Val van super-man door falend leiderschap en gebrek toezicht Podiumagenda 2 UIT Na het overdonderend succes vorig sei zoen met het toneelstuk over de vast goedfraude toert de groep De Verlei ders nu langs de theaters met De val van een super-man over de boekhoudfraude bij het Aholdconcern. De voorstelling is vanavond te zien in de Schouwburg in Middelburg. Bestuurders met hun bonus-mentaliteit wor den aan de schandpaal genageld, maar de ac teurs dagen ook het publiek uit, want: 'wat zou jij doen als je de kans kreeg om meer te krijgen voor minder doen?'. Het verhaal in De val van een super-man gaat terug naar de financiële jubelstemming rond het jaar 2000, de kiem van de huidige crisis. Ahold wordt voor de allereerste keer geleid door een niet-Heijn: Cees van der Hoeven. Hij tovert het concern om tot één van de grootste retail multinationals ter wereld. Maar het succes blijkt een illusie en de groot ste boekhoudfraude komt uit. Binnen één dag keldert het aandeel Ahold met zestig pro cent en verdampt er acht miljard euro. Het meest solide bedrijf van Nederland is aan de rand van de afgrond gebracht. De familie komt bijeen voor beraad. Tom de Ket tekent voor de regie en de cast bestaat uit: George van Houts, Han Römer, Joke Tjalsma, Jules Croiset, Julia Akkermans, Rose Reuten, Viktor Löw en Walter Cromme- lin. Beatrice van der Poel en Marcel de Groot vormen een muzikaal duo in Voor we verder gaan. Ze zijn te zien in 't Beest. Het duo vertolkt het lied in z'n puurste vorm in een zompig, broeierig en intiem theaterconcert. tragiek, de dagelijkse hersenspin sels. Dat allemaal hoor en voel je in de stem van Beatrice van der Poel. En ook haar muziek en tek sten zijn doordrenkt van drama. „Die donkere kant van het leven eluk is toeval. Het komt en gaat, maar is te vluch tig om er uitge breid bij stil te staan. Anders is het met drama, Scène uit De val van een super-man foto Paul Posse Vanavond, Schouwburg, Middelburg, 20.00 uur. DONDERDAG 27 FEBRUARI Goes Muzikaal duo Beatrice van de Poel en Marcel de Groot: 'Voor we verder gaan', Podium 't Beest, 20.30 uur Kruiningen Optreden Wieteke van Dort Ons Dorpshuis, 14.00 - 16.00 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'De val van een su per-man' door De Verleiders, Schouwburg, 20.00 uur Vlissingen De Zingende Schippers, Ter Reede, Atrium, 14.30 uur VRIJDAG 28 FEBRUARI Goes Cabaret Javier Guzman 'Delirium II', De Mythe, 20.00 uur Tape-lt Café de Vrijbuiter, 20.30 uur 's-Heer Abtskerke Opera-avond met filmvertoning van 'L'Elisir d'Amore' van Donizetti, Wijkcentrum Versvliet, 19.30 uur Middelburg Het Nederlands Kamerkoor en het Bram Stadhouders Trio, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Muziekprogramma Vitamine C zange res Clementine en band, Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Cabaret Wouter Deprez 'Hier is wat ik denk', Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Cotton Club 25+, Café De Concurrent, 22.30 uur Zierikzee Tweede voorronde RegioRuis met Square Four, Ragpunt, Whitfield en sin ger-songwriter Oscar Redwood, Brogum, 20.15 uur ZATERDAG 1 MAART Burgh-Haamstede Trio Homesick The Louisiana Men, Eetcafé Brandenburgh, 20.00 - 22.00 uur Kortgene Coverband The Broodtroosters Eetcafé Graaf van Buren, 22.00 uur Middelburg 'Geen trui zonder visser', lezing door Stella Ruhe, Zeeuws Museum, 11.30 en 14.00 uur Optreden Het Koningstrio, Brasserie De Drukkerij, 15.30 uur 'Het geheugen van water', Het Middel burgs Theater, Minitheater, 20.00 uur Cabaret Speelman Speelman, Schouwburg, 20.00 uur Birth of Joy, De Spot, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Finalisten Amsterdams Kleinkunstfesti- val, Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Swamp Machine live, CD Relaese party Mondo Magie, The Lane, 22.00 uur Oostkapel Ie Jaarconcert Brassband Crescendo met het Scheldeloodsenkoor en het leerlin genorkest, Gebouw De Halve Maan, 19.30 uur Oost-Souburg Folktrio Red Herring, Razzmatazz, 21.00 uur Terneuzen Giltz, Zeeuws-Vlaamse sixtiescover- band met 'Cliff Richard The Shadows', Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Cabaret, Dames voor na vieren: 'Bruids- en Grafwerk', Arsenaaltheater, 20.15 uur 'Truckstop', De Zeeuwse Komedie, Vestzak'99, 20.30 uur Bluesband King of the World, De Piek, 21.00 uur Rockband NoPoint, Café De Concurrent, 22.30 uur Zierikzee Toneel 'Jouw hand in de mijne' met Guido Jonckers en Yvonne v.d. Hoek, De Rode Kamer, Havenplein 13-15, 20.00 uur ZONDAG 2 MAART Middelburg JASZ met The Storyville Jassband, Hotel Arneville, 14.30 uur Bonnie Raitt Tributeband, Café Schuttershof, 17.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Marten de Paepe en Laurent Leemans, dubbelconcert, Theater De Wegwijzer, 15.00 uur Terneuzen Rein de Graaff Trio and guests, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Pianorecital Stephanie Proot, Speelhuus Ter Reede, 11.00 uur Zierikzee Filmvoorstelling Schouwen Oo(g)st met aansluitend optreden Ensemble Ka viaar, Café De gekroonde suikerbiet, 14.00 uur WOENSDAG 5 MAART Middelburg Toneel 'De kleine blonde dood', Schouwburg, 20.00 uur Renesse Familievoorstelling 'De toverketel van Swiegel Miegel (goochelarij), Dorpshuis, 14.00 uur. Intiem concert met C door René de Dreu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42