m Delta Sport leert Gemini de les I SPORT 49 45 Cor Gouka mag na spannende finale naar NK L el» ;V voudig Kustmarathonwinnaar zit midden in zijn voorbereiding op de marathon van Rotterdam en maaide gisteren moeiteloos de ene na de andere kilometer weg. „Ik wilde vooral heel blijven. Op zo'n zwaar parkoers ben je toch een beetje bang voor een blessu re. Alles is nu gericht op Rotter dam. Ik merk dat het steeds moei lijker wordt om een snelle tijd te lopen, gezien m'n leeftijd. Maar dat maakt de uitdaging wel gro- STEENBERGEN - Cor Gouka uit Sas- put is in Café Wellse Vaert gewes telijk kampioen geworden in het libre eerste klasse. De speler van BV Groede bleef na een bloedstol lende finale Ivo Vastre van HMS op moyenne voor. Gouka begon uitstekend aan het toernooi en stond na de eerste dag fier aan kop met 16,00 gemiddeld. De tweede dag verloor hij van Piet Timmermans. Concurrent Ivo Vastre bleef wel winnen. Voor aanvang van de finale moest Gouka winnen om de twee pun ten achterstand goed te maken. Als dat lukte, dan was hij alsnog kam pioen door een beter gemiddelde. Tot grote opluchting van Gouka miste de Brabander de nastoot bij 110-89. Daarmee kreeg de Zeeuws-Vlaming een plaats op het NK in maart. Martien Veekensd van ALM uit Goes werd vierde. ter. Ik heb nog nooit zo'n lange voorbereiding gehad als nu. Als al les mee blijft zitten, zit er een mooie tijd in." Schletterer hoopt in Rotterdam zijn persoonlijk re cord op de marathon te verbete ren. Dat staat nu op 2.24.54 uur. „Wat ik wil lopen? Tja, sowieso een pr. En wie weet kan ik rich ting de 2.20 gaan." Bij de vrouwen ging de strijd om de overwinning tussen Tineke van den Berg en Ilonka van den Hengel. Anita Joziasse uit Goes maakte het podium compleet. De eerste maakte haar debuut op Zeeuwse bodem, Van den Hengel is vooral bekend als tweevoudig winnares van de Kustmarathon. Een nieuwe Zeeuwse zege zat er dit keer niet in voor de Nijkerkse. „Ik heb vrienden die trails lopen en die hebben me vandaag meege vraagd", zei Van den Berg. „De eerste tien kilometer vond ik het niet zo zwaar. Maar door al dat mulle zand kreeg ik last van m'n bilspieren, ik had af en toe echt het idee dat ik een beetje liep te klungelen onderweg." Een gevoel dat door veel lopers werd gedeeld, want tijdens de Trail by the Sea was het van start tot finish zoe ken naar het juiste ritme. En dat daar niet iedereen voor is wegge legd, werd tijdens een halfuurtje posten bij de finish wel duidelijk. Het bleef dan ook nog lang onrus tig in de massagekamer. Mannen, Delta Sport-Gemini 2 34-21: „De beloning voor keihard trainen", verklaarde Bos na af loop. Een aantal zaken waren scheef gegroeid. „Dat krijg je al leen op die manier eruit." De ze ge kreeg extra glans omdat routi niers Jimmy Niemans en Guido de Graaf geblesseerd het duel van de kant moesten volgen. Iedereen zat lekker in z'n vel. Dat resulteer de bij de pauze in een kloof van tien punten: 19-9. Na de pauze ging de equipe voor honderd toeschouwers gestaag verder met de missie. Het bezoek ende Gemini 2 kreeg nooit een voet aan de grond. „In deze fase hoeven de ballen er niet mooi in," benadrukte Bos met klem. „Dat net moet bewegen. Alles moet effectief zijn." Over twee weken gaan de Zierikzeeënaars op bezoek bij hekkensluiter DWS in Schiedam. Scores: Guust Sluijs 8, Tim Vleeshou wer 7, Ruben Bos 6, Jordy Niemans en Koen de Bruin 4, Leon van Sande 3, Tijs van Splunder 2. Aristos-SV.Orion 30-28: Na de on nodige nederlaag van zaterdaga vond, de derde oprij, duikelde Orion uit de top vier. De deur naar de voorlaatste positie staat op een behoorlijke kier. Want de onderlinge verschillen zijn mi niem. „Het is nu zaak dat we erin blijven," zei Jaap Sinke. Vooral ver dedigend was het ver onder de maat. Via 16-15 bij de pauze ble ven de bezoekers achter de feiten aanhollen. Dat is wel eens anders geweest. Aanvallend onderscheid den Guy Peters en Arno Riemens zich van de rest. Maar Sinke zag niemand het stokje over nemen. Scores: Guy Peters 10, Arno Riemens 8, Ron van Dalen 5, Nick van Dalen en Jordy Simonis 2, Michiel Schuys. Vrouwen, Habo'95-EMM 22-17: Tien minuten voor het einde werd pas het verschil gemaakt. Precies zoals trainer Ron de Waal het in Boekei voor ogen had. „We hebben daar laten zien dat we de vierde positie meer dan waard zijn." Halverwege de wedstrijd was de stand 13-12. Enige min puntje was de geringe productie na de pauze. EMM trof een aantal keren paal en lat. Ook werden er nog twee zuivere treffers afge keurd. „Dit biedt absoluut per spectief voor de laatste vier par tijen," zei de Vlissinger na af loop. Kaderteam houdt aansluiting 's Lands Welvaren 1 heeft ge wonnen van BV De Ram 1: 6-2. Jan Goudzwaard had slechts negen beurten nodig voor 120 caramboles in het 38/2. Danny Walhout en Jan Eckenboom wonnen even eens. Alleen Jaap van der Weijde verloor. 's Lands Welvaren 2 won met 6-2 van HWA Kool Speelautomaten. Vooral de optredens van Tom Verbeek (tien beurten) en Pierre van den Berg (acht beurten) sprongen in het oog. Broers Asrian staan op podium bij NK De broers Art en David As rian beklommen zondag bij het Nederlands kampioen schap powerlifting in Alk maar het podium. Art werd tweede en David derde. De broers, actief namens de Hulster krachtsportvereni ging Art of Power, kwamen uit in de klasse tot 83 kilo gram. Volgende maand ver dedigen ze hun titel bij het NK bankdrukken, eveneens in Alkmaar. Japanse Nara wint tennistitel in Rio De Japanse tennisster Kurumi Nara heeft gisteren in Rio de Janeiro de eerste WTA-titel uit haar carrière veroverd. In de finale in de Braziliaanse carnavalsstad versloeg de nummer 62 van de wereld op gravel verrassend de als eer ste geplaatste Tsjechische Kla- ra Zakopalova, die 35e staat op de wereldranglijst: 6-14-6 6-1. Zakopalova leed haar veer tiende nederlaag in zestien fi nales op het hoogste niveau. Krappen en Oranje lopen finale mis Dartster Karin Krappen kon met het Nederlands team Engeland niet verontrusten in de Six Nations Cup. In de halve finale ging de Vlissing- se met haar teamgenotes Tamara Schuur en Anca Zijlstra puntloos onderuit (0-5) tegen de favorieten met onder anderen Trina Gulliver. In de poulefase had Oranje daarentegen weinig moeite met Ierland en Noord-Ierland. Hoondert/de Waard hard onderuit De driebanders van Hoondert/de Waard leden in het vooruitgespeelde duel in de derde divisie een ge voelige nederlaag tegen het voor behoud vechtende 't Bierwinkeltje: 8-0. Piet Koek was nog dicht bij het eerreddende punt tegen Arie Vink maar kwam een carambole tekort. Frans de Koek, Jaap Hameling en Bram de Waard verloren allen met royale cijfers. M AAN DAG 24 FEBRUARI 2014 St Afzien in de duinen tijdens Trail by the Sea. foto Ronald den Dekker door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Wat is er mooier dan je rechtstreekse concurrent de les lezen in eigen huis. Gisteren was de eer weggelegd voor de bri gade van Peter Bos om sportieve revanche te nemen. Daarnaast zak te rodelantaarndrager DWS naar een absoluut dieptepunt. Scores: Marieke Riemens en Lisanne Heijens 6, Petula Brasser 2, llona Wie- lemaker, Kimberly Loo en Daniëlle Ca rol. KWADENDAMME ALKMAAR RIO DE JANEIRO GLENROTHES SAS VAN GENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49