TWeeling wil jong geluid in de gemeenteraad Vlissingen meldt verkoop bij Justitie ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Zelf entreeprijs bepalen bij podium De Pit SP wil met Lijst Babijn in coalitie samenwerken Roparun Sluis: estafettetocht van 60 kilometer VOLVO V40 D4 190 PK /Ö3 14% BIJTELLING BBB» "■"€26.995 Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Voor de tweeling Rob en Rick Lambert (26) uit Hulst had er geen betere slogan kunnen zijn. Allebei staan ze namelijk voor de komende gemeenteraadsverkie zingen op de lijst van de PvdA. En samen voeren ze ook broederlijk campagne. Al hopen ze natuurlijk wel stiekem dat ze de meeste stemmen halen. Dat de tweeling de gemeentepolitiek in wil, is mis- De Hoofdofficier van Justitie is in kennis gesteld van de zaak zei burgemeester Letty Demmers donderdagavond tijdens de verga dering van de gemeenteraad. Maandag heeft Demmers overleg over de kwestie. Het pand van de sociale dienst werd voor een bedrag verkocht ver beneden de vraagprijs. Boven dien werd er door de gemeente een lening bij verstrekt. De ambte naar die is betrokken bij de ver koop is inmiddels ontslagen. De Lokale Partij Vlissingen wilde weten of er inmiddels een onaf- schien opmerkelijk, maar niet ver wonderlijk. Vader Lambert werkt bij de gemeente Terneuzen en opa Willie Lambert was twaalf jaar wethouder. Eerst in de toen malige gemeente Vogelwaarde en later in Hontenisse. „Dus die inte resse was er altijd al." De tweeling werd geboren in Vo gelwaarde en groeide later op in Axel. „Maar we trokken toch al tijd naar Hulst. Het is het gevoel. Bourgondisch, gemoedelijk, vrien delijke mensen." Inmiddels wo nen ze allebei in de Hulster bin nenstad. Rob is in het dagelijks le ven communicatie-adviseur bij hankelijke taxatie is verricht om te bepalen welk bedrag de ge meente is misgelopen. De make laar die het pand verkocht is één van de partners die het pand aan kocht. „Mogelijk heeft die zich meer laten leiden door eigen be lang dan door het belang van de gemeente", zei LPV'er Pim Kraan. Kraan sprak zijn verbazing uit over het gemak waarmee het col lege van B en W tot nu toe de zor gen over dit dossier wegwuifde. „U wilt ons doen geloven alsof al les klopt. Dat niemand in dit huis heeft nagedacht toen het pand voor veertig procent van de ver koopprijs werd verkocht, getuigt van ongekende onverschilligheid. U mag denken dat dit dossier is af gerond, daar denken wij dus echt anders over." En de burgemeester dus ook, bleek uit de beantwoor ding van de burgemeester. een reclamebureau in Goes. Rick staat voor de klas op de scholen de Brug in Hulst en Inghelosen- berghe in Sint Jansteen. Ze voelen zich betrokken bij de lo kale samenleving. Rob is lid van de wijkraad Binnenstad en brengt na de vergaderingen uitge breid verslag aan Rick uit. Dat jon- Raad moet realistische afspiegeling zijn van de samenleving TERNEUZEN - Poppodium De Pit in Terneuzen werkt bij sommige eve nementen voortaan met het con cept 'pay what you want'. Van be zoekers wordt geen entreeprijs verwacht, maar na afloop bepalen ze zelf wat ze het concert waard vonden. Van de opbrengst wordt de gage voor de optredende arties ten betaald. Het idee hierachter is dat een band extra goed z'n best zal doen om het publiek te imponeren. De artiesten kunnen zelf proberen hun 'salaris' op te krikken door bijvoorbeeld promotiejongens en -meisjes aan de uitgang te zetten. Die kunnen vertrekkende bezoe kers wijzen op de ton waarin ze hun geld kwijt kunnen. Het eerste 'pay what you want'- concert is op zaterdag 15 maart. De Kongs en Ricky Rehab treden die dag op. geren geen interesse hebben in de politie is maar ten dele waar, den ken Rob en Rick. „In het begin stuurde ik berichtjes naar kennis sen om te vragen of ze wat had den voor de wijkraad. Steeds nul respons. Maar als je ze dan per soonlijk bijpraat is die interesse er wel degelijk." Dit weekend staat hun verkie zingscampagne op een lager pitje. „Natuurlijk doen we ook tijdens het carnaval ons verhaal. Maar we beloven niet dat we om twee uur 's nachts nog met mensen in de bat gaan." Rob staat op een (ver kiesbare) vierde plaats, Rick op 13. OOSTBURG - Na D T en D66 heeft ook de PvdA laten weten het zeer onwaarschijnlijk te ach ten na de verkiezingen met Lijst Babijn samen te werken in een Sluise coalitie. De Socialistische Partij (SP) liet weten juist graag samen te werken met Lijst Babijn als de SP nieuw in de gemeente raad van Sluis komt. Vertegenwoordigers van alle aan de verkiezingen deelnemende par tijen werden tijdens een forum in het Zwin College nogmaals uitge daagd om partijen te noemen met wie ze wel of niet willen samen werken. De meeste partijen hiel den zich weer aan het adagium dat de uitslag van de verkiezingen de coalitie bepaalt. „De kiezer spreekt", stelde Guus Langeraert namens Lijst Babijn. Dat de kiezer daarmee ook de coa litie bepaalt, is niet waar, stelde 'ervaringsdeskundige' Chris van de Vijver van Nieuw Gemeentebe lang. „Wij hadden vier jaar gele den bijna net zoveel stemmen als het CDA, maar werden buiten de coalitie gehouden." OOSTBURG - De Roparun Sluis is op 23 april toe aan de tweede edi tie. Het evenement is een mini- kopie van de grote Roparun tus sen Parijs en Rotterdam. Teams met estafettelopers halen daarin geld op voor het goede doel. Ook voor de Roparun Sluis wordt teams van scholen en clubs ge vraagd een estafette te lopen. Acht lopers rennen samen 60 kilo meter, steeds in stukjes van 500 tot 1000 meter. De teams laten zich sponsoren, en het geld gaat naar de zorg in verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Teams die willen deelnemen, kun nen mailen naar roparunsluis@ zeelandnet.nl of www.facebook. com/miniroparunsluis. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115 697455 www.cappendijk.nl VRIJDAG 28 FEBRUARI 2014 De tweeling Rob (links) en Rick Lambert voert samen campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen, foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten HULST'- 'Met elkaar' is het motto van de PvdA Hulst voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen. VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen heeft bij het Regionaal Informa tie en Expertisecentrum (RIEC) melding gemaakt van de verdachte verkoop van het pand van de voor malige sociale dienst aan de Dok ter Gallandatstraat. Rob en Rick Lambert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71