44 Ontwikkelaars laten hun bezit, in afwachting van betere tijden, verrommelen 44 Sportclubs worden doorgaans niet slechter als ze samengaan, juist beter Scoop en PZC hielden gisteravond verkiezings debatten in de gemeenten Borsele en Noord- Beveland. In Baarland draafden alle lijsttrekkers op voor een goed gevulde zaal. De politiek schuilde in Wissenkerke in het publiek. 26 BEVELANDEN en THOLEN VERKIEZINGSDEBATTEN Tijdens het verkiezingsdebat van Scoop/PZC in De Kleine Toren in Baarland kruisten alle Borselse lijsttrekkers gisteravond de de gens, die overigens niet overdre ven geslepen waren. Onder lei ding van Nico Out en Frank van Cooten flitsten de adspirant frac tievoorzitters en wethouders langs een aantal onderwerpen die de lokale politiek bezighouden. Voor de rotte kiezen die hier en daar in de vijftien Borselse ker nen opduiken, werden verschil lende oorzaken aangewezen. Pvd A-lijsttrekker Conny Mier- mans gaf de banken de schuld, die geen of onvoldoende hypothe ken verstrekken aan jonge men sen die nu eenmaal geen vast con tract hebben. Daar kan de ge meente volgens Miermans weinig aan doen. Roel Boekholt, lijsttrek ker voor de WD, zag een heel an dere schuldige: „Projectontwikke laars laten hun bezit maar een beetje verrommelen in afwach ting van betere tijden." Volgens Boekholt moet de gemeente die maar eens goed onder de pet kij ken. Dat kan best, vond D66-lijst- trekker Levien de Putter, met een gericht beleid in de ruimtelijke or dening. Rien van Hekken, die de lijst van de Lokale Partij Borsele trekt, pleitte voor subsidie voor woningverbetering, waarmee jon ge mensen, starters, wellicht wel een huis kunnen kopen en op knappen. Daarvoor voelde ook CDA-voorman Ad Schenk. Hij wilde wel nadenken over een fonds. De lijsttrekkers bleken geen van allen hun kiezers echt goed in te kunnen schatten. In de resultaten van de enquête ZeePeil blijken maar weinig Borselaars heil te zien in uitbreiding van bedrijven terreinen om de economie een beetje op te krikken. De onder vraagden zagen veel meer in de versterking van de voorzieningen en de infrastructuur van de dorps harten. Voor de lijsttrekkers bleef de ruimte voor bedrijven aan de ran den van de kernen echter het be langrijkst, al bestaat daarover veel verschil van mening. Sloepoort bijvoorbeeld, het bedrijventerrein tussen 's-Heerenhoek en het Sloe- gebied dat al jaren in de pijplijn zit, hoeft er voor Miermans en Boekholt niet te komen. Schenk, Van Hekken, De Putter, SGP-lijst- trekker Kees Westrate en Johan Verbrugge, van Ouderen Politiek Actief (OPA) Borsele, hechten wel aan de realisering van Sloepoort. Schenk wierp de werk gelegenheid in de strijd en het feit dat er nog maar weinig plaats is op de bestaande terreinen. Bo vendien wees hij erop dat de pro vincie bedrijvigheid op terreinen geclusterd wil zien. Boekholt en Miermans vonden werkgelegen heid in Vlissingen-Oost, dat net zo goed Borssele-West had kun- nen heten, ook lokale werkgele genheid. De gemeente moet er volgens hen alles aan doen om be drijven op hun bestaande locatie ruimte te geven. Het hete hangijzer van de bezuini ging bleek minder verdeeldheid te scheppen. De meeste lijsttrek kers vonden, net als de onder vraagden in ZeePeil dat er op cul tuur niet meer bezuinigd kan wor den. Op sport misschien wel. Van Hekken: „Sportclubs worden er meestal niet slechter van, juist be ter, als ze samengaan. Op sport- voorzieningen kan best worden bezuinigd zonder dat dat de kwali teit schaadt." Ook de rest voelde wel voor meer samenwerking en concentratie van voorzieningen in de sport. Een voortdurende zorg is in Borse le ook het basisonderwijs. De vuistregel 'op elke kern een school', is al lang geleden losgela ten. Behalve Kees Westrate voe len alle lijsttrekkers wel voor ver dergaande samenwerking tussen denominaties, al wil de ene wat verder gaan dan de ander. De PvdA is voorstander van regionale scholen met goed geregeld leerlin genvervoer. De rest wil zo ver niet gaan. Voor de nieuwe taken die op de gemeente afkomen, zoals de regie over de jeugdzorg, is in Borsele niemand bang. Het wordt gezien als een uitdaging. De lijsttrekkers van de Bor selse partijen kruisten gis teravond de degens, die ove rigens niet heel erg scherp geslepen waren Schenk COA Wh tevfco tie Putte* D66 C«wt* «ttstwans »««A Geen scherpslijpers in Borsels debat door Mieke van der Jagt BAARLAND - Om verpaupering in de dorpen tegen te gaan, is wel de gelijk een rol voor de gemeente weggelegd. Daarover zijn de lijst trekkers in de gemeente Borsele het wel eens, alleen over de manier waarop verschillen ze van mening. Roel Boekholt (WD) Rien van Hekken (LPB) I PZC-verslaggever Frank van Cooten verleidt de Borselse lijsttrekkers tot prikkelende uitspraken, foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62