SCHOENEN Top drie in derde klasse B soeverein Kloetinge houdt de kop er niet bij SPORT 43 START TO RUN ten. De Zeeuws-Vlaamse club wil naar de topklasse en als dat lukt niet zoals in 2010-2011 een mod derfiguur slaan. Mateusz Kuz- micki - die in januari geen over schrijving kreeg - is de eerste nieuweling en van de huidige se lectie heeft de club al negen spe lers langer aan zich weten te bin den. Jordi de Jonghe, Thomas van den Houten, Lionel Fitsch, Reguil- lo Vandepitte, Gert-Jan van Lei den, Birgen Martens, Nick de Groote en Kyle Doesburg spelen ook volgend seizoen bij Hoek. Net als oudgediende Siereveld, die de grote glimlach zaterdag maar met moeite van zijn gezicht kon krijgen. „Ik scoor niet zo vaak", zei de matchwinnaar. „Dit was een belangrijke en dat voelt lekker. We hebben nu vier pun ten voorsprong. Dat moeten we vasthouden of uitbouwen." Halsteren-WHS 0-4: Na een stroef eerste half uur opende Ro bin van Dijke de score. Het verzet van Halsteren was gebroken, WHS liet echter te veel kansen on benut. Arvin de Witte zorgde voor 0-2 en 0-3 en Van Dijke zette de 0-4 op het scorebord. DHV-Wemeldinge 2-0: Een ster ke eerste helft bezorgde DHV een 2-o-voorsprong. Elias Mourigh maakte tweemaal het doelpunt. Na de rust bood Wemeldinge meer tegenstand. Robin van der Linden miste een strafschop voor Wemeldinge. Kapelle-Oosterhout 4-2: De thuisploeg schoot uit de startblok ken. Na zestien minuten was het al 3-0. Salim Sandee maakte 1-0, Marco den Deurwaarder zorgde met een volley voor 2-0 en Jordi Matondo liet de 3-0 aantekenen. Door twee slordigheden was het niet veel later 3-2. Vlak na rust kreeg Tom Jonker van Kapelle zijn tweede gele kaart. Toch bleef de thuisploeg op de been en in de blessuretijd be paalde Hans Tolhoek de eind stand op 4-2. Noad'67-Internos 1-1: Het slappe begin van de thuisploeg leidde tot de 0-1, na een strafschop van Patrick van Drongelen. Noad'67 speelde vervolgens vol op de aan val en drukte Internos steeds ver der weg. De verdiende gelijkma ker van Jouko Gorissen viel vlak voor tijd. The Gunners-Kruiningen 2-0: The Gunners was scherper dan Kruiningen en had weinig te duchten van de bezoekers. Door Yngwie Suikerbuik werd het 1-0 en Dennis Brugel maakte de 2-0. Krabbendijke-Seolto 1-1: Krab- bendijke had het lastig tegen Seol- to. Toch kwam het op 1-0. Ronald Zuidweg strafte een fout van Seol- to af. Na een goede aanval schoot Patrick de Klerk de gelijkmaker in het doel. In de slotfase miste Krab- bendijke kansen op de winst. Yerseke-Kogelvangers 1-4: De thuisploeg speelde zwak. De bele ving was ver te zoeken. Na een ge- luksdoelpunt van Arjen de Koe- ijer ging Kogelvangers er over heen. Stefan de Ruiter maakte ge lijk en vervolgens schoot Erik van der Giessen drie keer raak. Direct na dat late doelpunt van Jordey van Dam floot scheidsrech ter Ifrandi voor het einde. De Kloetingse handen die een mi nuut eerder de lucht in waren ge gaan, lagen nu aangeslagen in het gras. De Duitse schrijver Goethe moet deze wedstrijd in zijn gla zen bol hebben gezien, toen hij ruim twee eeuwen geleden de be roemde zinssnede 'Himmelhoch jauchzend, zum Tode betrübt' be dacht. Vrij vertaald: hemelhoog ju belend, dodelijk bedroefd. Trainer Diederik Hiensch oordeel de minder prozaïsch. „Even de kop erbij houden", treurde hij na. „Even niet alle energie in die sprint leggen, maar eerst kijken." Hij doelde op de twintig tellen na de aftrap van RWH na de 1-1. Drie man van Kloetinge 'hapten' blind toen Everton Pires Tavares aan de linkerkant van het veld op een ultiem avontuur ging. Allen misten de bal, waardoor Pires Ta vares vanaf de achterlijn Van Dam kon bereiken die de bal dankbaar binnengleed: 2-1. De schoenen en vloeken vlogen na afloop door de kleedkamer. Be grijpelijk als je vijfenhalve mi nuut in de blessuretijd op 1-1 bent gekomen. Een bal die in zestien was gepompt, werd door Aart Veldhof in één keer op z'n slof ge nomen. Doelman Jacob van der Belt kon die inzet nog keren, maar de rebound was voor Tjien Fooh. Bij de hoekvlag werd de ge lijkmaker gevierd alsof het punt al binnen was. Niet dus. Nu was de vraag ook of Kloetinge een punt verdiende. Tot Kloetin ge de laatste tien minuten een op portunistisch offensief opzette, kwam de ploeg nauwelijks in het spel voor. Kloetinge wachtte af en loerde. „Qua veldspel was RWH de betere", erkende Hiensch. „Maar dat wisten we. Ik heb de jongens gezegd dat ze zich daar door niet moesten laten demotive ren. Wij zouden onze kansjes ook wel krijgen." Die waren echter schaars. Bert den Hamer kreeg kort voor rust de grootste schotkans, maar vooral de vogels moesten voor die poging uitkijken. Na rust vond in valler Rick Mulder de vuisten van de keeper. Verder was het aanval lend armoe troef. Verdedigend hield Kloetinge aardig stand. In de defensie had Hiensch geen plek ingeruimd voor aanvoerder Jaap Esser. Vorige week tegen Hoek was hij geschorst en over tuigden Ruben Hollemans en Mi chel Maaskant centraal achterin. „Wat goed staat, staat goed", ver klaarde Hiensch Goethiaans. De nieuwe laatste linie kwam een aantal keren in het nauw, maar in valler-doelman Lorenzo van Trijp bracht dan redding. Na ruim een uur moest hij zijn meerdere er- kennen in een kopbal van Guido Luiten, die met zijn eerste balcon tact de score opende. In de laatste minuten zette Kloetinge pas aan met een voorzet annex schot van Mulder (onderkant lat), werd Bart Deprez net buiten de zestien ge vloerd waarna Van Rosevelt de vrije trap naast zag gaan. In de dramatische slotminuut ver loor Kloetinge uiteindelijk met één goal verschil. Kloetinge bleef - daardoor op de dreigende elfde plaats staan, die aan het einde van de competitie verplicht tot het spelen van nacompetitie voor lijfs behoud. Dat scenario wordt ge vreesd in Kloetinge. Maar mis schien keek Goethe ook wel in zijn glazen bol naar Kloetinge toen hij schreef: 'Alleen de mens is tot het onmogelijke in staat'. In samenwerking met: Koole Sport Gonzalez Podologie MAANDAG 24 FEBRUARI 2014 een buffert) e j^aggp door Robin Hamelink MIDDELBURG - De top drie in de derde klasse B van het zaterdag voetbal maakte geen fout. Koplo per WHS won met 4-0 bij Halste ren, nummer twee DHV versloeg Wemeldinge (2-0) en Kapelle boek te een 4-2-overwinning op Ooster hout. WHS is koploper in de derde klasse B en heeft twee punten voorsprong op num mer twee DHV. door Rudy Boogert Aaron de Witte (rechts) is Kenny Fonseca al gepasseerd, maar geeft vervolgens veel te gehaast een voorzet. De Bel gische aanvaller debuteerde tegen XerxesDZB in de basis bij Hoek. foto Mark Neelemans RIDDERKERK - Voor oogstrelend voetbal moetje dit seizoen niet naar Kloetinge gaan kijken, maar voor spektakel wél. De spectaculai re slotfase een week geleden tegen Hoek (2-2) werd zaterdag tegen RWH nog 's dunnetjes overge daan. Sterker, die werd zelfs aange dikt. In de 96e minuut dacht Kloe tinge door een doelpunt van Jason Tjien Fooh opnieuw een punt bin nen te knokken (1-1). Die illusie werd in 97e minuut aan diggelen geschoten. zie ook www.Dzc.nl/rudestats KARAKTERISTIEK RWH-Kloetinge 2-1 (0-0). 63. Gui- 4 do Luiten 1-0, 90+6. jason Tjien Fooh 1-1, 90+7. Jordey van Dam 2-1. Scheidsrechter: S. Ifrandi (Waddinxveen). Gele kaart: Dino Rodriques de Pina, Guido Luiten (beiden RWH), Aart Veldhof, Mi chel Maaskant (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 200. Kloetinge: Lorenzo van Trijp; Timo Jansen (88. Remon de Vlieger), Mi chel Maaskant, Ruben Hollemans, Maarten van Rosevelt; Bert den Hamer (57. Rick Mulder), Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Bart Deprez; Daan Esser, Jason Tjien Fooh. pewersd b* atletietoflie Start to Run is een serie van 7 trainingen voor beginners 'gegeven door ervaren trainers. Cursus start 8 maart op 2 locaties: Atletiekbaan Vrijburg Cafe de Boschhoek in Oostkapelle. (bos, strand, duinen) Meld je aan op: www.starttorun.nl öole Sonzélez Sport p°d'*°9" Brakstraat 24, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43