Villadorp 'ontwricht' Dishoek HET IS WEER TIJD VOOR 1+1 Na 4 maanden antwoord over verkoop van pand Vogel strooivoer gratis Politieke concurrenten LPM en PvdA aardig voor elkaar tijdens verkiezingsdebat. 20 WALCHEREN MIDDELBURG 5 of 2,5 kg Noordzee Résidence Dishoek, zo als het plan door projectontwikke laar Arcus in de markt is gezet, is minder ambitieus dan een eerder plan voor die plek, bij het voorma lig badhotel Zeeduin. Maar, zegt dorpsraad-woordvoerder Jan van Roosendaal, dat maakt het juist nog minder acceptabel. „Immers, wat overblijft is hetzelfde aantal nieuwe bedden: 6oo of meer (an dere plannen meegerekend). Ter wijl van een beoogde kwaliteits impuls - een hotel met congres-, theater en garagevoorzieningen - geen sprake meer is. Het ambitieu ze plan is nu gedownsized tot een vakantiehuisjes-verhuurfabriek." De dorpsraad klom in de pen na een informatiebijeenkomst, afgelo pen zaterdag, waarop duidelijk werd dat de gemeente niet zo maar inzage kan geven in de aan- gerpaste samenwerkingsovereen komst met de projectontwikke laar. Dat, aldus de dorpsraad, ver oorzaakt 'informatieachterstand en achterdocht', zoals ook bij het 'Van een kwaliteitsimpuls is geen sprake meer, nu het plan is afgeslankt tot vakan tiehuisjes-verhuurfabriek' vorig plan het geval was. In plaats van een groot hotelcomplex met theater- en congresfaciliteiten, ko men er nu meer vakantievilla's. De bezwaren in Dishoek richten zich niet alleen tegen die 'ont wrichtende' hoeveelheid vakantie huizen, en de 'verstening van de kwestbare kuststrook', maar voor al ook tegen de verwachte toena me van verkeer. „Welke oplossing ook wordt gekozen, er zullen al tijd bewoners en verkeersdeelne mers (toeristen, fietsers, etc.) op gezadeld worden met verkeers overlast en -onveiligheid." De- dorpsraad wijst er op dat de ge meente buiten Dishoek een par keerplaats heeft aangelegd om Dishoek zelf autoluw te maken. „Dat is succesvol gebleken. Maar de positieve effecten ervan wor den door de komst van zo'n villa dorp volkomen teniet gedaan." De dorpsraad bepleit dan ook 'een substantiële vermindering van het aantal bedden'. SGP-wethouder Jaap Melse rea geert verbaasd op de kritiek. Er zijn nu weliswaar ruimte twintig villa's meer gepland dan in het oude plan, maar daar staat tegen over dat een groot en hoog com plex met hotelvoorzieningen is ge schrapt, waardoor de bebouwing beperkt blijft tot iets minder dan de helft dan is toegestaan door het bestemmingsplan dat is goed gekeurd door de Raad van State. Hij verwacht dat de aangepaste sa menwerkingsovereenkomst, na raadpleging van de projectontwik kelaar, kan worden vrijgegeven. Wat betrteft de verkeersafwikke ling: 'dat wordt nog nader uitge- kristaliseerd'. Bloembollen prijsplukker verwilderings- Sleutelbloem pakket (Primula acaulis) J Per zak TP Per stuk Vï* 1 Tegen inlevering van deze bon Intratuin Koudekerke Gatgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. Kijk voor onze actuele folder op www.intratuin.nl/folder intratuin MIDDELBURG - Het venijn zat, on bedoeld, in de staart van het ver kiezingsdebat in de Middelburgse Kloveniersdoelen. Op de vraag of de Lokale Partij Middelburg en de PvdA nog een periode samen in één college willen, zei PvdA-lijst trekker (en huidig wethouder) Saskia Szarafinski dat dit ook af hangt van de kwaliteit van de wet houder die de LPM inbrengt. Een opmerking die in de zaal werd verstaan als kritiek op de huidige LPM-wethouder Ed de Graaf. Szarafinski haastte zich te zeggen dat haar opmerking zeker niet zo verstaan mag worden en dat de PvdA altijd de kwaliteit van wet houders meeweegt. Ondanks alle stekeligheden tussen de twee par tijen in aanloop naar de verkiezin gen waren Szarafinski en LPM-lijsttrekker Piet Kraan opval lend vriendelijk voor elkaar. Kraan zei na afloop van het debat Szarafinski's opmerking niet te hebben opgevat als diskwalifica- Het thema 'coffeeshop' zorg de voor een duidelijke wa terscheiding tussen de lijst trekkers tijdens het debat tie van 'zijn' wethouder De Graaf. Vanwege het overlijden van hun kandidaat Kees Knuist was de SP gisteravond niet aanwezig op het laatste verkiezingsdebat van de PZC en Scoop op Walcheren hiel- den. Lijsttrekker Jeroen van Dijen liet schriftelijk weten dat zijn par tij voorlopig de campagne heeft opgeschort. De discussie werd gevoerd aan de hand van stellingen uit een enquê te van Zeepeil. De laatste vraag kwam echter uit het publiek: 'Heeft u de plank weieens volle dig misgeslagen?', gericht aan de partijen die de afgelopen vier jaar het Middelburgse college vorm den. „Toen we in het college stap ten dachten we dat we wonderen konden verrichten. Dat bleek niet zo te zijn", erkende Piet Kraan. Chris Simons (WD) zei dat er bij nader inzien veel eerder en meer bezuinigd had moeten worden. Dat thema kwam eerder op de avond voorbij toen het om sport en cultuur ging. Met name de cul turele sector kan de komende vier jaar zijn borst nat maken. Johan Aalberts (CDA) zei dat bij het ver strekken van subsidie mee moet wegen hoeveel mensen plezier hebben van elke euro die de ge meente toekent. In dat kader viel herhaaldelijk de Vleeshal als in stelling die onevenredig veel sub sidie opslokt. VLISSINGEN - Vier maanden nadat de Lokale Partij Vlissingen vragen stelde over de verkoop van de voormalige Sociale Dienst in Vlis singen, geeft het college van b en w antwoord. Het dagelijks gemeentebestuur be vestigt in dat antwoord na al die tijd wat iedereen in openbare bronnen kan vinden: het pand van de Sociale Dienst aan de Dok ter Gallandatstraat is inderdaad voor 5,5 ton verkocht, ruim onder de oorspronkelijke vraagprijs van 1,2 miljoen. Daarbij is een 'beta lingsregeling' afgesproken met de koper die de notaris heeft om schreven als lening. Inmiddels is het hele bedrag betaald, stelt het college. Dat de beantwoording zo lang duurde heeft te maken met de ge voeligheid van het onderwerp op het stadhuis: de ambtenaar die de verkoop begeleidde is inmiddels ontslagen. De gemeenteraad is in de afgelopen weken herhaaldelijk achter gesloten deuren geïnfor meerd over de gang van zaken. Het college van b en w spreekt in de beantwoording van de vragen geen oordeel uit over de verkoop van het pand. door Henk Postma DISHOEK - De dorpsraad van Koude- kerke heeft 'ernstige bezwaren' te gen het nieuw plan voor de bouw van een 'vakantievilladorp' bij Dis hoek. De beoogde bouw van 68 va kantievilla's plus 10 appartemen ten is 'ontwrichtend' voor de sa menhang van Dishoek, schrijft de dorpsraad in een brief aan Burge meester en Wethouders van Veere. y&i i -.* De ontsluiting van het beoogd villadorp is voorzien bij de poort van het voormalig hotel Zeeduin. De dorpsraad vreest ongelukken, foto Ruben Oreel inhoud 200 stuks, Diverse kleuren, S of gemengd, 13 cm halfschaduw inhoud 150 stuks. potmaat 10,5 cm. "mAQJ9 kteurt je leven Rivalen blijven vriendelijk door Theo Giele door Nadia Berkelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20