Truckstop vol onbegrensd verlangen 24 maanden 50% korting Aantrekkelijk concert door Eik en Linde IS) m twv €399,- paaa^ i ZEELAND 19 Nebraska: met lach en traan Oproep Made in Vlissingen Pop m van €55T-voor GRATIS p/mnd Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q. 360 MIN 240 SMS 400 MB VLISSINGEN - Film by the Sea (Fbts) door het Jaar heeft vandaag in Cinecity Terneuzen en morgen in Cinecity Vlissingen de voorpre mière van Nebraska. Nebraska won de publieksprijs op het film festival Rotterdam. Het is een van de favoriete films van Fbts-directeur Leo Hanne- wijk die de film in mei zag op het filmfestival van Cannes. „Einde lijk weer een film waarin ook wat te lachen valt en ik hoop dat Bru ce Dern de Oscar krijgt voor beste acteur." VLISSINGEN - Wie mee wil doen aan Made in Vlissingen Pop moet zich aanmelden vóór 1 maart. Het is de tweede editie van Made in Vlissingen Pop, een initiatief van de Cultuurwerf. Het festijn wordt zondag 6 april gehouden. Bands en solisten, kunnen daar tonen wat Vlissingen op muzikaal ge bied in huis heeft. Stuur een mail met (linkjes naar) beeld en/of geluidsmateriaal naar marc@cultuurwerf.nl onder ver melding van Made in Vlissingen. „Het is een familiedrama met een thriller-achtige spanning. Tot het laatst toe weet je niet hoe het zal aflopen." Het thema spreekt de re gisseur zeer aan. Volgens hem draait het in feite allemaal om de liefde hoe onbeholpen die ook tot uiting wordt gebracht. Het verhaal gaat over een moeder die samen met haar dochter Kata lijne een truckerscafé runt. De dochter heeft een verstandelijke beperking en moeder probeert haar uit alle macht tegen de boze buitenwereld te beschermen. Ka talijne jaagt echter haar eigen on begrensde verlangen na. Evenals Remco, de jongen die trucker wil zijn, maar dat nooit echt zal wor den. „Dat najagen van een rose droom en dan weer op je bek gaan, is vrij herkenbaar in de hui dige tijd", vindt Adriaanse. Hij heeft gekozen voor een bijzonde re vormgeving. Violiste Renée van Brakel versterkt met haar spel het thrillerelement in Truckstop. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant at ik erg waar deer van het ensemble Eik en Linde is de originaliteit van de programmering. Hun pro gramma's zijn verrassend en ver frissend. Het is een geniale vondst om, het moment dat Haydn, Ditters von Dittersdorf, Mozart en Vanhal in 1784 in We nen samen een kwartet vormden, als uitgangspunt te nemen van het concert Onstuimig Wenen, Sturm und Drang onder Haydn's kwartetvrienden. Van alle vier de componisten werd een werk ge speeld. Van tweede violist Ditters von Dittersdorf werd de ouvertu re 'Doktor und Apotheker', met enthousiasme en een vleug hu mor gebracht. In de Symfonie in G van cellist Vanhal werd het on stuimige Allegro gedisciplineerd gespeeld, met aandacht voor nuan ces. Zo werd de afwisseling tus sen langzame- en dynamische fra sen extra in de verf gezet. Het middendeel klonk als een aange name dialoog tussen strijkers en blazers. En in het Allegro molto viel het speelplezier op en het res pect voor de stiltemomenten. In deze twee werken speelde Ri- ko Fukuda op pianoforte (Rosen- berger 1802) de continuo partij. In het pianoconcert nr.14 van altvio list Mozart speelde zij de moeilij ke solopartij. Zij had geen enkele moeite met de technisch lastige passages. Fukuda bezit een soepe le toucher en zorgde voor een mooie interpretatie. Haar caden sen klonken opvallend knap, voor al de eerste cadens (bijna improvi satie) met abrupte pauzes. Na de cantilene in het Andantino kwa men de vlijmscherpe dialogen in het slotdeel mooi uit. De orkestbe geleiding bleef helder en attent. Pianiste en orkest speelden in per fecte harmonie. Van violist Haydn werd de 44ste Symfonie gespeeld. Expressieve en dynamische muziek vol verras singen. Echt Sturm und Drang. Vooral het Menuet met een ele gant Trio en de Finale met het thema van de 7 tonen, kregen een dynamische invulling. Een deel uit Divertimento KV 137 van Mo zart was de kers op de taart. iPhone Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 (coppergesprek) vodafone MAANDAG 24 FEBRUARI 2014 Terneuzen, maandag, 20.00 uur, dins dag 14.00 en 19.30 Vlissingen. Jos Broeke verzorgt vanaf maart om 19.00 uur dagelijks een weerbericht op tv-zènder CTV en niet alleen op vrijdag, zoals gemeld in de krant van zaterdag. Scène in Truckstop met vlnr: Liesbeth Peters (moeder), Justin Verhoeff (Remco) en Keshia Kluijfhout (Katalijne). foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow VLISSINGEN - „Toneel moet mensen hoe dan ook raken en dat gaat met Truckstop ongetwijfeld gebeuren", zegt Peter Adriaanse. Hij regisseert dit stuk bij de Zeeuwse Komedie dat zaterdagavond in het Vlis- singse Vestzaktheater in première gaat. Zat. 1 mrt.(première), Vestzak'99, Vlis singen, 20.30 uur; t/m zon. 6 april. RECENSIE door Jeanette Vergouwen w Onstuimig Wenen Werken van Von Dittersdorf, Vanhal, Mozart en Haydn. Door Barokensem- ble Eik en Linde o.l.v. Franc Polman en m.m.v. Riko Fukuda (fortepiano). Gehoord zondag 23 februari in Het Podium in Zaamslag aa - -c 'V iPhone 4S Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19