00 uur aan de Duinvlietweg 6 te Oostkapel- le en duurt anderhalf uur. Kosten 3,50 euro. Tot stinse- planten horen sneeuwklok je, narcis, stengelloze sleutel bloem en sterhyacint. Donderdagavond werd bekend dat honderden mensen een aan slag van de gemeentelijke belas ting hadden ontvangen waarop ten onrechte staat dat ze geen kwijtschelding krijgen, of omge keerd. Dat aantal is volgens Her selman zwaar overtrokken, want inmiddels blijkt het om maxi maal 150 gedupeerde huishou dens te gaan. „Het is wel verve lend, maar ik vind het ook betrek kelijk gezien het feit dat wij in to taal 500.000 aanslagen verwer ken." Dat de fout nu juist de vier ge meenten treft die kozen voor een onderling samenwerkingsver band en niet in zee gingen met Sa bewa voor het innen van belas ting van het waterschap en ge meenten, is volgens Herselman puur toeval. „Dat deze fout aan het licht gekomen is bij deze ge meenten, komt omdat de aansla gen eerder zijn verstuurd. Dit heeft ook niets te maken met tijdsdruk of foutgevoeligheid door het heen en weer sturen van gegevens, want wij verwerken kwijtscheldingen al jaren op deze manier voor alle Zeeuwse ge meenten." Volgens Herselman is de gemaak te fout een menselijke. „Er is een verkeerde koppeling gemaakt. De kolom met mensen die voor meer dere jaren achtereen automatisch in aanmerking komen voor kwijt schelding, is verwisseld met de ko- lom waarin de personen staan die jaarlijks opnieuw een aanvraag moeten doen omdat hun inko men en vermogen aan verande ring onderhevig is. Alle gedupeer den krijgen nu halverwege volgen de week alsnog een juiste brief toegestuurd en we gaan per geval bekijken of die mensen al dan niet recht hebben op kwijtschel ding. In sommige gevallen zal er niets veranderen, maar degenen die ten onrechte kwijtschelding hebben gekregen, moeten alsnog betalen." De gemaakte fout werd ontdekt nadat een aantal mensen bij Sabe wa aan de bel trok. De betrokken wethouders besloten meteen daar op de gemeenteraad te informe ren. „Voor de mensen uit het dorp is het makkelijk om de Zandvoortse- weg te nemen want dan kom je gelijk weer op de weg naar Mid delburg", legt Nieuwenhuize uit. „Anders moet je over Buttinge. Dat is om. En de 'officiële' weg leidt zelfs naar Serooskerke. Dat is heel makkelijk voor vreemdelin gen. Dan volg je de borden en hoefje niet te zoeken naar Middel burg." Nieuwenhuize vraagt zich af of - nu de normale toegang tot Sint Laurens versperd is - de dorpsbe woners niet een soort ontheffing moeten krijgen om over de Zand- voortseweg te mogen rijden. „Want zodra je een wegomleg- ging hebt, kiezen mensen de kort ste weg. De politie moet dan ook een beetje soepel zijn. En als je de wet er op naslaat, zijn de mensen uit het dorp nu ook bestemmings verkeer." Nee, zegt politiewoordvoerder Al- win Don, dat is niet van toepas sing. „Zo'n bord voor bestem mingsverkeer is gericht op ver keer dat op die weg moet zijn. Dat effectgebied wordt niet in eens groter." Mensen kiezen de korste weg. De politie moet dan een beetje soepel zijn ZATERDAG 1 MAART 2014 RITTHEM VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE ~i Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. door Wendy de Jong MIDDELBURG - Maximaal 150 huis houdens in de gemeenten Schou- wen-Duiveland, Vlissingen, Middel burg en Veere zijn gedupeerd door de verkeerde belastingaanslagen die gisteren in de bus vielen. Vol gens Jon Herselman, voorzitter van het dagelijks bestuur van Sabewa Zeeland, dat verantwoordelijk is voor de fout, valt halverwege vol gende week alsnog een juiste brief op de deurmat. Mensen die ten onrechte voor kwijtschelding in aan merking kwamen, moeten nu alsnog betalen door Michiel Bouwman GRIJPSKERKE - Het stukje Zand- voortseweg waar de hele kwestie om gaat is amper zeshonderd me ter lang. Maar toch: onrechtmatig gebruikmaken van die weg kan een boete van negentig euro opleve ren. Zo kan die kortste weg ook een heel dure worden: een tientje per 67 meter. Gerard Nieuwenhuize Gerard Nieuwenhuize kreeg een bekeuring voor sluipverkeer terwijl hij naar zijn eigen huis reed. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33