zeeuws-vlaandJ Boeken Met z'n allen, alaaaaaf almanak PRQEf I P^r 45 en 46 ^ENU De directeur was veel te duur en de expositie een flop. Businessplan moet uitkomst bieden. SCHOOLCARNAVAL THUIS IN SNEEUW www.skidome.nl/ijskarten Boëtius wil stap voor stap beter worden flop en bovendien een financieel blok aan het been van directie en bestuur van het centrum. Burge meester Jan Lonink (ook bestuurs lid) donderdagavond in de Terneu- zense raadscommissie Beheer en Middelen: „Bedrijven als Dow, Ya- ra en Cargill maken zich sterk voor behoud en uitbréiding van de opleidingen, maar betalen niet mee aan de expositie. Aanvankelij ke toezeggingen door het bedrijfs leven dat wél te doen zijn in de crisis gesneuveld." Eén van de subsidievoorwaarden van 'Europa' is dat de tentoonstel ling nog tot zeker 2018 gehand haafd moet blijven. Zo niet, dan moeten de participanten miljoe nen terugbetalen. Lonink stelde verontruste commissieleden ge rust: Terneuzen biedt wel hulp, maar is absoluut geen participant, dus is de vrees voor grote vorde ringen ongegrond. Als verzachtende omstandigheid voerde Lonink aan dat Bio Base Europe (proeffabriek in Gent en trainingscentrum in Terneuzen) op de rails is gezet vóór de crisis, toen overheden en bedrijfsleven sterk geloofden in de bio-geba- seerde economie. Maar de omme zwaai van fossiele naar groene brandstoffen verloopt veel trager dan verwacht. Dat speelt het pe perdure project (21 miljoen subsi die) danig parten. Lonink wijt de malaise ook aan het ontbreken van een goed businessplan. Dat wordt nu, in overleg met alle deel nemers en toekomstige 'klanten', in ijltempo opgesteld. Lonink: „Voor de expositie moet jaarlijks een ton worden bijgepast. Na 2018 stoppen we daarmee." uxUorc Romije bisque van Zeeuwse jamalen Gebakken heilbotfilei (Noordzee) met een Zeevruchtenjarnituur (Oosterschelde) Franjipane-taartje met een sorbet, compote en chips van Zeeuwse appels RESERVEER NU! uur Elke woensdag van 18.00 - 22.00 De vrouw in Terneuzen is eind ze ventig en tot weinig meer in staat. Ze staat op, wacht op de thuishulp die haar kousen aantrekt, neemt haar pillen, steekt een sigaret op en zijgt neer in haar stoel. Daar eet ze ook haar boterham en warme hap. Meer niet. Dat is haar dag. Haar schoondochters pogen om beurten wat kleur in haar leven te brengen. De één koopt wat leuke truitjes voor haar, maar die gooide ze achte loos in een hoek. De ander dacht haar te plezieren met een paar boe ken uit de bibliotheek. Toen ze een dag of wat later vroeg of ze bevie len, luidde het verrassende ant woord: „Veel te zwaar. Nee, niet de tekst, maar ik kan ze niet tillen." terneuzen - Het wordt een busi nessplan genoemd, maar 'red dingsplan' is beter. Want bij het in financiële nood verkerende Bio Base trainingscentrum vlakbij de skihal in Terneuzen moet het roer snel om. Het tekort over 2012 en 2013 be droeg ruim een half miljoen euro. De eerder aangestelde directeur was veel te duur (jaarsalaris 250.000 euro) en ook de expositie bleek een slokop. Dat half miljoen wordt bijgepast door Zeeland Seaports, havenbedrijf Gent, de provincies Zeeland en Oost-Vlaan deren en de gemeenten Terneu zen en Gent. Twee belangrijke reddingsboeien voor de nabije toekomst zijn: de concentratie van bedrijfsopleidin gen in het centrum en de huisves ting van het Huis van de Tech niek (technische beroepen). En ook het in huis halen van net werkbijeenkomsten voor 'duurza me' bedrijven en organisaties biedt soelaas. De permanente expositie Bio Ba se Experience op de benedenver dieping van het centrum is een Mariniersoplelding blijft in Rotterdam 30 en 31 ZAfERDAG 1 maart 201 Rucphen Terneuzen PZ. A Bio Base is 'pijndossier' t x r» KLOOSTERZANDE - In (bijna) heel Zeeuws-Vlaanderen vierden basisscholieren de (mid)dag voor de vakantie carnaval. In Kloosterzande was het echt bal met de Raad van Elf, de prins, de jeugdprins en de jeugdprinses. Brede school 't Ge tij neemt binnenkort een nieuwe aanbouw in gebruik. Omdat de school hele maal gestript en weer opgeknapt wordt, hoefden de carnavalsvierders niet bang te zijn er een troep van te maken. Mauro (7) uit groep 4 ging, gekleed als 'beroemde bassist' en met vuurrode haardos voorop in de polonaise. „Kon ik mooi oefenen, want ik loop met Jeugdvereniging Graauw vijf keer mee in optochten." foto Peter Nicolai Meer carnaval op www.pzc.nl/carnaval Boulevard tvertsen 2/8 Vlissingen Ca 1 HOTELS RESTAURANTS ZEELAND Tip? redactie@pzc.nl todies omu 4»efsdiiendesauiB,s-Beau^-l«lsjianifed-JiroT^M^ Amadore Wellness Beauty Kamperland 10113 370000 door Wout Bareman '"samite.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 109