PZC Inter Scaldes is misschien wel het beste restaurant van Nederland. Chef Jannis Brevet lijkt op het eerste gezicht sober te koken, maar schijn bedriegt. Achter de minimalistisch vormgegeven gerechten gaan wilde werelden van smaak schuil. lak voordat we naar Kruiningen rij den, en we nog één keer controle ren of ons haar wel goed zit en ik geen ladder in mijn kous heb, kij ken we elkaar aan: eigenlijk is het niet normaal om zenuwachtig te zijn als je ergens gaat eten. Maar we zijn het. We gaan vanavond naar Inter Scaldes. Volgens het tijdschrift Lekker het beste restau rant van Nederland. Als we over het grint van de oprit knerpen, zien we binnen iemand haar jas aan trekken. We wor den naar onze parkeerplaats begeleid 'heeft u een goede reis gehad?'; bij de deur staat gast vrouw Claudia Brevet te wachen; zij brengt ons naar onze tafel - 'denk aan het afstapje' - en schuift de stoel onder ons aan. Wat volgt is een parade van zinneprikkelend ge not, listig vermomd als voedsel. Chef Jannis Bre vet lijkt op het eerste gezicht terughoudend te ko ken, bijna sober zelfs. Zijn gerechten zien eruit als minimalistische abstracte schilderijen; wat op je bord ligt, lijkt vaak niet eens op eten. Die terughoudendheid is schijn. Zo strak en sober als Brevet is in de presentatie, zo uitbundig is hij in de smaak. Diep, intens, verleidelijk, prikkelend, uitdagend, fris en zoet, zilt en intens en combina ties daarvan, met altijd een aardse ondertoon. En ja. Het was duur. En is het dat waard?, vraagt iedereen vervolgens. Ja, is het antwoord. Ja, ja, ja! Voor de prijs van vijf matige etentjes kun je ook één keer het walhalla betreden. Pagina 4 en 5: Avond vol verbluffende smaak Donderdag 27 februari tot en met woensdag 5 maart 2014 UitGids Bram Stadhouders en het Nederlands Kamerkoor PAGINA 3 Fotograaf Martijn van de Griendt 'Forever Young' PAGINA 11 Eten dat de zinnen prikkelt door Nadia Berkelder Jannis Brevet van Inter Scaldes legt de basis voor een van zijn 'minimalistische abstracte schilderijen', foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41