Seizoen Van den Dries is klaar Schweertman weer terug in Oranje SPORT 35 ZEEUWS TOPSPORTGALA SPORTMAN SPORTVROUW Van den Dries stond al sinds de cember buitenspel met liesklach ten. De precieze oorzaak van de pijn aan zijn liezen ligt bij zijn buikvliezen, bleek uit onderzoek in het EMC in Rotterdam. „Het buikvlies aan beide kanten van mijn lichaam is een soort van gaan schilferen", zei de 25-jarige speler. „Het is een beetje te verge lijken met een liesbreuk. De ope ratie die ik over vier tot zes we ken moet ondergaan is ook het zelfde als bij een liesbreuk." Naast de beschadigingen aan het buikvlies, zijn ook de aanhechtin gen van zijn liezen aan zijn buikspieren verdikt en overbelast. „Dat was weer een gevolg van die beschadigingen. Dat wilde ik com- Het buikvlies is aan beide kanten een soort van gaan schilferen penseren, waardoor ik anders ben gaan lopen. Op den duur had ik bij elk sprintje pijn. Maar in het ziekenhuis vertelden ze me dat dit vanzelf over zal gaan na de operatie." Van den Dries houdt geen reke ning meer met een rentree dit sei zoen. „Ik ga er niet vanuit dat ik nog mee kan doen in eventuele wedstrijden voor de nacompeti- tie. Ik moet er nu gewoon voor zorgen dat ik komend seizoen zo fit mogelijk kan beginnen." Schweertman, die een tijdje van wege zijn studie gestopt was, en Bennett krijgen de voorkeur bo ven Bart Ravelli en Mare ter Sluis. Ze vormen een ploeg met kop man Laurens Jan Anjema, Sebasti- aan Weenink en Rick Penders. De Nederlandse mannenploeg won in 2013 in Amsterdam de Eu ropese titel in de tweede divisie en keert daardoor dit jaar terug op het hoogste niveau. Oranje heeft goede hoop dat het op nieuw kan meestrijden om de bo venste plaatsen. Voor de vrouwen is behoud in de hoogste divisie het voornaamste streven tijdens de EK voor landen teams. Door de zwangerschap van Natalie Grinham reist Nederland ernstig verzwakt af naar Italië. Mi- lou van der Heijden is nu de aan voerster van de vrouwenploeg. De Nooijer moet wachten op debuut De Vlissingse voetballer Bradley de Nooijer heeft gis teren geen speelminuten ge kregen in Oranje onder ze ventien jaar. Dat team speel- de in het Portugese Lagos een vriendschappelijk duel met Engeland. Oranje ver loor met 2-0, zo zag de mid denvelder van Sparta Rotter dam vanaf de bank. Vrijdag speelt de nationale ploeg in Albufeira tegen Duitsland. De Nooijer (16) heeft al toegezegd gekregen dat hij dan wel zijn debuut mag maken. Hoogesteger verliest met Oranje Erwin Hoogesteger, rugbyer bij het Middelburgse Oemoe menoe, heeft met het Neder lands team onder achttien jaar een vriendschappelijk duel met Frankrijk dik verlo ren. De confrontatie in Mar- cousis eindigde in 60-0 voor de thuisploeg. Oranje gaat zich nu verder voorbereiden op het Euro pees kampioenschap in Po len. Dit toernooi is in april. Feyenoord Soccer Camp in Terneuzen Het Feyenoord Soccer Camp strijkt in de meivakantie op nieuw in Zeeland neer. Na dat de Rotterdamse club vo rig jaar trainingen verzorgde bij voetbalvereniging Sluis kil, vinden die deze keer bij zondag-tweedeklasser Ter- neuzen plaats. Het Feyenoord Sóccer Camp is op donderdag 8 en vrijdag 9 mei. Tijdens dit voetbal kamp kunnen kinderen tus sen zes en vijftien jaar twee dagen op de Feyenoord-ma- nier trainen. f. Twee spelers JVOZ in Oranje onder 15 De voetballers Sander Vers- endaal en Ahn Hiep Nguyen van JVOZ Ci zijn door bondscoach Peter van Dort geselecteerd voor het scha- duwteam van Oranje onder vijftien jaar. Het schaduwteam oefent op dinsdag 4 maart tegen Vites se onder 16. De aftrap op Sportcentrum Papendal is om 15.00 uur. Goudzwaard haalt hoog niveau 's Lands Welvaren, de ploeg uit Kwadendamme, heeft in de kadercompetitie met 8-0 gewonnen bij Wellse Vaert. De schijnwerpers waren bij de bezoekers gericht op Jan Goudzwaard die, mede dankzij een serie van 102, zijn partij in het 38/2 na 120 punten. In totaal had hij maar .vier beurten nodig. Danny Walhout, Jan Eicken- boom en Jaap Cijsouw won nen ook na prima partijen. DONDERDAG 27 FEBRUARI 2014 Tijdens het Zeeuws topsportgala in Goes worden de sporters van het jaar 2013 gekozen. Er zijn zes categorieën waarin spor ters zijn genomineerd. Een vakjury, bestaande uit journalisten, deskundigen, een vertegenwoordiging van SportZeeland en oud-sporters, is tot de volgende nominaties gekomen: Donderdag 27 februari 2014 Organisatie: SportZeeland Locatie: Theater de Mythe Goes Aanvang: 19.30 uur Presentatie: Gert van 't Hof •Johnny Hoogerland (wielrennen) SPORTTALENT Milan Vader (mountainbike) Sjors Riddersma (judo) Nick van der Lijke (wielrennen) tANGEPAST SPORTER MET LICHAMELIJKE I Edwin Schalkx (rolstoelbasketbal) Corné de Koning (roeien) Kees-Jan van der Klooster (zitskiën) EPERKtNG SPORTPLOEG AANGEPAST SPORTER MET VERSTANDELIJKE BEPERKti Groene Ster Vlissingen (zaalvoetbal) Irma van Duyn (wielrennen) Oemoemenoe (rugby) Joannathan Duinkerke (wielrennen) Hoek (voetbal) infographic Donja Odijk Nancy van de Ven (motorcross) Winnaars 2012 Sportman: Roeland Lievens (roeien) Sportvrouw: Angelique van der Meet (tennis) Sporttalent: Jeanine Nieuwenhuis (dressuur) Sportploeg: TOP Arnemuiden (korfbal) Aangepast sporter met lichamelijke beperking: Kees-Jan van der Klooster (zitskiën) Aangepast sporter met verstandelijke beperking: Irma van Duyn (wielrennen) Hans-Peter Minderhoud (dressuur) Angelique van der Meet (tennis) 1 Sam van 't Westende (judo) Katja Roose (kitesurfen) door Mitchell Minnaard GOES - Het seizoen zit erop voor Thijs van den Dries. Dat concludeer de de voetballer gisteren na een ge sprek in het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam. Over vier tot zes weken moet de middenvelder van hoofdklasser Goes in datzelfde ziekenhuis namelijk worden geope reerd aan zijn buikvlies. „Dit had ik al enigszins in mijn planning staan. Het komt niet helemaal onver wacht." Thijs van den Dries UITSLAGEN p. BILJARTEN Driebanden groot Derde divisie. De Stene Brug-Machielsen FA/Pressplate 2-6: Edwin Celuk-Vic Herreweg- he 7-35, 33; Wim de Kok-Fons Duivenvoorde 35-22, 49; Joey de Kok-Wim van Loon 17-30, 44; Ad Menheere- Frans Machielsen 22-30, 45. Vierde divisie. Team De Distel 4-'s Lands Wel varen 2 6-2: Simon van Noort-André Schouwe- naar 30-16, 37; Marcó Scherbeijn-Willem Smid 20-25, 50; Piet Hermus-Wytske van Huizen 25-15, 58; Piet Knobel - tegenstander niet opge komen. Jacobs Mannenmode 1-Verkeersschool Blom 4-4: Martin Sturm-Toon Hoefnagels 30-20, 34; Gilles Sturm-llhan Tufekci 25-24, 54; Pieter Harms-Ben Stadhouders 24-25, 48; Rob Ja- cobs-Henk Leijten 17-20, 66. Bevelandse Tafelridders-L&B Ledermode 4-4: Jan Westdorp-Corné Bakkers 20-30, 54; André Karelse-Brian Bakkers 25-22, 71; Alfred van den Dries-Ad Braspenning 18-25, 44; Patrick van den Bergh-Cees van Rossum 20-5,19. Kader. Wellse Vaart 1-Kaderteam 's Lands Welvaren 1 0-8: Jan Verduit (130-38/2) Danny Walhout (160-57/2) 101-160, 12; Peter Hus- saarts (120,38/2)-Jan Goudzwaard (120-38/2) 22-120,4; René Koetsier (110- 38/2)-Jan Eicken- boom (12-=38/2) 81-120, 13; Harry de Jong (110-38/2)-Jaap Cijsouw (110-38/2) 82-110, 14. SCHIETINGEN Wemeldinge. Wip 1 1e en 2e hoofdvogel, 2e zijvogel en 3e kal Sj. Raas (Kwadendamme), 1e en 3e zijvogel B. Vermeulen ('s-Heeren- hoek), 4e zijvogel J. Repkes (Goes), 1e kal K. Nieuwdorp (Yerseke), 2e kal P. Brouwer (We meldinge). Vliegende vogel K. de Jonge (Hein- kenszand). Wip 2 1e hoofdvogel R. v. Oosten (Wemeldin ge), 2e hoofdvogel K. Kriekaard (Goes), 1e zij vogel W. Bek (Kwadendamme), 2e zijvogel B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 3e zijvogel Sj. Raas (Kwadendamme), 1e kal K. Nieuwdorp (Kapelle), 2e kal C. Riemens (Kwadendamme), 3e kal en vliegende vogel K. de Jonge (Hein- kenszand) Oudelande Wip 1 1e hoofdvogel A. Hoogstraate (Kloetinge), 2e hoofdvogel Sj. Raas (Kwadendamme), 1e zijvogel B. Proost (Ellewoutsdijk), 1e kal H. Jansens (Oudelande), 2e kal R. v.d. Straate ('s-Heer Arendskerke 3e kal G. Buckens (Oud Gastel), 4e kal J. Harin- ck (Kloetinge), 1e klep Sj. Raas (Kwadendam me), 2e klep R. Bouwense (Kloetinge), 3e klep J. Harinck (Kloetinge). Wip 2 1e hoofdvogel en 1e zijvogel C. Rie mens (Kwadendamme), 2e zijvogel en 3e kal B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 1e kal P. Meeuwse (Kloetinge), 2e kal J. Kopmels fs-Gravenpolder). Vliegende vogel L. v.d. Straate (Goes), J. Harinck (Kloetinge). RIJSWIJK - Piëdro Schweertman, af komstig uit Koudekerke, en Dylan Bennett maken deel uit van de Ne derlandse squashploeg op het EK voor landenteams, dat van 30 april tot en met 3 mei in het Italiaanse Riccione is. Ze ontbraken vorig jaar tijdens het EK in eigen land, maar zijn op basis van hun recente resul taten weer opgenomen in het keur korps van de coaches Ronny Vlas saks en Lucas Buit. LAGOS MARCOUSIS TERNEUZEN MIDDELBURG STEENBERGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35