Gemeente Sluis moet meer doen voor jongeren 'Afwijzing subsidie plan Kloosterzande aanvechten1 ZEEUWS-VLAANDEREN 25 De Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) houdt maandag 10 maart een regiobijeenkomst in de Wereldwinkel aan de Walstraat in Terneuzen. De ZMf wil graag de mening van de leden horen op loka le ontwikkelingen die na tuur, milieu en landschap beïnvloeden. De bijeen komst begint om 19.30 uur. AARDENBURG Expo herschilderde tijdschriftbeelden Uitleg en tips over terugkeer op werk De Zeeuws-Vlaamse afde ling van Borstkankervereni- ging Nederland houdt vrij dag van 14 tot 16 uur een bij eenkomst over een terug keer op de werkvloer na een pauze (door ziekte of opvoe ding van de kinderen). In de kerkzaal van ziekenhuis De Honte geeft Barbara Burck- hardt uitleg en tips. Regiobijeenkomst voor leden ZMf De Belgische kunstenaar Ro han Graeffly stelt vanaf zon dag 2 maart tot en met zon dag 6 juli tijdschriftbeelden ten toon in huiskamergale rie Villakulla in Aardenburg. In zijn reeks Paper Flesh her- schildert hij met een in pa- pieroplossende vloeistof ge drenkte borstel personages uit life-style bladen. Dat vinden de leerlingen van de bovenbouw van havo en vwo van het Zwin College, blijkt uit een enquête die door 298 van hen is ingevuld. Docenten van het Zwin formuleerden vijftien stellingen voor een politiek forum met de aan de gemeenteraadsverkiezin gen deelnemende partijen. De stellingen werden de negen lijst trekkers en vertegenwoordigers van de partijen gisteren voorge legd. De scholieren vulden de en quête al eerder in. De stellingen lieten geen ruimte voor nuance, maar de leerlingen waren het er in elk geval over eens (92 procent) dat de gemeen te niet genoeg doet om jonge mensen goed onderwijs te laten volgen, aan werk te helpen en te laten uitgaan. Zo vindt 94 procent dat de gemeente er voor moet zor gen dat er minstens één disco theek op haar grondgebied ligt. Over de noodzaak om in elk dorp een basisschool te houden, lopen de meningen meer uiteen: 59 pro cent van de scholieren acht dat noodzakelijk, 41 procent vindt dat niet per se nodig. Ruim driekwart van de jongeren (76 procent) is tegen actieve con trole op alcoholgebruik van 16- en 17-jarigen. Maar bijna de helft (47 procent) vindt wél dat een ver keersdeelnemer geen druppel al cohol mag drinken. De jeugd is verdeeld over de vraag of Sluis al dan niet moet meewerken aan be schikbaar stellen van woningen voor verblijfsgerechtigde asielzoe kers. Ruim de helft vindt dat een humane taak van de gemeente, 48 procent vindt dat Sluis dat niet hoeft te doen. Bijna tweederde vindt dat uitke ringsgerechtigden verplicht mo gen worden onbetaald werk te doen, terwijl 81 procent geen pro bleem heeft met tweede wonin gen in de gemeente Sluis. Eén van de projecten die geen subsidie kregen is de ontwikke ling van een nieuw dorpshart voor Kloosterzande. ABGH wil weten waarom de projecten zijn afgewezen en welke gevolgen dat heeft voor de realisatie ervan. „We voelen ons wederom gepas seerd door de provincie zoals ook pas gebeurde bij de besteding van de krimpgelden", betogen de raadsleden. Van de 2,5 miljoen euro subsidie Provinciale Impuls Wonen is 90 procent toegekend aan één plan uit Vlissingen. Van de in totaal 58 aanvragen uit heel Zeeland zijn er maar zes gehonoreerd. De rest is volgens de provincie niet vernieu wend genoeg. Voor de ontwikkeling van een nieuw dorpshart voor Klooster zande zijn er overigens nog geen concrete plannen. Het idee leeft om het woonzorg centrum Anto- nius te verhuizen naar het cen trum. De gemeente is daarover nog in gesprek met Woongoed en Stichting Curamus. Als dat plan doorgaat kan het nog jaren duren. Ook voor de bouw van woningen aan de Veerstraat in Nieuw-Na- men is het subsidieverzoek afge wezen. Wethouder Diana van Damme liet eerder al weten dat dit geen gevolgen heeft voor de plannen. Hageman, Roctus en Van Eek heb ben zich ook gestoord aan uitlatin gen van de Statencommissie Be stuur over een gemeentelijke her indeling. Die staat sympathiek te genover een voorstel om tot een Raadsleden Hulst vinden dat Statenleden zich niet met herindeling gemeenten moeten bemoeien gemeentelijke herindeling in Zee land te komen. Daarbij zouden de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten opgaan in één gemeente. „Niet de gevestigde politieke partijen bin nen Provinciale Staten gaan beslis sen over een herindeling", beto gen Van Eek, Roctus en Hageman. „Wij beslissen zelf wel over onze toekomst in ons gebied. Wij zijn dan ook zeer sterk gekant tegen een dergelijke bevoogding van de politieke partijen." De raadsleden willen weten of het college van B en W ook vindt dat Provinciale Staten zich er niet mee moeten bemoeien. De vra gen komen vanavond ter sprake in de raadsvergadering. Die be gint om 19.30 uur in het Hulster stadhuis. Erpelkappertocht voor toerfietsers Toerclub Axel start het wie- Ierseizoen zondag 2 maart traditioneel met Erpelkap pertocht. De 60 kilometer lange route loopt langs de rustige polderwegen van Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De tocht wordt in groepsver band gereden. De start is om 9.00 uur bij café Cambri- nus aan de Markt in Axel. AARDENBURG 24 praalwagens in stoet door Uulehat De Nachtuuln openen het carnaval in Uulehat zaterdag om 10.00 uur met een 'spec taculaire stunt". Daarna krij gen nachtvorst Ule I, jeugd prins Joey en jeugdprinses Fleur de sleutels van de stad van de Sluise burgemeester Jetten. Vanaf 14.00 uur trekt de optocht met 24 praalwa gens door de straten. Rein de Graaff Trio in Porgy en Bess Het Rein de GraaffTrio 8c Guests speelt zondag 2 maart in cultuurcentrum Porgy en Bess in Terneuzen. Aanvang 15.00 uur. Pianist De Graaff speelt al sinds de jaren 50 bebop op hoog ni veau. Hij was in 1979 na Rita Reys de tweede Nederlan der die een jazzplaat in Ame rika mocht maken. DONDERDAG 27 FEBRUARI 2014 TERNEUZEN TERNEUZEN Lucien van den Broecke (voorgrond) oogst bijval als hij zich uitspreekt tegen een 'heksenjacht' op alcohol drinkende jongeren, foto's Mark Neelemans OOSTBURG - Sluis moet meer doen om het jonge mensen naar de zin te maken. De gemeente kan het le ven van jongeren veraangenamen door steviger te investeren in on derwijs, jeugdwerkgelegenheid en uitgaansmogelijkheden. door Eugène Verstraeten HULST - Het gemeentebestuur van Hulst moet de afwijzing van provin ciale subsidie voor woningbouwpro jecten met kracht aanvechten. Daarvoor pleit de fractie Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) in schriftelijke raadsvragen, door Ron nie Roctus, Jos van Eek en Jean-Paul Hageman. AXEL TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69