Ajax gaat in Salzburg huid duur verkopen rn DONDERDAG 27 FEBRUARI 2014 SPOR 31 Pellè accepteert schikkingsaanbod Feyenoord en Graziano Pel lè accepteerden gisteren het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van de KNVB. Die stelde dinsdag voor om de aanvoer der voor één wedstrijd voor waardelijk te schorsen en hem een boete van 5000 eu ro op te leggen. De KNVB bestraft de Itali aan voor zijn wangedrag na de wedstrijd tegen FC Twen te van zondag (2-2). Benfica-legende Coluna overleden Portugal is na Eusébio op nieuw een voetballegende kwijtgeraakt. Mario Esteves Coluna stierf dinsdagavond op 78-jarige leeftijd. De voor malig aanvaller van Benfica overleed in het ziekenhuis in de Mozambikaanse hoofd stad Maputo aan de gevol gen van een longontstekirig. Coluna leidde Portugal on der meer in 1966 samen met Eusébio naar de derde plek op het WK. Geen competitie in Oekraïne De onrust in Oekraïne heeft ertoe geleid dat de hervat ting van de hoogste voetbal competitie tot nader order is uitgesteld. De voetbalbond heeft dat gisteren besloten. Media meldden dat de her vatting mogelijk wordt uitge steld tot eind maart. Vorige week werd het Euro pa Leagueduel tussen Dina- mo Kiev en Valencia al ver plaatst naar Cyprus omdat het in de Oekraïense hoofd stad te onveilig was. Nominaties bekend voor Laureus Award De atleten Usain Bolt en Mo Farah, basketballer LeBron James, autocoureur Sebasti an Vettel, tennisser Rafael Nadal en voetballer Cristia- no Ronaldo zijn genomi neerd voor de prestigieuze sportprijs Laureus Award. Bij de vrouwen maken atle te Jelena Isinbajeva en Shel ly-Ann Fraser-Pryce, tennis ster Serena Williams, voet balster Nadine Angerer, zwemster Missy Franklin en skiester Tina Maze nog kans. CAS: vrijspraak Campbell-Brown De Jamaicaanse topsprints- ter Veronica Campbell- Brown kan haar tas inpak ken voor het WK indoor over anderhalve week in Po len. De tweevoudig olym pisch kampioene werd maandag door het interna tionaal sporttribunaal CAS definitief vrijgesproken van doping. Dat maakte de weg vrij voor de Jamaicaanse atle- tiekfederatie om haar te no mineren voor het WK. Van een gespannen sfeer, gewoon bij beladen duels, was geen giste ren in Salzburg geen sprake. De spelers bereidden zich serieus voor, maar oogden veel minder nerveus dan voor de heenwed strijd in Amsterdam. Christian Poulsen, die vanavond begint als controleur op het middenveld, verwoordde het scherp. „Ons hoofddoel is goed spelen", gaf de Deen aan. Ook trainer Frank de Boer toonde zich realistisch. „Salzburg haalt de laatste tijd een hoog niveau. Als de ploeg dat nu weer haalt, dan wordt het natuurlijk heel lastig om een ronde verder te komen. Maar we willen onze huid duur verkopen en veel beter voor de dag komen dan vorige week." De Boer verwacht dat zijn ploeg ditmaal minder problemen onder vindt met de tegenstander. „We beginnen beter voorbereid dan vorige keer aan de ontmoeting", vertelde hij. „We gaan uit van on ze eigen kracht en zullen probe ren door middel van ons posi tiespel onder hun druk uit te ko men. Mocht dat niet lukken, zo als bij het thuisduel, dan moeten we daar een oplossing voor heb ben. Tenzij we niet in een goede vorm steken. Dan wordt het een lastig verhaal." De sleutel naar succes ligt, zoals Daley Blind direct na de afstraf fing al aangaf, bij het (soms) los laten van de huisstijl. „Als je de bal in één keer naar de andere kant verplaatste, zag je dat onze vleugelspelers direct op het doel af konden lopen", gaf hij aan. De Boer refereerde ook al aan een, voor Ajax-begrippen, onortho doxe opbouw. Hij verweet zich zelf zijn spelers deze variant niet tijdig te hebben aangegeven. Met de topper tegen Feyenoord van zondag voor de deur, over weegt De Boer uit voorzorg spe lers te sparen. „Dat houd je in je achterhoofd. Het zou gek zijn dat niet te doen, al houden we altijd Ajax acht zich niet geheel kansloos bij Salzburg. De ploeg wil in elk geval goed voetbal laten zien. rekening met de belastbaarheid van spelers. We komen sowieso met een representatief elftal op het veld." De coach wil in principe in zijn sterkste opstelling aantreden om vervolgens, als het uitzicht op het bereiken van de volgende ronde vervliegt, tijdig te wisselen. Zo be gint Ajax mogelijk met Ricardo Kishna. De Boer: „Het lijkt me niet verantwoord om hem een volledig duel met zowel Salzburg en Feyenoord te laten spelen. Als hij nu een helft of een uur speelt, kan hij zondag een hele wedstrijd in actie komen. Of andersom. Je hebt ook te maken met een be paalde druk die komt kijken bij zulke wedstrijden. Dat maakt het allemaal nog spannender." Dat Ajax een stunt niet helemaal uit zijn hoofd heeft gezet, maakte De Boer duidelijk. „Als het op ver lengingen en een strafschoppen- serie aankomt, blijven we graag een nachtje langer." IpïSilliiBHli ilgBilil«*ï '''"llliffillB lT ROTTERDAM MAPUTO KIEV KUALA LUMPUR KINGSTON door Geert Langendorff SALZBURG - Ajax wil zich vanavond tegen Red Bull Salzburg revanche ren voor de forse nederlaag van vorige week (3-0) zonder de reali teit uit het oog te verliezen. Hoe wel de kampioen zich het liefst plaatst voor de achtste finales van de Europa League, beseft ie dereen dat de kans daarop miniem is. Mocht een stunt niet lukken, dan moet in elk geval met een goed gevoel afscheid worden geno men van het internationale clubpo dium. Klaas-Jan Huntelaar maakt Xabi Alonso het aannemen van de bal lastig in het Champions Leagueduel van Schalke 04 met Real Madrid. De Nederlander red de in de slotminuten op fraaie wijze de eer voor de Duitse ploeg, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31