KEUKEN Eigenaar autobedrijf houdt indringer aan 16 SCHOUWEN-DUIVELAND Duikers tegen stort staalslakken in Oosterschelde De gemeente doet er wijs aan geld te steken in het centrum van de stad om de economie te stimuleren. ill De voorgenomen versterking van de vooroever langs het dijktraject Wemeldinge-Kattendijke met staalslakken staat over anderhalf jaar op de rol. Elshof: „Ik begrijp dat dat moet gebeuren, maar met staalslakken draai je de duiksport de nek om. Het is een goedkope oplossing, waarmee je het onder waterleven verwoest." Zeeland heeft met duiklocaties als die bij Kattendijke 'goud in handen', stelt Elshof. Hij wijst in dat op zicht ook op het wereldkampioen schap onderwaterfotografie dat volgend jaar in Zeeland wordt ge houden. „Die foto's gaan de hele wereld over. Maar als hier straks staalslakken worden gestort, jaag je duikers weg. Parende sepia's? Die zie je hier straks niet meer." De zaterdag geopende vijf-ster- ren-duikhotspot wordt gevormd door de duikplaatsen Kattendijke (64), Tetjes (65), De Stelhoeve (66) en Kleine Stelle (66). Deze duiklocaties bieden samen voor het eerst alle voorzieningen waar duikers blij van worden. Naast de al eerder aangelegde duiktrappen zijn er nu ook toiletten, douches, een spoelgelegenheid, zonneter rassen, een barbecue en zitgele genheden aanwezig. Daarnaast is het mogelijk om bij Kleine Stelle een hapje te eten. Hierdoor wordt het voor nationale en internatio nale duikers nog aantrekkelijk om naar de toch al populaire duikloca- tie te komen. „Dit is de kroon op het werk, we zouden dit op veel meer plekken in Zeeland willen zien", aldus Elshof ZIERIKZEE - In café De Biet in Zie- rikzee kruist morgenavond poli tiek Schouwen-Duiveland de de gens tijdens het verkiezingsdebat dat door de PZC en Scooop is ge organiseerd. Onderdeel is een dis cussie aan de hand van de stellin gen die Zeepeil aan hun eigen pa nel en via internet aan het grote publiek heeft voorgelegd. Eén van de stellingen gaat over de versterking van de economie. Van de deelnemers uit de gemeente Schouwen-Duiveland geeft een ruime meerderheid aan dat de ge meente vooral moet investeren in een aantrekkelijke binnenstad: volgens 68,4 procent doet de ge meente er wijs aan om daar geld aan te besteden. Investeren in een winkelboulevard aan de rand van de stad krijgt van 12,4 procent de voorkeur en slechts 3,5 procent vindt de aanleg van industrieter reinen de beste keus. De Zeeuwse gemiddelden voor deze stelling waren 65 procent voor de binnen stad, 5 procent voor een winkel boulevard en 10 procent voor in dustrieterreinen. Voor Robert van der Krieke, voor zitter van de stichting Onderne mers Voor Ondernemers Zierik- zee (OVO) en eigenaar van een computer- en telecomzaak, onder streept de uitkomst van de Zee- peil-enquête wat de winkeliers al jaren zeggen. Maar waar moet dan in geïnvesteerd worden? Mooier straatmeubilair, activitei ten, groen? Goede bereikbaarheid van de binnenstad staat voor Van der Krieke op nummer één. Een stad mag dan nog zo aantrekkelijk zijn door allerlei activiteiten en het mooie straatbeeld, mensen moeten er wel kunnen komen. Er zijn de laatste tijd nogal wat par keerplaatsen verdwenen in het centrum, met het Havenplein als bekendste voorbeeld. Maar ook el ders zijn links en rechts parkeer vakken weggehaald. Het is prima dat het Havenplein een fraaier aanzien heeft gekregen, maar de verdwenen parkeerplaatsen moe ten elders, dicht bij de winkels, ge compenseerd worden, vindt Van der Krieke. „Ik weet dat de ge meente geld wil steken in het aan trekkelijker maken van Zierikzee, maar mensen moeten wel dicht bij het centrum hun autootje kwijt kunnen. Meer parkeerruim te is echt nodig. Op drukke dagen is er een tekort. Mensen rijden dan de stad voorbij." In de enquete kwam het parkeren op Schouwen-Duiveland nog eens aan de orde, namelijk het par keren bij de stranden. Liefst 84,5 procent van de mensen die aan de peiling deelnamen vindt het niet redelijk dat er buiten het hoogsei zoen betaald moet worden. Wat hen betreft blijft betaald parkeren bij de stranden beperkt tot de maanden juli en augustus. Verder vindt een ruime meerder heid (79,3 procent) dat er al ge noeg vakantiehuisjes op het ei land zijn. Over gemeentelijk geld steken in het veiliger maken van de N57 en de N59 is men verdeeld. Iets meer dan de helft vindt dat de gemeen te ook zelf moet investeren in de ze rijkswegen. Opvallend is dat de meningen op Schouwen-Duiveland over de al gemene stellingen in de pas lopen met het Zeeuwse gemiddelde. Nergens wijkt de uitkomst sterk af van de grootste gemene deler. ■«•te*, mm. ïsmimm Man dreigt van dak te springen ZIERIKZEE - Een wanhopige man (32) dreigde vrijdagavond vanaf het dak van een woning in De Huijbertstraat in Zierik zee met dakpannen te gooien en naar beneden te springen. De politie was sinds donder dag naar hem. Tegen de Zierik- zeeënaar loopt een onderzoek naar huiselijk geweld. Vrijdag belde de man naar het politie bureau. Toen de agenten bij de woning aankwamen, zat de man op het dak te schreeuwen. Familie en agenten wisten hem te kalmeren. Na drie kwar tier kwam hij naar beneden en werd hij aangehouden. Oud-wereldkampioene geeft schaatsles Oud-wereldkampioene Barbara de Loor geeft vandaag schaatsles sen aan kinderen van de basis scholen op de ijsbaan in Zierik zee. Van 9.00 tot 15.00 uur ver zorgt zij vijf schaatslessen met daarbij aandacht voor de techniek van het schaatsen. Ook de klas van ijstijdambassa deur in Zierikzee, Kyra Droppers, zal een clinic krijgen van de oud-wereldkampioene. De 400 vierkante meter grote ijs baan staat tot en met 8 maart op het Havenplein en is dagelijks geo pend van 9.00 tot 22.00 uur. ZVU geeft cursus Natuur en Fotografie Binnenkort begint de cursus Nauur en Fotografie van de Zeeuwse Volksuniversiteit on der leiding van J. Midavaine. De cursus bestaat uit zeven bij eenkomsten. Op 28 maart be gint de cursus met een kennis making en een voorbespreking in Burgh-Haamstede en een be zoek aan het Slotbos. De cursus data zijn verder 11 april (Renes- se), 25 april (Westhoek, lente bloesem, 1 mei (Slikken van de Heen), 23 mei (Plan Tureluur), 6 juni (orchideeën) en 20 juni (meeuwenkolonie). Voor opga ve ZVU: 0118-634800 of zeeland@volksuniversiteit.nl. Rond acht uur zagen voorbijgan gers dat twee mannen bij een au tobedrijf in een auto zaten/Nadat de eigenaar van het bedrijf was ge waarschuwd, trof hij het duo aan. Een van de mannen wist te ontko men, de andere verdache kon in de kraag worden gegrepen. De man uit Nieuwerkerk verzette zich volgens de politie hevig te gen zijn aanhouding. Hij moest door meerdere omstanders in be dwang worden gehouden om te voorkomen dat ook hij zou vluch ten. De overdachte werd even later aan de politie overdragen. Hij werd op verdenking van poging tot diefstal van een auto door de politie meegenomen en naar het politiecellencomplex in Torentijd te Middelburg gebracht. De politie is nog op zoek naar de man die zich uit de voeten had ge maakt. De vrijdag aangehouden man is in de loop van het week end in voorlopige vrijheid ge- EP steld. Goedkoper kan met... leuker wel! Spoorstraat -18c 443j NK 's-Gravenpotcler T (0113) 312547 M 06 53314189 tWJi'ijjm zie www.fctukcnoutIeturinM.ri> KATTENDIJKE - De Nederlandse On derwatersport Bond is bezorgd over het storten van staalslakken in de Oosterschelde. NOB-Bestuurs- lid Hennie Elshof zei dit zaterdag in Kattendijke bij de ingebruikname van de eerste vijf-sterren-duikhot- spot. 'Mensen moeten hun auto kwijt kunnen' door Theo Giele Scoop/PZC Café De Gekroonde Suikerbiet Zierikzee Aanvang: 19.30 (inloop: 19 uur) I De jongens van HSD (paars shirt) in actie. Ruim 70 procent van de deelne mers aan de peiling vindt dat de gemeente niet op sport moet bezuinigen. ZIERIKZEE ZIERIKZEE zie ook: www.ijsbaanzierikzee.nl BURGH-HAAMSTEDE I De tijdelijke ijsbaan op het Havenplein is één van de activiteiten om men sen naar het centrum van Zierikzee te lokken, foto's Ronald den Dekker OOSTERLAND - Een 31-jarige man uit Nieuwerkerk is vrijdagavond in de Van den Abeelestraat in Ooster- land aangehouden toen hij zich on der verdachte omstandigheden bij een autobedrijf bevond. Een twee de verdachte wist te ontkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54