Wandelnetwerk Hart van Zeeland gereed wint voorronde Spectra Topdrukte in Zeelandhallen 66 In tal van andere gebieden is helemaal niks. Geen toilet, geen douche." roncoLU 16 BEVELANDEN en THOLEN RECREATIE Duikers kunnen bij Kattendijke gebruik maken van eerste '5-sterren duikhotspot' van het land. 7777ste inschrijving Ruilwinkel Goes The ShOFGS CNGS AttlC Geslaagd Doemiddagen 26 februari J2 maart fli Hart van Zeeland bestaat uit 491 kilometer wandelroutes waarvan 117 kilometer onverhard. Zo'n 51 kilometer hiervan gaat over boe renland. Wandelaars kunnen hun eigen route samenstellen aan de hand van de knooppunten. Onder weg is ook van alles te ontdekken, zoals speciaal hiervoor uitgevoer de verbeteringen in het land schap, nieuwe wegbeplanting en herstel van cultuurhistorische ele menten rond erven. De kaart van het wandelnetwerk is verkrijg baar bij de VVY's. Binnen dit wandelnetwerk zijn een aantal themaroutes opgeno men: De Fruitroute, die loopt rondom de boomgaarden van Ka- pelle; De Franse Slag; in de omge ving van Wemeldinge, Kapelle en Hansweert is in de Tweede We reldoorlog flink gevochten tussen de Duitsers en de Fransen. Deze route vertelt het verhaal van de strijd van het 271e Régiment d'In- fanterie tussen 14 en 16 mei 1940; Het Kastelenpad, rondom Kapelle ontstonden vanaf de tiende eeuw langs de kreek kleine nederzettin gen, die later uitgroeiden tot im posante kastelen; Het HoHopad, bestaat uit 3 routes; het Hollestel- lepad, het Hogepad en het Omme tje rondom Kloetinge; Het Kieken diefpad, wandelen rondom de voormalige zeearmen de Ooster en Westerschenge. In de rietvel den langs de Westerschenge broe den jaarlijks meerdere paren van de Bruine Kiekendief. Met het ge reedkomen van het Wandelnet werk krijgt de economie in dit ge bied een extra impuls. (Mi- ni-)campings, boerderijwinkels, theetuinen, boomgaardterrassen en andere horeca zullen profite ren, is de verwachting. Het wandelnetwerk wordt don derdag formeel geopend in de Westerkerk in Goes door gedepu teerde Carla Schönknecht. Ieder een is, na aanmelding, welkom om bij deze opening aanwezig te zijn. Aanmelden bij SLZ: 0113-230936 of email: info@slz.landschapsbeheer.nl GOES MODELBOUWSTAD KATTENDIJKE - De eerste 5-sterren duikhotspot van Nederland. Het klinkt indrukwekkend en dat is het ook. Neptunus zelf was er za terdag voor aan de kant geklom men om de super-de-luxe duik- stek aan de dijk tussen Kattendij ke en Wemeldinge te openen. De duikhotspot wordt gevormd door de duikplaatsen Kattendijke (64), Tetjes (65), De Stelhoeve (66) en Kleine Stelle (67). Deze bieden samen voor het eerst alle voorzieningen waar duikers blij van worden. Naast de al eerder aangelegde duiktrappen zijn er nu ook toiletten, douches, een spoelgelegenheid, zonneterras sen, een barbecue en zitgelegenhe den aanwezig. Daarnaast is het mogelijk om bij Kleine Stelle een hapje te eten. Hierdoor wordt het voor nationale en internationale duikers nog aantrekkelijk om naar de toch al populaire locatie te ko men. Op het dak van het douche- en toiletgebouw zijn zonnepanelen geplaatst, zodat de energie duur zaam wordt opgewekt. Wel is er camerabewaking om vandalisme te voorkomen. Het samenwerkingsproject 'Gren zeloos Duiken' van duikorganisa- ties NOB, NELOS, provincie Zee land, provincie West-Vlaanderen en de gemeenten Goes en Kapelle was al een aantal jaar in voorberei ding. Veel Belgen komen duiken bij Wemeldinge en door samen te werken met de Belgische provin cie West-Vlaanderen, kon aan spraak worden gemaakt op een zo geheten Interregsubsidie. Lange tijd was onzeker of er geld uit DUIKLOCATIES KATTENDIJKE Brussel zou komen, maar uitein delijk kwam er groen licht. Goes en Kapelle hebben elk 30.000 eu ro bijgedragen, de provincie 40.000. Het grootste deel van het totale budget voor Grenzeloos Duiken - een kleine drie miljoen euro - is gebruikt voor een circa 18 meter diepe duiktank met een diameter van 33 meter en een inhoud van maximaal 13.000 kubieke meter, die in het West-Vlaamse plaatsje Zwevegem staat. Het gaat om een oude stookolietank, die een twee de leven krijgt. Duikers kunnen daar leren om op grote diepte te duiken. Opleidingen vormen dan ook een onderdeel van Grenze loos Duiken. De Kapelse wethouder Jon Hersel man en zijn Goese collega Jan de Pooter (die Loes Meeuwisse ver ving) zijn blij met de voorzienin gen. „In tal van andere gebieden is helemaal niks. Geen toilet, geen douche. Hier hoef je nu in elk geval niet meer in je blote kont op de dijk te staan", grapte Herselman. De faciliteiten wer den direct ingewijd door een aan tal duikers. GOES - De Ruilwinkel in Goes ver welkomt vandaag de 7777ste in schrijver. Yvon ten Velden uit Ar- nemuiden krijgt een bloemetje van wethouder Jan de Pooter. Nor maliter gebeurt dat alleen op 'ron de' getallen, maar de Ruilwinkel bestaat volgende maand zeven jaar. SMWO begon toen met dit initiatief. Het jubileum wordt op 17 maart gevierd. Zaterdag is er weer een rommelmarkt bij de Ruilwinkel aan de Couwerve- straat 2, van 10.00 tot 16.00 uur. aanmelden via website Deze Walcherse formatie zorgde al direct bij het debuutoptreden voor een feestende zaal. Daarmee verzekerde de band zich met ener gieke rock van een finaleplek tij dens het Klomppop Festival op Hemelvaartsdag. De winnende band heeft het succes overigens wel voor een deel te danken aan het Zeeuws-Vaamse Dread. Zij waren er met hun ongecompli ceerde metal-punk verantwoorde lijk voor dat een volle Klomp mas saal in de muziek meeging. Dus ook voor Dread veel bijval, die tot uiting kwam in de publieksstem- men. Met nog twee nieuwe bands die daarvoor ook al indruk had den gemaakt duurde het erg lang voordat de jury eruit was, want ook punktrio Ragpunt en scream- rock act Giant Diamon Sea Turtle waren finalewaardig. Grote kans dat de wildcard naar een band uit deze voorlaatste voorronde gaat. Dat wordt bekend na de laatste voorronde op vrijdag 21 maart. GOES - A. Timmerman-van Noor den uit Yerseke, E. Geluk-Kriek- aart uit Goes, A. Jansen-van Noor den uit Kruiningen en M. de .Looff-Nieuwenhuijse uit Yerseke- zijn geslaagd aan de ENS AID mo devakschool in 's-Hertogenbosch. GOES - Met het nieuwe wandelnet werk 'Hart van Zeeland', Goes-Ka- pelle, wat aansluit op het al be staande wandelnetwerk 'Sporen in de Zak', heeft Zuid-Beveland een compleet wandelnetwerk. GOES - De 22ste editie van de Modelbouwshow in de Zeelandhallen heeft af gelopen weekeinde opnieuw duizenden bezoekers getrokken. Zaterdag was het parkeerterrein al rond het middaguur vol en moest geduld worden geoe fend om binnen te kunnen komen. Eyecatchers waren dit keer onder meer de op schaal nagemaakte zendschepen van bijvoorbeeld Veronica. Volgend jaar staat de show in het teken van modelschepen, foto Johan van der Heijden Niet meer in j e blote kont op de dijk door Luc Oggel Wethouder Jon Herselman Duikplaats Kattendijke staat ook bekend als 'Parking'. Aangeraden wordt om bij hoogwater richting Wemeldinge te duiken en bij laag- water richting Kattendijke. Bij Tetjes kun je het beste aan de linkerkant van de linkerpier te wa ter gaan en om de twee strekdam men heenzwemmen voor een mooie route. Niet tot aan de vaar- route, want de stroming is verra derlijk. Duiken tussen de strekdam men is verboden. Bij Stelhoeve kan zowel bij hoog- als laagwater prima worden gedo ken door de aanwezigheid van een duiktrap. Ook overnachten kan. Bij duikplaats Klein Stelle ligt het wrakje 'Galjoen zonder Poen', op zo'n 25 meter diepte. atheneum - havo - vmbo theoretische leerweg www.roncalli-boz.nl OVEZANDE - Jury en publiek van Spectra zijn het dit seizoen opval lend vaak met elkaar eens. Ook in de voorlaatste voorronde van band wedstrijd Spectra afgelopen vrijdag in De Klomp in Ovezande gingen publieks- en juryprijs naar één band: The Shores Cries Attic. Goedkoper kan met... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (or 13) 31254? 06 53314189 OperarijjstfWen tie www.keukenoutletwinkel.nl ff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58