PZC Stroomstoring treft ziekenhuis Goes ié Kennelijk hebben dieven meer profijt bij stelen van lading dan bij stelen van trucks Touretappe niet in Middelburg' BUITEN Alle maatregelen ten spijt nam het aantal ladingdiefstallen vorig jaar explosief toe. Trucks worden minder vaak gestolen. Koninklijke hulde voor medaillewinnaars De eerste bruine kikker WOENSDAG 26 februari 2014 Geregeld zon, 11° HOEVELAKEN - Het aantal diefstal len uit vrachtwagens is vorig jaar fors gestegen naar 243. Dat is een groei van 43 procent ten opzichte van 2012. Wie het aantal pogingen tot diefstal meetelt, komt zelfs op een toename van ruim 50 pro cent. Vooral in het zuidoosten van het land is het vaak raak. Dat blijkt uit de politiecijfers die de Stichting Aanpak Voertuigcri- minaliteit (AVc) vandaag presen teert. Het aantal complete vracht wagens dat werd gestolen daalde juist met 19 procent naar 287. AVc-directeur Titus Visser denkt dat de verschuiving van voertuig- naar ladingdiefstal samenhangt met de professionalisering van het dievengilde. „Kennelijk heeft het meer profijt." Vooral compu terapparatuur is traditioneel popu lair bij ladingdieven. De diefstal van kleding en geluidsapparatuur vanaf vrachtwagens nam toe. Volgens belangenorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN) zijn de slechte cijfers het di recte gevolg van de komst van de nationale politie. Bij de invoering daarvan werd het 'ladingdiefstal- lenteam' opgeheven. Intensieve sa menwerking tussen dit politie team en belanghebbenden zorgde in 2012 nog tot een halvering van het aantal diefstallen. Om het die vengilde te bestrijden werd extra gecontroleerd, kwam er een waar schuwingssysteem en werden par keerplaatsen beter beveiligd. De slechte cijfers over 2013 zijn aanleiding om de samenwerking weer sterker op te pakken, stelt Visser. Daarbij is het wel erg mak kelijk om naar politie en justitie te wijzen. Vervoerders kunnen be wuster kiezen voor diefstalbesten- diger materieel en veiliger parkeer plaatsen, stelt hij. Visser pleit voor meer bewaakte parkeerterrei nen. TLN is blij met het verbeter de overleg. „Maar er is een jaar ver loren gegaan", aldus de woord voerder. Tien van de vijftien par keerplaatsen waar de meeste la dingdiefstallen plaatsvonden, lig gen in Oost-Brabant en Limburg. Parkeerplaats Romeinse Put aan de A73 bij Venray voert de lijst aan met twaalf diefstallen, ge volgd door Het Goor (A67) bij Bla- del. Naast de A73 en de A67 staan ook de A2 en de A50 meermaals in de top 15. MIDDELBURG - Middelburg is waar schijnlijk geen finishplaats voor de Tour de France volgend jaar. Dat zei wethouder Chris Simons (WD) tijdens het verkiezingsde bat van de PZC en Scoop gisteren in Middelburg. De Tourdirectie zou de binnen stad van Middelburg te krap en dus ongeschikt vinden. Neeltje Jans zou wél een mogelijkheid zijn. Een etappe zou Zeeland on geveer een miljoen euro kosten. De Tourdirectie komt binnenkort naar Zeeland. DESTELLING UW MENING 381 reacties Jeugd mag best een pilsje drinken tijdens carnaval Word ook abonnee! 8"711688 555530 13 operaties uitgesteld of verplaatst Alle onderzoeksafspraken afgezegd Intensive care werd niet getroffen Storing duurde van 9.00 tot 15.00 uur pagina 18/19 Weinig licht maar geen gesomber Commentaar Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 48 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Forse groei ladingdiefstal door Paul Bots Titus Visser, directeur AVc /economie Meer cijfers in politierapport Ugaridese homo's zijn welkom in Nederland zie pagina 5 Reageer op pzc.nl ONEENS 41% Ga naar www.pzc.nl/abonneren O foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1