Cruyff Foundation werkt samen met NOCNSF Mourinho nog niet klaar met Sneijder Vloet maakt plaats voor Beenhakker i Oud-wereldkampioen dood 30 SPORT CHAMPIONS LEAGUE P Jubilaris Advocaat hoopt dat er nog wat Europese duels bij komen Real Madrid walst in Gelsenkirchen over Schalke 04 heen: 1-6. Huntelaar maakt een eretreffer voor de Duitsers. Carole Thate, directeur van de Jo- han Cruyff Foundation over de sa menwerking: „Het is een logische stap om in deze fase van verdere professionalisering van de Para lympische top- én breedtesport sa men met NOCNSF op te trekken. Binnen het partnership blijft de Foundation doen waar haar hart ligt, namelijk aandacht voor de ontwikkeling van jeugd en talent, zowel in de top als in de breedte." André Cats, chef de mission van de Nederlandse paralympische ploeg, ziet alleen maar voordelen in de samenwerking. „Ik ben erg blij met de intensivering van de samenwerking tussen de Johan Cruyff Foundation en NOCNSF. Hierdoor kunnen we samen via verschillende projecten de Para lympische en gehandicaptensport in Nederland naar een hoger ni veau tillen." De Cruyff Foundation zorgt er al vijftien jaar voor dat jongeren met een handicap kunnen spor ten en spelen. GELSENKIRCHEN - Jens Keiler, de oe- fenmeester van Schalke 04, noem de Real Madrid voor de eerste con frontatie in de achtste finales van de Champions League de beste ploeg van de wereld. Op Bayern München na dan, voegde hij er la chend aan toe. Gisteravond kwa men de supporters van Schalke er achter wat hun trainer nou pre cies bedoeld had. Real won met liefst 6-1 en bevestigde nog eens dat de ploeg onder Carlo Ancelot- ti is uitgegroeid tot een machtig elftal, dat zakelijkheid en frivoli teit razendsnel afwisselt. De beste na Bayern? De beste met Bayern, zou je eerder denken. In het grauwe gebied van het Ru- hrgebied kreeg het duel kleur door het spel van het Madrileens topensemble. Zelden werd een Duitse ploeg in eigen huis zo in de touwen gewerkt als dit keer in Gelsenkirchen. Real toverde, Real combineerde en Real vernederde. Klaas-Jan Huntelaar moet zich een drenkeling op een onbe woond eiland hebben gevoeld, al zorgde uitgerekend hij in de laat ste minuut voor het slotakkoord. Het was nog een fraaie goal - een volley van buiten het zestienme tergebied - ook. Schalke was volstrekt kansloos te gen de club die tot aan gistera vond maar één keer in 25 duels op Duitse bodem wist te winnen. Die statistieken hadden op het elf tal van nu geen vat. Dit Real, dat al 27 duels op rij ongeslagen is, is anders. Minder snel opgefokt ook dan onder Jose Mourinho en daar door meer volwassen, en slim mer. Het valse, vuile is eruit gesle pen. Zelfs Pepe en Sergio Ramos gedroegen zich als een stel aan doenlijke jochies van een kinder koor. De treffers van Karim Benze- ma (2x) en Gareth Bale (2x) wa ren fraai, het was voetbal van de hoge Madrileense vakschool, soms met een beetje mazzel on derweg. Maar dat heb je ook no dig als je de allerhoogste moeilijk heidsgraad nastreeft. Ronaldo vierde zijn rentree na een schor sing van drie duels uiteraard met doelpunten. Ook hij maakte er twee. In het begin van het duel werd de Portugees door de Schalke-aan- hang nog hartstochtelijk uitge jouwd. Op prima donna's hebben ze het niet zo in de Kohlenpott. Maar in Gelsenkirchen deden ze er al snel het zwijgen toe en dach ten ze ongetwijfeld aan die vorige keer dat ze dit seizoen op eigen bodem zo waren afgedroogd. De tegenstander toen? Juist Bayern München. Sneijder won met Mourinho als coach in 2010 met Internazionale drie hoofdprijzen. Hij kwam giste ren als hangende linksbuiten wei nig in het spel voor. In de elfde minuut toonde hij heel even zijn klasse met een splijtende pass op Didier Drogba, die echter wegens buitenspelpositie werd afgevlagd. De stand was op dat moment al 0-1. Uit een soepele aanval over de linkerflank tikte Fernando Tor res trefzeker in. De Spanjaard had van Mourinho de voorkeur gekre gen boven oudgediende Samuel Eto'o. Na de rust leek Chelsea het duel snel te willen en kunnen beslis sen. Torres stuitte in de 52e mi nuut evenwel op doelman Musle- ra. Daarna begon eindelijk Gala- tasaray met voetbalen, ook dank zij de impulsen van Sneijder. Na ruim een uur tikte Selcuk Inan de bal van dichtbij eerst nog op de paal. Amper één minuut later kwam Aurélien Chedjou uit een hoekschop van Sneijder alsnog tot scoren (1-1). De keus om Vloet wel te behou den als algemeen directeur lijkt er eentje die niet te vermijden is. Het contract van de 51-jarige Braban der loopt nog tweeënhalf jaar door en gedwongen ontslag zou de Rot terdamse Jupiler Leagueclub veel geld kosten. Willem Bröcker, voorzitter van de rvc, stelt in een persbericht dat Sparta een hectische periode door maakt. „Het is van groot belang in al deze hectiek dat Wiljan zich kan concentreren op zijn taken als algemeen directeur om Sparta Rot terdam een gezonde organisatie te houden." In de tweeënhalf jaar dat Vloet ac tief is op Het Kasteel slaagde de club er niet in de zo gewenste pro motie naar de eredivisie te verwe zenlijken. Daarnaast ontsloeg hij drie trainers en trok hij meer dan dertig spelers aan, van wie maar enkelen voldeden aan de verwach tingen. Sparta verloor zondag met 4-2 van Jong Ajax. Dat leidde tot hevige protesten van de supporters. Sparta staat momenteel teleurstel lend negende op de ranglijst. Deel name aan de play-offs om promo tie naar de eredivisie is echter al veiliggesteld, omdat Sparta een pe riode heeft gewonnen. Trainer Erwin Koeman vertrekt Het plafond van RKC Waalwijk ligt lager dan Erwin Koeman zou willen aan het einde van het seizoen bij RKC Waalwijk. Dat hebben de oe- fenmeester en de club uit Brabant gisteren besloten. De ambities van Koeman en moge lijkheden van RKC Waalwijk lig gen te ver uit elkaar. „Het plafond van RKC Waalwijk ligt lager dan Erwin zou willen", verwoordt ma nager technische zaken Janus van Gelder. „Wij hebben aangegeven dat we niet verwachten dat daar de komende jaren verandering in komt. Dan moet je elkaar, als vol wassen kerels, een hand geven. Dat is wat we dan ook hebben ge daan." De 52-jarige Koeman, die in het be zit was van een aflopend contract, wil afscheid nemen van een club die ook in het volgende seizoen in de eredivisie speelt. „We leveren een wereldprestatie als dat lukt met ons bescheiden budget. Daar ga ik me de komende maanden volledig op concentreren. Ik wil met opgeheven hoofd vertrekken." ALKMAAR - Dick Advocaat zit van avond voor de honderdste keer als clubcoach op de bank bij een Euro pese wedstrijd. „Dat is leuk, maar meer ook niet. Het is vooral de be doeling dat er nog een paar wed strijden bij komen", zegt de trai ner van AZ. Om dat voor elkaar te krijgen moet zijn elftal vanavond afreke nen met Slovan Liberec. Na de 1-0- zege in de heenwedstrijd in Tsje chië is het perspectief uitstekend. „Alles is aanwezig voor een goed resultaaL Maar we moeten ons niet laten verrassen. Als wij net zo het veld in gaan als afgelopen zon dag, hebben we weinig kans", al dus Advocaat, verwijzend naar de slappe wijze waarop AZ te werk ging tegen Ajax. Het competitieschema helpt AZ niet, constateerde Advocaat giste ren. Negen Europese wedstrijden speelde de club en acht keer volg de in de competitie een uitwed strijd. „Dat mag ik natuurlijk weer niet zeggen, maar het is wel de rea liteit" In vergelijking met zondag kan AZ weer beschikken over Nemanja Gudelj. De middenvelder was te gen Ajax (4-0-nederlaag) nog ge schorst Slovan Liberec gelooft overigens nog in de kansen tegen AZ. Dat zei coach Jaroslav Silhavy gisteren. Zijn ploeg moet tegen AZ de nederlaag van 1-0 in het eer ste duel goedmaken. „We gaan vechten. De uitgangspositie is niet catastrofaal. We geloven in een wonder." AZ hoeft niet op aanvallende inten ties van de Tsjechen te rekenen. „Onze ploeg kan goed verdedigen. Daar ligt onze kracht. Via counters moeten we toeslaan. We spelen re sultaatvoetbal", zegt Silhavy op de website van AZ. EP door Jochem Lippmann AMSTERDAM - De Cruyff Founda tion en NOCNSF gaan tot en met 2016 samenwerken op het gebied van talentherkenning en talentont wikkeling van jeugd op het gebied van paralympische topsport. Zo gaat de Cruyff Foundation de Top- talentstage naar Sotsji ondersteu nen en haar betrokkenheid bij de Paralympische Talentdag verder uit bouwen. CARACAS - Voormalig wereldkampioen boksen Antonio Cermeno (foto, links) is in Venezuela dood aangetroffen op een openbare weg in de provincie Miran da. Cermeno was maandagavond samen met enkele familieleden ontvoerd. Die familieleden wisten te ontsnappen toen de kidnappers moesten tanken, maar dat geluk was Cermeno niet gegund. De Venezolaanse vechtsporter werd door zijn ontvoerders doodgeschoten. Cermeno (44) was in de jaren negentig wereldkampioen in het bantamge- wicht en het vedergewicht. Hij stopte met boksen in 2006 en had toen 45 van zijn 52 wedstrijden gewonnen, foto Hollandse Hoogte Madrileense hogeschool door Leon ten Voorde ISTANBUL - Het weerzien met zijn geliefde trainer José Mourinho is Wesley Sneijder gisteravond in In- stanbul niet slecht bevallen. De middenvelder hield met Galatasa- ray het favoriete Chelsea op 1 -1 in de achtste finales van de Cham pions League. De return is op 18 maart in Londen. ROTTERDAM - Wiljan Vloet moet zijn functie als technisch directeur van Sparta Rotterdam neerleggen. Dat heeft de Rotterdamse eerstedi- visionist gisteren bevestigd. Leo Beenhakker, lid van de rvc, neemt de technische zaken tot het eind van het seizoen over. Vloet blijft wel aan als algemeen directeur. Janus van Gelder door Kees van Herpen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30