JA c*.dorc and Boeken Polonaise op de Bevelanden proef almanak menu night 44 en 45 30 en 31 De directeur was vee! te duur en de expositie een flop. Businessplan moet uitkomst bieden. Boëtius wil stap voor stap beter worden Mariniersopleiding blijft in Rotterdam TERNEUZEN - Het wordt een busi nessplan genoemd, maar 'red dingsplan' is beter. Want bij het in financiële nood verkerende Bio Base trainingscentrum aan de rand van de Koegorspolder in Ter- neuzen moet het roer snel om. Het tekort over 2012 en 2013 be droeg ruim een half miljoen euro. De eerder aangestelde directeur was veel te duur (jaarsalaris 250.000 euro) en ook de expositie bleek een slokop. Dat half miljoen wordt bijgepast door havenbedrijf Zeeland Seaports, de provincies Zeeland en Oost-Vlaanderen, de gemeenten Terneuzen en Gent en de havenbedrijven. Twee belangrijke reddingsboeien voor de nabije toekomst zijn de concentratie van bedrijfsopleidin gen in het centrum en de huisves ting van het Huis van de Tech niek (technische beroepen). En ook het in huis halen van net werkbijeenkomsten voor 'duurza me' bedrijven en organisaties biedt soelaas. De permanente tentoonstelling Bio Base Experience op de bene denverdieping van het centrum is een flop en bovendien een finan cieel blok aan het been van direc tie en bestuur van het centrum. Burgemeester Jan Lonink (ook be stuurslid) donderdagavond in de Terneuzense raadscommissie Be heer en Middelen: „Bedrijven als Dow, Yara en Cargill maken zich sterk voor behoud en uitbreiding van de opleidingen, maar betalen niet mee aan de expositie. Aanvan kelijke toezeggingen vanuit het bedrijfsleven dat wél te doen, zijn in de crisis gesneuveld." Eén van de subsidievoorwaarden van 'Eu ropa' was echter dat de expositie nog tot zeker 2018 wordt gehand haafd. Zo niet, dan moeten de par ticipanten miljoenen terugbeta len. Lonink stelde verontruste commissieleden gerust: Terneu zen biedt wel hulp, maar is abso luut geen participant, dus is de vrees voor grote vorderingen on gegrond. Hij wees er wel op dat Bio Base Europe (proeffabriek in Gent en trainingscentrum in Ter- neuzen) op de rails werd gezet vóór de crisis, toen overheden en bedrijfsleven sterk geloofden in de bio-gebaseerde economie. Maar de ommezwaai van fossiele naar groene brandstoffen verloopt veel trager dan verwacht. Dat speelde het peperdure project (21 miljoen euro subsidie) danig par ten. Lonink weet de malaise ook aan het ontbreken van een deug delijk businessplan. Dat wordt nu, in overleg met alle participan ten en toekomstige 'klanten', in ijl tempo opgesteld. Lonink: „Voor de expositie moet jaarlijks een ton worden bijgepast. Na 2018 stoppen we daarmee." IJSKARTEN, HET MEEST ORIGINELE UITJE OP ECHT IJS! Boulevard Evertsen 2/8 Vlissmgen Romige bisgue van Zeeuwse garnalen Gebakken heilbotfilet (Noordzee) met een Zeevruchtengarnituur COosterschelde) Frangipane-taaFtje met een sorbet, compote en chips van Zeeuwse appels RESERVEER HUJ0f18-441 441 Elke woensdag van 18.00 - 22.00 uur De vrouw in Terneuzen is eind ze ventig en tot weinig meer in staat. Ze staat op, wacht op de thuishulp die haar kousen aantrekt, neemt haar pillen, steekt een sigaret op en zijgt neer in haar stoel. Daar eet ze ook haar boterham en warme hap. Meer niet. Dat is haar dag. Haar schoondochters pogen om beurten wat kleur in haar leven te brengen. De één koopt wat leuke truitjes voor haar, maar die gooide ze achte loos in een hoek. De ander dacht haar te plezieren met een paar boe ken uit de bibliotheek. Toen ze een dag of wat later vroeg of ze bevie len, luidde het verrassende ant woord: „Veel te zwaar. Nee, niet de tekst, maar ik kan ze niet tillen." fjiuoaSj^ ZATERDAG 1 maart 201 FZC Bio Base is 'piindossier' jfe- door Wout Bareman 'S-HEERENHOEK - In Paerehat ('s-Heerenhoek) en het Kraaienist (Lewedorp) hebben de kinderen gistermiddag in polonaise het carnaval ingeluid. Pikpot (Kwadendamme) begon vrijdagavond met de Halve Natte Avond. Na de ont hulling van 'Jikke' gistermiddag in de Bierdulve in 's-Heerenhoek barstte het schoolcarnaval los in de Jeugdhoeve. foto Johan van der Heijden HOTELS RESTAURANTS ZEELAND Tip? redactie@pzc.nl B loöieton^ 4 verschillende sauna's -Beauty -Turfes stoombad - Jaccuzi-Sunshowef Amadore Wellness 5 Beauty Kamperland 0113 370000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29