Honderden foute belastingaanslagen J 111 Sterftecijfers m* Het broeit op het schiereiland in de Zwarte Zee na de machtswisseling in de Oekraïne. Landelijke partijen worden nerveus 10 en 11 Vanavond regen, 7' VRIJDAG 28 februari 2014 Lundia maakt een serieuze comeback Wonen SIMFEROPOL - De politie heeft alle wegen naar het parlement van De Krim in de regionale hoofdstad Simferopol hermetisch afgeslo ten. Winkels zijn grotendeels ge sloten. De volksvertegenwoordi ging is gisterochtend vroeg door gewapende mannen bezet. Wie dat zijn of wat ze willen, weet niemand. Alleen dat het Russen zijn: ze hebben de Russische vlag gehesen op het dak van het parle mentsgebouw. Op straat is het stil. Natte sneeuw waait door de straten van Simfero pol en niet iedereen wil praten. Russen zijn als de dood voor de nieuwe regering in de Oekraïense hoofdstad Kiev en willen het liefst zo snel mogelijk aansluiting bij Rusland. Anna staat op de bus te wachten en zegt: „Godzijdank zijn er eindelijk mensen gekomen die dit parlement richting een be slissing bewegen." Ze doelt daar mee op het feit dat de volksverte genwoordiging gisteren heeft be sloten op 25 mei een referendum te houden over grotere autono mie van De Krim. Oekraïners en Tataren zijn bezorg der over de situatie, zij willen De Krim bij Oekraïne houden. Of dat mogelijk is, moet blijken, maar het broeit op het schiereiland in de Zwarte Zee. En de ontwikkelin gen gaan snel. Waren alle ogen af gelopen weekeinde nog op Kiev en de afzetting van president Vik tor Janoekovitsj gericht, in nog geen vijf dagen is de focus volle dig verschoven naar het zuidelijk ste stuk land van Oekraïne. De af gelopen dagen liepen de emoties in de havenstad Sebastopol (vrij wel geheel Russisch) al hoog op. De Krim is verdeelder dan Kiev: Russen, Oekraïners en Tataren wonen kriskras door elkaar. Bo vendien verschijnen er vijf dagen na de omwentelingen in de Oekraïense hoofdstad nu al zware wapens ten tonele. De toekomst van De Krim is zorgelijk. MIDDELBURG - Honderden inwo ners van de gemeenten Middel burg, Vlissingen, Veere en Schou- wen-Duiveland ontvangen van daag een aanslag van de gemeen telijke belasting waarop ten on rechte staat dat ze geen kwijt schelding krijgen, of omgekeerd. De betrokken wethouders heb ben hun gemeenteraad hierover gisteravond geïnformeerd. De aanslagen zijn gemaakt op ba sis van informatie die verstrekt is door Sabewa Zeeland. Oorzaak van de fouten is een verwisseling van een deel van de computerbes tanden, aldus de Middelburgse wethouder Johan Aalberts. In totaal gaat het om ruim vier honderd mensen die wel voor kwijtschelding in aanmerking ko men, maar nu lezen dat ze toch moeten betalen. „Om hen gerust te stellen, hebben we dit meteen gemeld", aldus Aalberts. Sabewa doet er alles aan om de fouten te herstellen. Mensen worden schrif telijk op de hoogte gebracht. Ik durf te zeggen dat ik niet in herhaling zal u r rfa ROTTERDAM - Het Erasmus MC in Rotterdam maakt de sterftecijfers niet openbaar. Vanaf t maart is elk ziekenhuis dit verplicht. Het academische ziekenhuis heeft hier bezwaar tegen omdat het vindt dat de cijfers niet eerlijk ver geleken kunnen worden. DE STELLING UW MENING 401 reacties Stemmen heeft wel degelijk zin Word ook abonnee! 8 "71 1688"555530'l Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 50 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Spanning stijgt op De Krim REPORTACE DE KRIM door onze correspondent Joost Bosman Pagina 8 Basis Sebastopol is heilig jean op den Kamp Dapper dat Jean zich niet verstopt Reageer op pzc.nl Ga naar www.pzc.nt/abonneren EENS ONEENS 67%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1