Rolprent omlijst door debat, expo en taxaties Vlissingen maakt melding bij Geen steun voor Justitie van verdachte verkoop nieuwbouw scholen WALCHEREN 25 blarikenburgh Nut en Genoegen houdt uitvoering Zangvereniging Nut en Ge noegen uit Aagtekerke houdt vanavond om 19.30 uur in verenigingsgebouw Amicitia haar jaarlijkse uit voering onder leiding van di- rigente Marcela Simons-Cla- risse. Het koor zal diverse koorwerken uitvoeren waar onder Sammy van Ramses Shaffy en Zuiderzeeballade van Willy van Hemert. En tree bedraagt vijf euro. Voor kinderen t/m 12 jaar gratis. Lezingen over natuurwetenschap Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen houdt drie lezin gen over ontwikkelingen in de natuurwetenschappen in Europa, Nederland en Zee land. De eerste is vanmiddag van 16.45 tot 18.45 uur en gaat in op de rol van religie en de status van de Bijbel. Meer in formatie via de Zeeuwse Bi bliotheek. Kleding- en speelgoedbeurs Kledingbank Zeeland houdt vandaag en morgen een kle- dingbeurs, speelgoedbeurs en snuffelmarkt in het voor malige ROC gebouw aan de Ravensteijnweg 1 in Middel burg. Vandaag zijn de deuren open van 9.30 tot 20.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur. De opbrengst van de beurs gaat naar de kle dingbank. Terwijl de twee benedenzalen dan nog druk in verbouwing zijn, gaat Joop Spans Nescio in Veere'- film er op de eerste verdieping in première. Daarna zijn er doorlo pende vertoningen. Er is een expo sitie aan verbonden van schilde rijen, tekeningen en etsen van de Veeristen, afkomstig uit privé-be- zit. Het publiek kan meegebrach te kunstwerken laten taxeren. Twee dagen later, op woensdag avond 12 maart, is er een verkie zingsdebat over het gemeentelijk kunst- en cultuurbeleid, met ver tegenwoordigers van alle politie ke partijen, dorpsraden en cultu rele instellingen. Dat alles als opmaat tot de ope ning van het museumseizoen op 1 april. De verbouwing - er komt onder meer een speciale museum winkel - is dan achter de rug. Het seizoen start met een expositie van werk van bekende Veeristen als Vaarzon Morel, Lucie van Dam van Isselt, A.J. van Dijck, Dirk van Gelder, Maurice Góth, Jan Heyse, Dirk Koets en Karei van Veen. In het Museumweekend van 5 en 6 april wordt dan ook weer doorlo pend de Nescio-film vertoond. Tijdens de opmaat, op Museum maandag 10 maart, is burgemees ter Rob van der Zwaag één dagje directeur van De Schotse Huizen. Het museum is dan open van 14 tot 17 uur, met iedere drie kwar tier opnieuw de Nescio-film. Het publiek kan gratis terecht bij drie erkende taxateurs om de waarde te laten schatten van meegebrach te schilderijen, prenten, sieraden en andere kunstwerken. Entree 2,50 euro. Kinderen en museum kaarthouders gratis. Het debat, op woensdagavond 12 maart, wordt geleid door kunstcri ticus Nico Out, en begint om 20.00 uur. Belangstellenden doen er - gezien de beperkte ruimte - goed aan zo snel mogelijk te reser veren via e-mail bij Ruud Backx: exposities@schotsehuizen.nl. V/&syie.styi& De Hoofdofficier van Justitie is in kennis gesteld van de zaak zei burgemeester Letty Demmers donderdagavond tijdens de verga dering van de gemeenteraad. Maandag heeft Demmers overleg over de kwestie. Het pand van de sociale dienst werd voor een bedrag verkocht dat ver beneden de vraagprijs lag. Bovendien werd er door de ge meente een lening bij verstrekt. De ambtenaar die is betrokken bij de verkoop van het pand is inmid dels ontslagen. De Lokale Partij Vlissingen wilde weten over er inmiddels een onaf hankelijke taxatie is verricht om te bepalen welk bedrag de ge meente is misgelopen. De make laar die het pand verkocht na mens de gemeente is één van de partners die het pand aankocht. „Mogelijk heeft die makelaar zich meer laten leiden door het eigen belang dan door het belang van de gemeente", zei LPV'er Pim Kraan. Kraan sprak zijn verbazing uit over het gemak waarmee het col lege van B en W tot nu toe de zor gen over dit dossier wegwuifde. „U wilt ons doen geloven alsof al les klopt. Dat niemand in dit huis heeft nagedacht toen het pand voor veertig procent van de ver koopprijs werd verkocht, getuigt op zijn best van ongekende onver schilligheid. U mag denken dat dit dossier is afgerond, daar den ken wij dus echt anders over." En de burgemeester dus ook, bleek uit de beantwoording van de bur gemeester. OOST-SOUBURG - Nog steeds is er geen duidelijkheid over de nieuw- en verbouw van de basis scholen Tweemaster- De Kame leon en Burcht-Rietheim in Oost- Souburg. Een meerderheid van de Vlissing- se gemeenteraad dreigde het plan donderdagavond weg te stem men. Na jaren zoeken naar een ge schikte locatie om een gebouw te realiseren waar beide scholen in passen, was er een te mager plan overgebleven, concludeerde de raad aanvankelijk. Het nieuwbouwplan ging uit van twee gebouwen, met de kinderen van beide scholen verdeeld over twee locaties, terwijl de ouders van de Tweemaster-De Kameleon herhaaldelijk hebben aangegeven dat ze één gebouw voor hun kin deren willen. Toen het voorstel dankzij LPV, PvdA, GroenLinks, SP en D66 dreigde te sneuvelen, werd buiten de raadszaal overleg gevoerd tus sen wethouder Marin de Zwarte (CDA) en de fractievoorzitters. Men besloot volgende week op nieuw te overleggen met de scho len, de ouders en andere belang hebbenden over (opnieuw) een definitieve oplossing. VRIJDAG 28 FEBRUARI 2014 AAGTEKERKE MIDDELBURG Gegoede dames portretteren in een Veerse tuin een deerne in Arnemuidse dracht, tableau vivant Nescio-film Brieven uit Veere MIDDELBURG door Henk Postma VEERE - Het wordt dringen op Mu- seumMaandag 10 maart in het Veers Museum De Schotse Huizen. Mortiere Boulevard 34,4336 RA Middelburg T: 0118 417 929 - E: info@blankenburghbv.nl www.blankenburghbv.nl Tapijt Vinyl Laminaat ParVel Gordijnen Vitrage.» In betweens Zonwering Rails Roedffy'«0nderhGudsmiddé1en Projlcten door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen heeft bij het Regionaal Informa tie en Expertisecentrum (RIEC) melding gemaakt van de verdachte verkoop van het pand van de voor malige sociale dienst aan de Dok ter Gallandatstraat. door Nadia Berkelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25