gg|| 28 ZEELAND In april komt er meer duidelijkheid over de kansen op een finish van een Touretappe in Zeeland. MIDDELBURG - Wielerliefhebbers moeten vaak uren wachten voor dat ze de Tour de France in een flits aan zich voorbij zien trekken. De Zeeuwse bestuurders en de initiatiefgroep die zich inzetten om het grootste wielerspektakel ter wereld naar Zeeland te halen zijn al maanden in afwachting van een positief signaal uit Parijs. „In april weten we wat meer", liet Kees Bal, woordvoerder van het Zeeuwse Tourcomité dat al jaren lang lobbyt voor een finish in de provincie, gisteren weten. Dinsdag kwam in het PZC-Scoop verkiezingsdebat in Middelburg de Tour ter sprake. Toen eind no vember Utrecht werd gepresen teerd als plaats van vertrek van de editie 2015, herleefde de hoop in de provincie. Daarna werd het vrij stil rondom de Zeeuwse Tour etappe. Dat is logisch, meent Bal. „We kunnen allemaal gaan specu leren of ie wel of niet komt, maar dat heeft niet zo veel zin. In april krijgen we van de Tourorganisatie (ASO) te horen welke voorwaar den aan een etappe verbonden zouden zijn. Tot die tijd kan ik er niet veel over zeggen." Achter de schermen is Bal bezig met een plan om het benodigde bedrag op te hoesten. Maar daar over in detail treden wil hij liever nog niet. Bal en zijn comité kun nen pas zinnig met lokale bestuur ders en sponsors praten als de ASO zijn wensen kenbaar heeft gemaakt. Nog even geduld dus. Zeeuwse betrokkenen zijn het er in elk geval al wel roerend over eens waar de renners over de eind- Het is mooi, je hebt er de ruimte, dus het Tourcircus is er prima op te bouwen streep moeten komen: Neeltje Jans. Volgens provinciaal bestuur der Ben de Reu is de ASO zeer ge charmeerd van het kunstmatige eiland dat het hart vormt van de Stormvloedkering. De prachtige televisiebeelden uit 2010 toen eerst de Giro d'Italia en later de Tour de France er passeerden, heb ben ook in Parijs indruk gemaakt. „Ze hebben het daar nog steeds over de koers van de wind", zegt De Reu. De ASO organiseert ook de World Ports Classic, de tweedaag se wielerwedstrijd Rotter dam-Antwerpen. Daarin speelt de Stormvloedkering eveneens een prominente rol. Kees Bal is ook gecharmeerd van Neeltje Jans. „Het is mooi vanuit de lucht, je hebt er de ruimte, dus het Tourcircus is er prima op te bouwen. De wegen er naartoe zijn prima in orde. Het is een mooie plek." Dus een finish op Neeltje Jans? Die vraag is bij de gemeente Veere nog niet aan de orde ge weest. „We weten van niets en wij zijn door niemand benaderd", is kort en bondig het commentaar namens burgemeester Rob van der Zwaag. Collega Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland zegt dat zijn gemeente 'een positieve grondhouding' heeft ten opzichte van evenementen die het eiland naamsbekendheid geven. Maar over geld wil hij niet praten. Er ko men immers ook nog verkiezin gen aan en het zal aan de nieuwe gemeenteraad zijn om daarover een beslissing te nemen. Waar de finish in elk geval niet lijkt te komen, is Middelburg. Het is de enige stad in Zeeland die er varing heeft met de aankomst van een grote internationale wieler ronde. Hoewel veel inwoners met een positief gevoel terugdenken aan de Ronde van Italië, ziet wet houder Chris Simons geen rol weggelegd voor zijn stad. „De Tour de France komt niet naar Middelburg", maakte Si mons gisteren nog maar eens dui delijk. „En we zijn ook niet in beeld geweest. Met mijn hand op mijn hart. Ik weet dat de Touror ganisatie heel gecharmeerd is van Neeltje Jans." Wachten op de Tour van 2015 h door Theo Ciele en Maurice Steketee Kees Bal over Neeltje Jans Opbouw van de finish tijdens de Tour de France, foto René Schrier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58