Van Hansweert naar Heinkenszand W Kedem Cutkind vluggert naar zege Selectie Hoek gaat niet naar sportgala in Goes 4 maanden 50% korting fi UB Samsung Galaxy Sill Mini twv €359,- GRATIS 28 SPORT J p/mnd fa Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q WÊBÈÈBÊÈHHÊ Nieuw comité gaat wielerwedstrijd nieuw leven in blazen. Ook Kloosterzande krijgt na jaren weer een wielerkoers. Vodafone Voordeel Web Gisteravond werd Van Duyn met een voorgesteld als trainer van één andere club. Bij zaterdag-der deklasser Heinkenszand maakt hij het seizoen af. Vorige week ver trok Jos van Belzen als trainer bij de club. Voor Van Duyn was het niet de eerste keer dat hij voortijdig ver trok bij een club. Begin 2011 werd hij ontslagen bij Zierikzee, waar na hij een maand later aan de slag ging bij Colijnsplaatse Boys. Me dio 2012 zou hij trainer worden van Domburg, maar daar moest hij vijf weken voor de start van de competitie noodgedwongen vanaf zien. Van Duyn werd niet toegela ten tot de cursus Trainer/Coach II en Domburg kreeg ook geen dis pensatie van de KNVB. Vervolgens werd hij in oktober binnengehaald door zondag-vier deklasser Sluiskil, waar hij een contract voor anderhalfjaar teken de. Na een paar maanden maakte Van Duyn duidelijk dat hij aan het einde van dat seizoen toch ging stoppen, omdat hij 'in Sluis kil de sportieve omgeving miste waarin hij als trainer prettig kan werken'. Van Duyn, die ook nog even trainer was van Zeelandia Middelburg 2, ging afgelopen zo mer naar Hansweertse Boys! Daar heeft hij eerder dan gepland de deur achter zich dichtgetrokken, maar de deur bij Heinkenszand ging juist open. Die achtervolger was Sjaak Spie gels, die een voor hem bekende variant van het vierpaardenspel speelde. Het leek erop dat Spie gels met een sterke centrumpion m het voordeel kwam, maar Van de Graaf kwam door een goede opstelling van zijn stukken onder de druk van de wit uit en won in het eindspel. Kedem Gutkind speelde de voor velen vrij onbe kende Grand Prix Attack, een zij variant van het Siciliaans. Tegen stander Kees Bimmel antwoordde goed met een opening van de zwarte velden op zijn konings vleugel, maar zette verkeerd voort door de loper af te ruilen die de zwarte velden controleerde. Gut kind buitte de zwakte supersnel uit: 1-0 na twaalf zetten. Martin Krijger en Jac Weeland speelden een wildwestpartij met dames die al snel de vijandelijke koningen belaagden. Uiteindelijk werd de partij beslist in het voor deel van wit door een klein pion zetje van Krijger waardoor de da me van Weeland afgesloten werd van het strijdtoneel. KORTGENE - Het organisatiecomité van de Ronde van Kortgene zat vorig jaar juli in zak en as. Omdat de broodnodige verjonging uit bleef, kwam er na 37 jaar een ein de aan de gerenommeerde wieler koers door het dorp. „Maar geluk kig is het besef gekomen dat deze koers niet verloren mag gaan", ver telde Leo Bakker, voorzitter van Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ) gistermiddag. En daardoor komt er toch een 38e editie. Bakker reageerde opgetogen op de doorstart van de Ronde van Kort gene. De wielerkoers heeft een rij ke geschiedenis. Voor velen was het wegvallen van de ronde een fikse tegenvaller. „Het doet best veel pijn, maar het kon niet an ders. Het is eeuwig zonde maar we hebben zelf ook niet het eeu wige leven", liet medeoprichter Paul Blom vorig jaar in de PZC weten toen het afscheid van de koers werd aangekondigd. Zeven maanden later zit er weer leven in de koers. Op zaterdag 24 mei wordt de 38e editie verreden. „Er is een nieuw wielercomité op gericht, dus het is gelukkig geen einde verhaal", vertelt Leo Bakker van TMZ. „De burgemeester van Noord-Beveland, Henny van Koot- en, heeft een belangrijk steentje daarin bijgedragen. Hij heeft zelfs mensen persoonlijk gebeld om te vragen of ze zich willen inzetten voor de koers." Het is de bedoeling dat het niet bij een eenmalige terugkeer blijft. Bakker ziet dat veel wielercomités vergrijzen en is daarom blij dat nieuwe wielerliefhebbers de hand schoen hebben opgepakt. „Want we waren echt bang dat de ronde verloren zou gaan." De Ronde van Kortgene trekt al decennia veel renners. Johnny Hoogerland won de koers driemaal. Niet alleen vanuit Noord-Beve land was gisteren goed nieuws te melden, ook Zeeuws-Vlaanderen krijgt er weer een wielerkoers bij. Bakker: „Na jaren van afwezig heid krijgt Kloosterzande wefer een wielerronde. Zes jonge gasten hebben daarvoor het initiatief ge nomen." Deze wedstrijd wordt maandag 7 juli verreden. Het is de afsluiting van de Molenstraatfees ten die elk jaar in het Zeeuws- Vlaamse dorp worden gehou den." Hoek speelt zaterdag op eigen veld de inhaalwedstrijd tegen Ste- doco en daarom willen de techni sche staf en spelers liever trainen. Hoek is met nog negen duels te gaan koploper en wil graag pro moveren naar de topklasse. Stedo- co is de nummer vier en heeft zes punten minder dan Hoek. De Zeeuws-Vlaamse club bereik te afgelopen seizoen de nacompe- titie en won de districtsbeker. Dit seizoen won de ploeg de eerste- periodetitel en bereikte het in de KNVB beker de derde ronde, waarin Feyenoord de tegenstan der was. Naast Hoek zijn ook de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen en de rugbyers van Oe- moemenoe genomineerd in de ca tegorie Sportploeg van het Jaar. Het sportgala in Goes begint don derdag om 19.30 uur. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant van €30voor J Jk Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. HANSWEERT - Marcel van Duyn is vertrokken als trainer van Hans- weertse Boys. De oefenmeester zou aan het einde van dit seizoen vertrekken bij de zondag-vijfdeklas- ser, maar is nu per direct gestopt. „We hebben afgesproken om in het belang van de club inhoudelijk niet naar buiten te treden over oor zaak en gevolg", laat Van Duyn we ten „Wel wil ik benadrukken dat het bestuur van Hansweertse Boys alles heeft gedaan om een werkba re situatie voor mij te creëren." O V Marcel van Duyn ZIERIKZEE - Kedem Gutkind maak te in de 21e competitieronde van schaakvereniging Zierikzee weer iets van zijn achterstand op Hans Aangeenbrug goed. Hij won, terwijl Aangeenbrug niet speelde. Bas van de Graaf schudde in de strijd om de derde plaats weer een achtervol ger af. Uitslagen: Sjaak Spiegels-Bas van de Graaf 0-1, Peter de Vrieze-Kees van den Nieuwendijk 0-1, Kedem Gut kind-Kees Bimmel 1-0, Jan Heili- gers-Piet de Vreede 0-1, Frans Nij- man-Paul Greefhorst 0-1, John van Dalsen-Pang Yuen remise, Adrie de Jonge-Marco Vieveen 1-0, Frans Jan- sen-Henny de Jonge 0-1, Fokko Baak- man-Ben Snethorst 0-1, Wim van de Waarsenburg-Chris van Eldik 0-1, Mar tin Krijger-Jac Weeland 1-0, Dick Doeswijk-Hans Baris 0-1. Stand aan kop: 1. Hans Aangeenbrug 685, 2. Ke dem Gutkind 675, 3. Bas van de Graaf 583, 4. Martin Krijger 502, 5. Sjaak Spiegels 446. Doorstart Ronde van Kortgene door Maurice Steketee Johnny Hoogerland won in 2005 de Ronde van Kortgene. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De eerste selectie van Hoek is morgenavond niet aanwe zig bij het Zeeuwse sportgala in Goes. De zaterdag-hoofdklasser is genomineerd in de categorie Sport ploeg van het Jaar en zou met de selectie en technische staf naar theater De Mythe gaan. De spelers hebben echter besloten dat trainen die avond belangrijker is. €15 - r a MIN SMS INTERNET VAN ACTIE 60 40 200 MB €30,- €15,- 120 80 200 MB €35f €17,50 180 120 300 MB €40,- €20,- 240 V 180 400 MB €45J- €22,50 Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 (£0,45 per gesprek) vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48