PvdA: 'Overal langs de kust betaald parkeren' WALCHEREN 25 VLLII1-\|\ pop-upwinkel die tijdelijk aanwe zig is. We kijken ook of er ruimte is te maken tussen Multivlaai en mijn slagerij, voor nog een pop-upwinkel. Bijvoorbeeld een chocoladewinkel." Wijffels gaat daarmee hetzelfde concept neerzetten als Heinde en Vers in de Geerepassage. Maar die verspassage komt er zeker wel, stelt Leon Verbeek van Verbeek Vastgoed, eigenaar van de Geere passage. „Eind dit jaar of begin volgend jaar gaan we open." In plaats van Wijffels heeft hij een andere Walcherse slager ge vonden. Ook voor Bakker Boer die in de Lange Viele blijft, is een vervanger gevonden. Hij wil de namen nog niet noemen, maar Bart Leijnse van de Groentehal doet er niet geheimzinnig over. „Bakker Schrieks verhuist van Achter de Houttuinen naar de Geerepassage en Slager Wisse uit Meliskerke opent een extra zaak in de passage." Dat weet Leijnse omdat hij zelf de versmarkt in de Lange Viele verruilt voor Heinde en Vers. „Als de verspassage niet doorgaat, blij ven wij hier. Maar als Heinde en Vers wel doorgaat, gaan wij daar verder. Want twee versmarkten zo dicht bij elkaar in de binnen stad van Middelburg is te veel van het goede. Want er zitten ook su permarkten en die zijn onze grootste concurrenten." Wijffels laat zich niet uit het veld slaan door een vertrek van de Groentehal. „Het nieuws verrast me, maar goed, dan zoeken we een andere groenteboer. Wij gaan gewoon door met ons plan en gaan de concurrentie aan." Dat doet Verbeek ook met Heinde en Vers. „Zes van de tien deelne mers hebben we: vlees, brood, groenten, bloemen van City Bloem, horeca, en zuivel en kaas. De namen kunnen we volgende week bekendmaken. Voor een vis winkel en een chocoladewinkel is belangstelling. We zoeken nog za ken voor wijn en olie en kruiden. Verder kunnen we nog iets doen met popup-winkeltjes." Voor lederwarenwinkel Duifhui zen en de winkel van Terre des Hommes is in de verspassage geen plaats, zegt Verbeek. „Voor hen wordt een andere plek ge zocht." Aan de zijkant van de Gee repassage met de gevels aan de Lange Geere staan twee winkel panden leeg. Die zijn ook eigen dom van Verbeek Vastgoed. PvdA/GroenLinks ligt, heft de ge meente Veere straks langs de hele kust parkeergeld, ook in de dor pen waar parkeren nu nog gratis is. „Het idee dat je overal je auto neer kunt zetten, daar moeten we vanaf. De dagtoerist die hier komt mag best meebetalen aan de voor zieningen die wij hier hebben", zei de Veerse fractieleider Peter Holtring gistermiddag in een ver kiezingsprogramma van Omroep Zeeland. „Toeristen snappen niet waarom het hier op sommige plaatsen nog gratis is", zei hij 's avonds desge vraagd tegen de. PZC tijdens tij dens het Politiek Café van de Veerse ondernemersorganisaties in Kasteel van Batavia te Westka- pelle. Tijdens dat debat daar gaf ook SGP-lijsttrekker Jaap Melse aan dat hij hogere parkeerop- brengsten wil om de gemeente kas op peil te houden. Maar daar bij denkt hij niet, zoals PvdA/GroenLinks, aan betaald parkeren in alle dorpen. Hij wil hogere tarieven op de terreinen VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 die de gemeente van het water schap huurt. „Daarmee kunnen we zo twee ton binnenhalen." WD-lijsttrekker Mineke Bierens gaat daar niet in mee. Ze wil dat betaald parkeren beperkt blijft tot plekken waar regulering nodig is, en dat het geen middel mag wor den 'om de gemeentekas te spek ken'. Sowieso weigert ze belastin gen te verhogen. Maar waar gaat de WD dan precies op bezuini gen? Dat vertelde ze niet. De ande re partijen overigens evenmin. PvdA/GroenLinks en DTV maak ten alleen duidelijk waar ze per sé niet op willen bezuinigen: op so ciale voorzieningen. PvdA-Lijst- trekker Chris Maas: „Wij staan voor eerlijk delen. We gaan niet bezuinigen op kwetsbare inwo ners en minimabeleid." Hij noem de het een goede zaak dat de ge meente verantwoordelijk wordt voor meer zorgtaken, ondanks kortingen die het Rijk daarbij de gemeenten oplegt. „We gaan de zorg dichter bij de mensen breng en." Vooral ook de SGP en DTV zijn dat met hem eens. Het CDA denkt de kortingen het hoofd te bieden in samenwerking met de burgers. Lijsttrekker A. Bouwens van nieuwkomer OPAZ kwam met één concreet puntje: verkeersvrije hoofdstraten in Oostkapelle en Domburg. Hoe? Daarover is hij op merkelijk eerlijk: OPAZ weet nog te weinig van de gemeentelijke huishouding. „Dat beeld moet grotendeels nog komen." Fietsster gewond bij aanrijding Bij een aanrijding met een personenauto in de Domi nee Van Wouwestraat in Serooskerke is gisteren een vrouw (65) uit diezelfde plaats ernstig gewond ge raakt. Zij botste met de fiets op de geparkeerde auto. Ze is per traumahelikopter overgebracht naar een zie kenhuis in Rotterdam. Team cardiologie stelt zich voor Hartpatiënten en andere be langstellende inwoners van Walcheren kunnen van avond kennismaken met de nieuwe vakgroep cardiolo gie van het ADRZ. Tussen 18.30 en 20.30 uur stellen de specialisten zich voor in het ziekenhuis in Vlissingen en geven ze voorlichting over hun werk. Informatieavond hoogsensitiviteit Praktijk De Zonnestraal in Vlissingen houdt vanavond vanaf 19.30 uur een bijeen komst over hoogsensitiviteit bij kinderen. Bij hoogsensi- tieve personen is de rechter- hersenhelft vaak dominant, terwijl op scholen de linker helft wordt gestimuleerd. Meer info en aanmelden via www.pkvdezonnestraal.nl. HCC Zeeland houdt lezing over tabiets Wat is het verschil tussen een iPad en andere tabiets, wat kun je er mee en welke taken kun je er juist niet mee doen? Op deze vragen wordt morgen vanaf 13.30 uur antwoord gegeven tij dens een lezing over tabiets van HCC Zeeland. De bijeen komst is in wijkcentrum De Kwikstaart in Oost-Souburg. Winnaars voorleeswedstrijd Isis van Huizen (De Vlieger in Vlissingen) en Rayno van Wezel (De Schutte in Gapin- ge) vertegenwoordigen Wal cheren in de provinciale fi nale van de nationale voor leeswedstrijd op 5 april. Gisteren plaatsten ze zich in de Zeeuwse bibliotheek tij dens de regionale voorron de Walcheren. Slachtoffer A58 is Middelburger (43) Het slachtoffer van het dode lijk ongeluk van' dinsdag avond op de A58 bij Rilland is een 43-jarige Middelbur ger. Dat maakte de politie gisteren bekend. De man werd rond 21.45 uur aangere den door een vrachtwagen. Hij was op slag dood. Zijn auto met lekke band is op de vluchtstrook aangetroffen. DONDERDAG 27 FEBRUARI 2014 zijn twee versmarkten door Henk Postma WESTKAPELLE - Als het aan de SEROOSKERKE VLISSINGEN VLISSINGEN OOST-SOUBURG MIDDELBURG RILLAND :v;: s» -s o De versmarkt aan de Lange Viele in Middelburg blijft bestaan en gaat zichzelf vernieuwen, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25