Royan Seghers bezorgt Clinge late driepunter SPORT 45 Zeelandia Middelburg heeft de langste adem Vrouwen van IJzendijke halen flink uit: 6-1 den. De beste waren voor de thuisploeg, maar het duurde tot tien minuten voor de rust voordat Remco van Leeuwen de gelijkma ker binnen schoot: 1-1. Na de hervatting had Terneuzen lang het initiatief. Erik-Jan Naudts kopte op de lat, doelman Tim Blind voorkwam met enkele goede reddingen een treffer. In de slotfase dook RCS een paar keer gevaarlijk voor het Terneuzense doel op. Maar ook daar stond het vizier niet op scherp. been. „Het is aan de ene kant pech, maar aan de andere kant moeten we de kansen die we krij gen beter uitspelen. Het zal niet gemakkelijk worden om erin te blijven, maar het is nog niet ge beurd." RCS kwam na een kwartier op voorsprong, toen Robbie van Iwaarden uit een scherp aangesne den hoekschop van Len Eversdijk binnen kopte: o-i. In een fouten- festival in beide defensies kregen beide ploegen daarna mogelijkhe- wordt keihard gewerkt, maar we gaan er mentaal gezien niet goed mee om. Te vaak krijgt de ander de schuld, terwijl het meestal toch aan jezelf ligt." Timon van der Hooft, aanvaller van Terneuzen, was in dat op zicht reëel. De spits besefte dat zijn ploeg kansen bij de vleet had gekregen om meer dan één keer te scoren, dacht zelf de gelijkma ker aan te tekenen, maar stuitte voor een leeg doel volkomen on verwacht op een uitgestoken maar moet leren dat het erom gaat dat er gescoord wordt." Van Aerde voorziet een lastig slot van het seizoen. „Ik had aan het begin van het seizoen niet ver wacht dat we in een fase zouden belanden als waarin we nu zit ten", bekende hij. „We zijn slecht begonnen, maar hebben daarna tot de winterstop de draad opge pakt. Ik dacht dat we die lijn zou den doortrekken, maar we heb ben twee stappen terug gedaan. We spelen degradatievoetbal. Er Clinge-Steen 2-1: Met een fraai af standsschot opende John Slis hal verwege de eerste helft de score: 1-0. Kort daarna was de stand weer in evenwicht toen Kenneth Triest de bal uit een vrije trap piet het hoofd verlengde: 1-1. In de tweede helft speelde het spel zich op het middenveld af. Lang hing een gelijkspel in de lucht, maar in de tachtigste minuut be zorgde Royan Seghers op aange ven van Dominique de Maagt zijn ploeg de overwinning. Biervliet-RIA W. 2-1: Nadat doel man David Mullaert RIA W. van scoren had afgehouden, was het na een klein half uur aan de ande re kant raak via Derek de Booij. Direct na de thee was het Geof frey de Haan wiens inzet keihard via de binnenkant van de paal in sloeg: 2-0. Halverwege de tweede helft bracht Sofian Doorns de aan sluitingstreffer op het bord (2-1), maar verder kwam RIA W. niet. Breskens-Patrijzen 2-1: De ope ningstreffer kwam na ruim een kwartier op naam van Kjell Ver- schorre (1-0), waarna doelman Thijs van Houte op slag van rust met een fraaie redding de gelijk maker voorkwam. Ondanks de tweede gele kaart voor Edwin van de Voorde van Breskens werd het kort daarna via een uitval 2-0 door Jan van den Broecke. Het slotakkoord was in de laatste mi nuut voor Edwin Capello: 2-1. Sluiskil-Zeeland Sport 2-1: Een hard werkend Sluiskil leidde bij rust met 2-0 door een vroege tref fer van Micky Ierland vanaf elfme ter en één van Mesut Yilmaz. In het begin van de tweede helft kwamen de Vlissingers sterk op zetten, maar Danny Pijcke wist zijn doel lang schoon te houden. Pas in de zeventigste minuut was hij kansloos op de inzet van Mat- thieu de Smit: 2-1. Oostburg-Vogelwaarde 2-0: De bezoekers kwamen sterk uit de startblokken, maar doelman Jeroen Rammant voorkwam een snelle achterstand voor Oostburg. Al snel nam Oostburg het heft in handen, wat na een kwartier leid de tot de 1-0 van Davy Maes. Op slag van rust schoot libero Peter van de Linde de bal vanaf 25 me ter in de bovenhoek: 2-0. Dat was meteen de eindstand. Schoondijke-Groede 2-0: In een matte derby was de thuisploeg voor rust sterker, wat na een kwar tier de 1-0 van Brian Wesbeek op leverde. De beginfase van de twee de helft liet een wat sterker Groe de zien, dat pech had met een in zet van Ruben Deij tegen de lat. Gaandeweg nam de thuisploeg het heft weer in handen en in de 67e minuut besliste Wesbeek de wedstrijd door de 2-0 aan te teke nen. Jong Ambon-Koewacht 1-3: Na een gelijkopgaande eerste helft met een hoofdrol voor beide doel mannen, sloeg Koewacht na de thee binnen een kwartier drie keer toe. Eerst was Zoë Schelf hout succesvol met een fraaie vrije trap, waarna Ruud Martens er op aangeven van Robin Mari- man 0-2 van maakte. Even later maakte Mariman zelf geen fout al leen voor de Middelburgse doel man: 0-3. De tegentreffer van Yan- nik Taniwel was slechts voor de statistiek van belang: 1-3. Zeelandia Middelburg had in het zespuntenduel het beste van het t spel, maar leek na een slechte fase na rust op een nederlaag af te ste venen. Vijf minuten voor tijd zorgde Niels Luteijn echter voor 2-2 en diep in de blessuretijd was het Michael Cabenda die de eind stand op 3-2 bepaalde. Dat het zo spannend zou worden, lag in de eerste helft niet voor de hand. Zeelandia was de bovenlig gende partij en kwam na dertien minuten op 1-0, toen Alberto Con- de Morgado een voorzet van Ro gier Veenstra binnenkopte. Kort na de hervatting profiteerde Groen Wit van de missers van de thuisploeg. Via Mohammed Me- jout werd het 1-1 en in de 66e mi nuut werd het 1-2 door Achmed Zerouali. Met Niels Luteijn als extra aanvaller draaide Zeelandia Groen Wit daarna de duimschroe ven aan. Juist toen de twijfels toe namen en een nederlaag dreigde waren daar dan toch nog de be vrijdende 2-2 en 3-2. Tweede klasse. IJzendijke-DSVP 6-1: Na twintig seconden zorgde Kelly van Leeuwe al voor 1-0. Ze tekende ook voor de 2-0 en Thea de Blaeij maakte voor rust de der de. In de tweede helft maakte De Blaeij de 4-0 en kwam de vijfde treffer op naam van Rosanne Lam- mers. DSVP deed iets terug, waar na Lammers uit een voorzet van De Blaeij met een kopbal de eind cijfers vastlegde: 6-1. Derde klasse Terneuzen-Marjola Girls 2-1: Sibel Asanov opende na zes minuten de score en na een half uur werd het 2-0 door Marjo lein Dhondt. Na rust had Terneu zen het moeilijk en na de aanslui tingstreffer van Esther Luijckx moest het alle zeilen bijzetten. Terneuzen bleef in de slotfase ech ter overeind. MAANDAG 24 FEBRUARI 2014 Terneuzen-aanvaller Roy van Ham levert een voorzet afin de derby tegen RCS. De verdedigers Sven van Rosevelt en Yordi Nijland (nummer 18) zitten er kort op. foto Mark Neelemans MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal eindigden gisteren vier van de zeven duels in een 2-1-overwinning voor de thuis ploeg. Zo ook de derby tussen lijst aanvoerder Clinge en de nummer drie Steen, die kort voor tijd werd beslist door Royan Seghers. 6 Hekkensluiter Groede scoorde in de vierde klasse pas zes keer. Ook tegen Schoondij- ke werd niet gescoord. MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg lijkt in de onderste regionen van de tweede klasse van het zon- dagvoetbal zijn draai te hebben ge vonden. De ploeg van trainer Daan Eikenhout boekte gistermiddag zijn tweede opeenvolgende over winning. Op eigen veld werd mede degradatiekandidaat Groen Wit met 3-2 verslagen. TERNEUZEN - De voetbalsters van IJzendijke behaalden in de tweede klasse B van het zaterdagvoetbal een ruime 6-1-overwinning tegen DSVP. Terneuzen won een dag la ter met 2-1 van Marjola Girls. Vijfde klasse (promotiepoule). Ka- pelle-IJzendijke 2 1-4: Doelpunten IJzendijke 2: Yannick van Acker 3, Bo Verduin (strafschop) 1. Koewacht-Rillandia 1-5. Doelpunt Koewacht: Iris Kint. Vijfde klasse (verliezerspoule). Zaamslag-Zeelandia Middelburg 1-6. Doelpunt Zaamslag: Fleur Rade makers. Vierde klasse (promotiepoule). Vir- tus-Hontenisse 1-5. Doelpunten Hon- tenisse: Bonne van Kruijssen, Fanny Kool 2x, Jacqueline van Hoije 2x. Vijfde klasse (promotiepoule). Hul- sterloo-Nieuw Borgvliet 1-2. Doel punt Hulsterloo: Natasja Praet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73