CDA blijft voorstander van gratis parkeren SF Goes pleit voor verdubbeling koude-opvang dak- en thuislozen Burgemeester stuurt brief over pedoseksueel Uitstapjes in het nieuw 66 Er is subsidie voor 75 kilometer aan routes. En er is al 188 kilometer aan paden bedacht 24 BEVELANDEN en THOLEN WANDELNETWERK Op Tholen wordt hard gewerkt aan een wandelnetwerk. Een toeristisch alternatief voor strand en duinen. tp Dat vindt de fractie van het CDA. „Wij constateren dat de proef is geslaagd", stelt raadslid Ad de Wit. Omdat vorige week in de commis sievergadering bleek dat zeven van de acht politieke partijen in Goes daar anders over denken, is de evaluatie van de raadsagenda gehaald. De evaluatie van de proef zou van avond tijdens de raadsvergade ring aan de orde komen maar dat gaat dus niet door. Met het intrekken van de proef eindigt op 1 maart het gratis par keren in het Marconigebied. „Naar de mening van het CDA on terecht", stelt raadslid Ad de Wit. „In het voortraject richting proef en in de raadscommissie werden alle argumenten van stal gehaald om de proef niet te doen slagen. Het CDA Goes accepteert dit, maar betreurt dat nu drie partijen met lege handen staan: onderne mers, toeristen en de gemeente zelf. Voor de ondernemers veran dert niets, toeristen en de weke lijkse bezoekers weten nog steeds niet waar ze aan toe zijn en Goes heeft wederom dalende parkeerin- komsten", stelt De Wit. Het gratis parkeren in het Marco nigebied kost de gemeente vol gens de meeste fracties ook te veel geld. Volgens het CDA heeft de proef echter ruimschoots voldaan aan de doelstellingen. Het terrein liep niet over met gratis parkeerders, het mocht niet meer dan vijftig duizend euro aan parkeerinkom- sten kosten en ondernemers moe ten betrokken zijn bij de evalua tie. „Aan al deze drie voorwaar den is voldaan." Het CDA wil dat direct na de ver kiezingen gewerkt moet worden aan het Masterplan Parkeren. „In overleg met ondernemers moet gezocht worden naar moge lijkheden om met maatregelen in het parkeerregime de binnenstad aantrekkelijk te maken." OUD-VOSSEMEER - Je denkt het ge bied in één oogopslag wel zo'n beetje gezien te hebben. Een kor te tour door en rondom Oud-Vos- semeer met inwoner ]os Hommel levert echter nog heel wat verras singen op. Hommel is één van de Thoolse vrijwilligers die helpt om een wandelnetwerk in de regio op po ten te zetten. Er is nu subsidie voor 75 kilometer aan route. „En er is al voor 188 kilometer aan wandelpaden bedacht", lacht Ca roline Geluk van de coördineren de organisatie Stichting Land schapsbeheer Zeeland. Door heel de provincie Zeeland zijn al wandelnetwerken uitgezet. Dat zijn combinaties van bestaan de en nieuwe wandelroutes en ommetjes. Een deel van de route is onverhard of voert de wande laars zelfs dwars over boerenland. Het is één van de krachten van het netwerk. „Itissen de schapen door kunnen lopen. Zonder dat daar een hek voor wandelaars is neergezet. We maken dan een treetje van een plank, zodat men sen over het hek kunnen klim men." Om dat te kunnen doen, moeten grondeigenaren wel be reid zijn mee te werken. Die klus hoopt Landschapsbeheer Zeeland de komende maanden te klaren. Er moet met zo'n vijftig grondei genaren (particulieren, verenigin gen, staatsbosbeheer et cetera) worden overlegd. Uiteindelijk moet op Tholen een wandelnetwerk van zo'n 150 kilo meter worden gerealiseerd. Om dat daar het geld nog voor ont- MEER WANDELKILOMETERS IN HART VAN ZEELAND breekt, beperkt de eerste fase zich tot het noordelijk deel van Tholen (Stavenisse, Sint-Annaland en Qud-Vossemeer) en Anna Jacoba- polder en Sint Philipsland. Een le gertje van zo'n dertig vrijwilligers uit die kernen heeft routes uitge stippeld, die aansluiten bij de the ma's die de gemeente aan de ver schillende dorpen heeft gekop peld. In Oud-Vossemeer is dat the ma Roosevelt, omdat de voorou ders van de vroegere Amerikaan se presidenten Theodore Roose velt en diens verre neef Franklin Delano Roosevelt waarschijnlijk hier vandaan komen. Het Four Freedoms Monument (de vier in 1941 door Franklin D. Roosevelt geformuleerde vrijheden) herin nert daar zichtbaar aan, maar er valt voor de wandelaars straks ndg veel meer te ontdekken. „Dat is het leuke hieraan. Zeeland wordt door toeristen vaak gezien als vakantieprovincie vanwege de zandstranden en duinen. Door de ze wandelroutes komt meer aan bod. Zoals cultuurhistorie. Dat geldt trouwens ook voor mensen die hier wonen. Je hebt er eigen lijk geen erg in hoe rijk het hier aan cultuur is." De koude-opvang is van kracht zo dra de gevoelstemperatuur onder -5 graden komt of de daadwerke lijke temperatuur voor de komen de dagen maximaal o graden is. De Goese SP-fractie vraagt het Goese college of zij stappen wil len nemen zodat ook in Goes, cen traal in Zeeland, opvangplaatsen komen. Nu zijn er bij het Leger des Heils alleen vier plaatsen voor noodop vang voor maximaal twee dagen, maar deze worden niet voor kou de-opvang gebruikt. Floor van Lamoen van de SP-frac- tie is onder meer benieuwd of het college bereid is mee te denken aan een structurele oplossing voor dit probleem en of ze het met de SP eens is dat veertien plaatsen in de provincie onvol doende zijn en dat verdubbeling gewenst is. Ook wil hij weten of het college, gezien de centrale lig ging van Goes in Zeeland, het lo gisch zou vinden wanneer ook in Goes een dergelijke opvang zou bestaan. Het hoofd van het Witte Huis, Ri chard Wolf, toonde zich tijdens het werkbezoek verheugd met de zachte winter dit jaar. Er zijn in Vlissingen tien plaatsen voor nachtopvang, maar de behoefte bij kou is volgens hem veel groter. Er moeten dan allerlei veldbed den worden bijgeplaatst en er ont staat ruimtegebrek. De organisa tie veroorzaakt daardoor stress en onrust. GOES - Burgemeester René Ver hulst van Goes heeft woensdaga vond de bewoners van Overzuid middels een brief geïnformeerd over het feit dat er een pedosek sueel in de Goese wijk woont. Het betreft Jean O. die in 1997, toen hij nog in Geleen woonde, veroordeeld werd. In 2003 kwam de Limburger in Goes wonen. Sinds die tijd heeft hij in diverse media over pedofilie gesproken. Na het rumoer dat ontstond na dat Benno L. in Leiden kwam wo nen, heeft Jean O. opnieuw zijn verhaal gedaan, onder meer dins dagmiddag op Radio 1 en woens dagavond in het tv-programma Eén op Eén op Nederland 2. Naar aanleiding van dit programma heeft Verhulst gemeend de inwo ners van de wijk een brief te stu ren. Daarbij wordt ook de straat naam waar Jean O. woont ver meld. In de brief meldt Verhulst dat hij regelmatig contact heeft gehad met de persoon in kwestie en dat er tot op heden zich geen proble men hebben voorgedaan. De brief is ook naar scholen in de omge ving van de wijk gestuurd. Vrij dag geeft Verhulst bewoners des gewenst persoonlijke toelichting in de raadzaal van het stadskan toor. door Frank van Cooten GOES - Door het intrekken van de evaluatie rondom de proef met het gratis parkeren in de Marconistraat in Goes ontstaat opnieuw onduide lijkheid over waar de gemeente Goes met parkeren naar toe wil. GEERSDIJK - Vrijwillig chauffeur Jaap Lamse had woensdag de eer van de eer ste trip met de nieuwe Eurobus van Noord-Beveland. Na tien jaar trouwe dienst en dik 200.000 kilometer is de rode bus, bijgenaamd de Zonnebus, ver vangen door een witte VW Crafter. De bus wordt ingezet om mensen die wei nig uit huis kunnen een dag uit te bezorgen, foto Johan van der Heijden Wandeling in de streek van de Roosevelts door Esme Soesman Vandaag wordt het wandelnet werk Hart van Zeeland tussen Goes en Kapelle officieel in ge bruik genomen. Dat maakt deel uit van het Zuid-Bevelandse netwerk dat in to taal 491 kilometer meet, waarvan 117 km onverhard en 51 km over boerenland. Op Noord-Beveland ligt 156 km (60 km onverhard waarvan 12,7 km over boerenland). In totaal telt Zeeland 2357 kilome ter aan wandelpaden, waaronder 774 km aan onverharde paden en 151,3 km aan boerenlandpad. Schouwen-Duiveland: 340 km, Walcheren: 400 km West-Zeeuws-Vlaanderen: 379 km Oost-ZeeuwsVlaanderen: 591 km Caroline Geluk, SLZ door Frank van Cooten GOES - Het aantal plaatsen voor koude-opvang van dak- en thuislo zen in Zeeland moet verdubbelen van veertien naar achtentwintig. Dat stelt de Goese SP-fractie in schriftelijke vragen aan het college van B en W. Aanleiding is een werk bezoek dat Zeeuwse SP'ers brach ten aan daklozenopvang het Witte Huis in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60