4 MM M Na Vlissingen krijgt ook Terneuzen zomerschool 44 Met maar zes voetbaliers kan je geen elftal meer vormen 44 Wij moeten trots zijn op onze ondernemers die plannen maken SCHOUWEN-DUIV€LAND 21 Kamerbreed Houterman Verbouwing? Wij vinden dat de borrel na de raadsvergadering maar op eigen kosten moet pie." En daarmee schaarde hij zich - tegen het eigen partijpro gramma in - toch achter de par tijen die stellen dat een school in iedere kern niet meer haalbaar is. Heeft het debat ook iets concreets opgeleverd voor de inwoners? Ja zeker. Gisteravond werd duidelijk dat een ruime meerderheid van de partijen voorstander is van het inkorten van de periode betaald parkeren bij het strand. Een punt waar de kiezer de raadsleden na de verkiezingen aan kan houden, alhoewel verschillende partijen toch nog wel liever eerst een on derzoek willen. Alleen Groen- Links, WD en PvdA willen voort zetting van het huidige beleid. De nieuwe regel dat zoveel moge lijk mensen vanuit de sociale werkvoorziening een plek in het reguliere bedrijfsleven moeten krijgen was voor Anita de Vos (SP) aanleiding om fel van leer te trekken. Zeker toen Wout van den Berg schermde met het - in zijn ogen goede - voorbeeld van schoonmakers die geschoold zijn door de Zuidhoek en nu aan het werk zijn in het gemeentehuis. „Dat is verdringing van werk", stelde zij. „Het vorige bedrijf dat schoonmaakte is verdwenen", vul de Wim Dorst van de CU aan. De Vos: „en die mensen komen dus straks via de work-first terecht bij de Zuidhoek om aan het schoon maken gezet te worden. Het is wel verdringing." Het politieke radioprogramma Tros Kamerbreed zendt zaterdag vanaf 13 uur uit vanuit strandpa viljoen Panta Rhei (Vlissingen). In de uitzending is een debat met Pim Kraan (LPV), Sem Stroosnij- der (SP) en Lilian Janse (SGP). Het college van B en W van Ter- neuzen heeft 25.000 euro uitge trokken voor het initiatief dat scholengroepen Perspecto en Pro- baz hebben genomen. Voor het project worden ook nog sponsors gezocht in het bedrijfsleven, met als wederdienst: naamsbekend heid. De Zomerschool moet basis scholieren met een taal- en reken- achterstand in de vakantie 'bij de les' houden. „De ervaring leert dat deze kinderen na de zomerva kantie met een nog grotere achter stand op school terugkomen", ver klaart wethouder Cees Liefting. „Door ze ook in de zomervakan tie lessen te laten volgen, kun je zorgen dat die achterstand in elk geval niet groter wordt. Iedereen heeft daar baat bij, zowel de leer lingen, hun ouders als de leer krachten." Scholieren die tot doelgroep beho ren, konden tot voor twee jaar nog extra les krijgen via 'de ver lengde schooldag'. De rijksover heid heeft het geld - voor Zeeuws-Vlaanderen ruim een mil joen euro - echter teruggenomen en herverdeeld over de 36 groot ste gemeenten van Nederland, omdat daar de meeste kinderen met een leerachterstand wonen. Waar de Zomerschool komt, is nog niet bekend. Gedacht wordt aan één van de brede scholen in de gemeente Terneuzen. De Zo merschool draait niet de hele zo mervakantie. De bedoeling is drie weken. Leerlingen uit de basis- schoolgroepen vijf tot en met acht kunnen eraan meedoen. Het voornemen is vier groepen te vor men van elk twaalf tot maximaal Leerlingen met taal- en re- kenachterstand kunnen in de zomer nog drie weken lessen volgen zestien deelnemers. Terneuzense basisscholen zullen aangeven wel ke kinderen ervoor in aanmer king komen. De Zomerschool in Vlissingen draaide vorig jaar al voor het vier de seizoen en is een succes. De leerlingen krijgen er op een ande re manier les dan op de 'gewone' school. 'Ervaringsgericht leren', heet de methode in vakjargon. Ze gaan bijvoorbeeld op stap naar een museum met allerlei opdrach ten, die goed zijn voor de ontwik keling van hun taalgevoel. In Terneuzen is daarmee ook al er varing opgedaan, bijvoorbeeld door leerlingen hun wijk in beeld te laten brengen met foto's ge volgd door een expositie in de ei gen school. WOENSDAG 26 FEBRUARI 2014 Anita de Vos, SP Wout van den Berg Het eerste deel van het debat tussen de politici werd geleid door Nico Out van Scoop, foto Dirk-Jan Gjeltema Kees van den Berge Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - In Terneuzen komt in navolging van Vlissingen een Zo merschool, De school moet het gat opvullen dat is ontstaan door het wegvallen van de 'verlengde school dag' voor kinderen met een leer- achterstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43