Lijst Babijn en SP passen minst in Sluise coalities ZEEUWS-VLAANDEREN 17 D T is zuinig op materiaal Boswandeling voor mantelzorgers Steunpunt Mantelzorg houdt donderdag 27 februari een wandeling door het Clingse bos. Mantelzorgers die er eens uit willen wor den om 13.30 uur verwacht op de perkeerplaats van Najade. Kosten 5 euro inclu sief twee keer koffie of thee met een pannenkoek. Aan melden via 0114-684700. Dronken bestuurder gepakt na aanrijding Een behoorlijk dronken au tomobilist is vrijdagavond in de Dwarsstraat in Terneu- zen aangehouden. Hij was kort daarvoor in de Nieuwe- diepstraat tegen een gepar keerde auto geknald en daar na doorgereden. De man (43) had ruim vier keer zo veel gedronken als mag. Zijn rijbewijs is ingenomen. Boudelotochten door de natuur Wandelclub De Smokke laars houdt zondag 2 maart de 27 e Boudelotochten. Deel nemers kunnen kiezen uit 6,12,17,20 en 30 kilometer. Het parkoers bestaat uit een mix van veldwegen, bospa den en rustige wegen. Start tussen 8.00 en 15.00 uur aan het Boudelocentrum, Kas teelstraat 23 in Klein-Sinaai. Fractievoorzitter Liber Baarends van D T noemde Francois Ba bijn al eerder een 'onbetrouwbare partner'. Uitgedaagd door ge spreksleidster Isabelle Scherbeijn tijdens een verkiezingsavond van de Cadzandse dorpsraad 'de liefde te verklaren aan gewenste coalitie partners' liet Baarends weten ook niet met de SP te willen regeren. Het was hem in het verkeerde keelgat geschoten dat de SP zitten de gemeentebestuurders 'zakken vullers' had genoemd. Ook de WD ziet de SP niet zit ten, omdat de standpunten van beide partijen 'te ver uit elkaar lig gen'. Om diezelfde reden sluit D66 bij voorbaat samenwerking met Lijst Babijn uit. Hoewel Ba bijn zich tijdens de afgelopen ver kiezingsdebatten het sterkst profi leerde en geen gelegenheid voor bij laat gaan om mensen er op te wijzen wat de coalitiepartijen ver keerd hebben gedaan, sluit hij sa menwerking met geen der par tijen uit. „Wij respecteren de uit spraak van de kiezers", liet hij for meel en afgemeten weten. Ook de meeste andere fractievoor zitter wachten de uitslag van de verkiezingen af alvorens voorkeu ren te spuien. De zittende coalitie partijen - CDA, WD, PvdA, D 8c T en D66 - lieten echter wel we ten de afgelopen vier jaar 'con structief te hebben samenge werkt'. Fractievoorzitter Chris van de Vijver benadrukte - net als eerder in de week in Oostburg - dat Nieuw Gemeentebelang pri ma met 'landelijke' partijen kan samenwerken. Daar gaf ze tevens mee aan zelf in de race te zijn voor een wethouderszetel. WD wil miljoenenverlies op openbaar vervoer inzetten voor gratis vervoer van jonge én oude gebruikers. Van de Vijver sloeg de spijker op de kop toen ze constateerde 'dat geen vuurwerk' verwacht hoefde te worden. Wethouder Jan Schaal- je greep het debat aan om een door de SP in de wereld geholpen misverstand uit de wereld te hel pen. Het idee dat zorg op maat in gevaar komt, omdat 'ambtenaren zorgindicaties' gaan afgeven, is volkomen uit de lucht gegrepen. „De indicatiestelling is én blijft goed geregeld." WD'er Stan Lauret kwam met dé, overigens nog door niemand omarmde, oplossing voor alle ver voersproblemen: de twintig mil joen verlies die de provincie jaar lijks lijdt op onrendabel vervoer kan worden gebruikt voor gratis openbaar voor alle gebruikers. CADZAND - De Sluise partij Dorps belangen 8c Toerisme (D 8c T) liet vrijdag tijdens een verkiezingsbij eenkomst in Cadzand zien dat ze milieubewust is. Net als de acht andere partijen, die zetels willen bemachtigen in de gemeenteraad van Sluis had D 8c T stapels pro motiemateriaal op tafeltjes in het Zwingebouwtje gelegd. Er moes ten tenslotte zieltjes worden ge wonnen. Met sleutelhangers en blauwe par- keerschijven worden potentiële kiezers er aan herinnerd dat D 8c T een goede keus is, had een cam pagnestrateeg bedacht. Maar wie de parkeerkaart of sleutelhanger omdraait, wordt opgeroepen op Lijst 3 te stemmen, de lijst van de VVD. D 8c T voerde acht jaar gele den Lijst 3, maar is intussen afge zakt naar Lijst 6. „Maar het is toch zonde en weinig milieubewust om alles zomaar weg te gooien", verklaarden fractievoorzitter Li ber Baarends en partijvoorzitter Sander de Putter onafhankelijk van elkaar. MAANDAG 24 FEBRUARI 2014 CLINGE TERNEUZEN KLEIN-SINAAI Theodorus den Delver (Robin Maas) stapte voor de vierde keer in de ton en wilde zeker geen bok schieten, foto Mark Neelemans door René Hoonhorst CADZAND - Partijen uitsluiten voor een coalitie na de gemeenteraads verkiezingen ligt gevoelig, maar en kele Sluise partijen sluiten samen werking met Lijst Babijn en/of SP bij voorbaat uit. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Grauenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenoutletwinhel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65